Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted is túl van misztifik...

Szerinted is túl van misztifikálva az északi áramlat felrobbantása?

Figyelt kérdés

Mindenki úgy tesz, mintha valami nagy technológiai képesség kellene a robbantáshoz. Amikor felrobbantották, még azt is mondták, hogy csak pár nagyhatalom titkosszolgálata képes erre.


Szerintem azonban nem kell hozzá semmi, csak egy tutaj, egy hosszú madzag és robbanószer. Egyetértesz velem?


2023. márc. 12. 13:08
A kérdező szavazást indított:
Igen kérdező, igazad van
Nem kérdező, hülye vagy
23 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, valószínűleg ennél azért bonyolultabb.


Ugyanakkor ez az új ukrán érintettség is minimum érdekes nekem, hogy azoknak is akkor jut eszükbe felrobbantani a két vezetéket amikor épp nincs rajta szállítás és még előnyös is az oroszoknak (LNG szállítóknak), hogy a lejtőn megindult gázár esetleg kicsit vissza kúszon a nyári magasságokba.

2023. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Azért az északi áramlat csövei elég combosak, 4 centi vastag acél plusz a külső köpeny. A normál üzemi belső nyomás az 200bar körül van, mindezt 10-15 bar külső nyomással rendelkező környezetben.

Ilyen körülmények között, a külső köpenyen keresztül befelé berobbantani egy ilyen csövet, úgy hogy belül a külső nyomás tizenötszöröse van az azért művészet. Oda már ben elég, hogy az ha a prérifarka lemerült és odadrótoz pár köteg acme dinamitot a csőhöz, ehhez kicsit komolyabb cuccra van szükség szerintem, minimum valami irányított és nagyon nagy energiájú robbanótöltetre.


Nem hinném, hogy ilyet a kínai piacon árulnak vagy hogy hobbiterroristák otthon gyártanák kisipari módszerekkel.


A Greenpeace videója érdekes:

https://www.youtube.com/watch?v=dc2i7o9YAYU&


Egy ponton úgy néz ki, mintha kintről belefé robbantották volna, másik szögből pedig mintha belülről felnyílt volna.

2023. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 AxumFlyer ***** válasza:
100%
Felrobbantani bármit egyszerű, de nyom nélkül eltűnni az profizmus.
2023. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Két hajó is volt a robbanás idején abban a körzetben, de kikapcsolták a jeladójukat. A vizsgálók sajnos "nem tudták kideríteni" milyen hajók lehettek ezek.

Szóval senki nem tűnt el nyom nélkül. A nyomokat tűnették el a nyomozók.

2023. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy miért ennyire katasztrófa a robbantás?

Rendben, hogy hatalmas kiesés, de eddigre már kijavíthatták volna a felrobbantott szakaszt. Kicserélik a sérült részt és kinyomják belőle a vizet, annyi.

Kérdést is írtam ki erről, kíváncsi vagyok a válaszokra, miért nem lehet kijavítani?

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

2023. márc. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:10

Ki lehetne javítani, de minek?

Úgy néz ki rohamos léptekkel tartunk az új hidegháborúba, elég megnézni hogy milyen kritikus technológiákat tesznek elérhetetlenné Kína számára. Itt a nyugat nem is akar majd gázt az oroszoktól venni, hiába lenne olcsóbb/ környezetre kevésbé káros.

2023. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Azért robbantottak fel, hogy méregdrága usa cseppfolyós gázt vegye a nyugat és meg lehetősége se legyen meggondolnia magát.
2023. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

"hogy méregdrága usa cseppfolyós gázt vegye a nyugat"


És a méregdrága, amerikai cseppfolyós gáz mellett is olcsóbb a tőzsdén a gáz, mint amikor az oroszok szétrúgták az ellátási láncokat...

2023. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
8as.Az oroszok nem jártak rosszul, mostantól keletre adják el a gázt és az olajat.A nyugaeurópa csak magának ártott a szankciókkal.
2023. márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 18:50

Az oroszok kezdték el szankcionálni a nyugatot, hogy gazdasági válságba taszítsák?


Mi lett volna szerinted a helyes magatartás az oroszoktól? Ők nem kapnak semmit tőlünk amire szükségük van, de cserébe növeljék a gázkitermelésüket, hogy nehogy megszívja a nyugati gazdaság a magas energiárakat?


Illetve amit írsz ha az még időlegesen igaz is, akkor is igaz lesz hosszabb távon is? Mert szerintem azért vettük eddig az oroszoktól a gázt, mert olcsóbb volt, most is olcsóbb lenne ha partnerként tudnánk együttműködni, csak ahhoz engedményeket kellett volna számukra tenni és nem az ukránok orosz érdekszférából való elszakadását tervezni/elősegíteni.

2023. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!