Ha az USA és Britannia valójában többször ellenségeskedtek egymással mint barátkoztak pl: függetlenségi háború, Napóleoni háború,polgárháború akkor hogy lettek végül best friendek?
A USA és Britannia közötti barátság nem egyik napról a másikra alakult ki, hanem több évtizedes folyamat eredménye volt. Néhány fontos tényező, amely hozzájárult ehhez a kapcsolathoz:
A közös nyelv, kultúra és jogrendszer. A USA alapító atyái nagyrészt brit származásúak voltak, és a brit hagyományokat vitték magukkal az új világba. A két ország sok tekintetben hasonló értékeket és érdekeket vallott.
A közös ellenségek és szövetségesek. A 19. század végén és a 20. század elején a USA és Britannia egyre inkább összefogott olyan globális kihívásokkal szemben, mint a német imperializmus, a kommunizmus vagy a fasizmus. A két világháborúban és a hidegháborúban is együtt harcoltak azonos oldalon.
A közös gazdasági és politikai érdekek. A USA és Britannia mindkét ország gazdasági óriásnak számított a 20. században, amelyek sokat kereskedtek egymással és befolyásolták a nemzetközi rendet. Mindkét ország tagja volt az ENSZ-nek, az NATO-nak és más fontos szervezeteknek.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy mindig egyetértettek egymással vagy hogy soha nem voltak konfliktusaik. De általánosságban elmondható, hogy a USA és Britannia barátok maradtak az elmúlt évszázadban.
Kedves kérdező!
Az # 1-es nagyszerűen összefoglalta.
Egyébként az utolsó brit-amerikai háború 1812-1815 között zajlott.
# 3
A polgárháborúban a britek hivatalosan semlegesek voltak.
Valóban a Déllel szimpatizáltak a britek, de aktívan nem avatkoztak be
A brit kormány sem ismerte el a Dél függetlenségét.
# 6
Bocsáss meg, de ez nagyon nem igaz.
Ugyanis az Orosz Birodalom gyakorlatilag semmivel sem támogatta az északiakat az amerikai polgárhaborúban, szép szavakon kívül.
Nagy-Britannia és Franciaország akkor sokkal erősebb nagyhatalmak voltak a koldusszegény, elmaradott Oroszországnál. Pár évvel korábban, a krími háborúban a brit-francia koalíció megalázó katonai vereséget mert Oroszországra.
Egyébként az észak gazdasági ereje és ipari kapacitása szintén toronymagasan felülmúlta az akkori Oroszországét.
Akkor az észak gazdasági erejét már csak a briteké múlta felül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!