Mivel magyarázzátok, hogy eddig nem nagyon vetettek be repülőgépeket, vadászrepülőket a háborúban?
Az elején volt sok vadaszgép.
Csak az ukránok kilőtték őket.
De jogos kerdés, mert kb alap hogy szét kell raketazni az adott területet, majd lebombazni...és akkor utána jön a gyalogság.
Amit meg latunk az az, hogy a haború első hónapja utan eltűntek a repülők helikopterek a háboruból.
Szóval nagyon nagy sza rban lehetnek az oroszok.
Azért nem vetik be őket, mert nem éri meg. Egyszerűen alacsonyan nem repülhetnek, mert akkor kiszedi őket a legbutább katona is egy csúcs kategóriás rakétával.
Magason pedig a rendes légvédelem miatt kockázatos repülni + vannak ukrán vadászgépek is, amik ugyan úgy nagy kockázatot jelentenek, hiába jobbak az oroszok gépei.
Persze bevethetnék őket és biztosan sokat segítene, de nem annyira ami miatt megérné a fejlett és rohadt drága vadászgépeket + képzett pilótákat elveszteni. Régebbi háborúkban azért volt értelme bevetni őket, mert pl afganisztán mi jelentett fenyegetést nekik?:D konkrétan szabadom repkedhettek általában, semmit sem tudott nagyon tenni az ellenség. Most viszont bárhogy is repülnek az oroszok, egyszerűen túl nagy kockázatot kell vállalniuk.
Légvédelemnél el kell különíteni
- csapatlégvédelmet, ezek jellemzően az infrás, rövid hatótávú, és alacsony hatótávú Stinger, Sztrela, Igla és társaik
- közép és nagy hatótávú és magasságú légvédelmet, ide az SA-6 / SA-11 / Sz-300 / MIM-23 Hawk / MIM-104 Patriot tartoznak.
A csapatlégvédelem az valóban, veszélyes. De a Stinger és társai csak 3,000 méter magasságig működnek, afölött repülve képtelenek célba venni bármit, az Öbölháborúban is ezért az amerikaiak a lézeres bombázás favorizálták, 8,000 méter magasból, és oroszoknál is vannak ilyen képességek.
A közép és nagy hatótávú légvédelem nincsenek ilyen műszaki korlátjai, de azok más miatt nem működnek.
2014-ben az Sz-300-asok 40 %-a volt hadrafogható. Azóta még rosszabb lett, és nem az a megoldás, hogy a világ többi részéről próbálnak Sz-300-asokat adományozni, hanem teljesen átállni nyugati légvédelemre, csak a MIM-23-as Hawk az a 70-es évek műszaki színvonalát képviseli, ami elavult.
A Patriot az meg a hype ellenére mind az Öbölháborúban, mind 2017-ben Szaúd-Arábiában nem működött.
A válasz az, hogy a Szu-27-es Flanker-ek azok egyfeladatú légifölény vadászok, abból van illő mennyiségben, és a maguk feladatkörében jók, de nem lézeres bombázásra valók.
A bombázó változata a Szu-30-as Flanker az jó lenne, de azzal az a baj, hogy indiai megrendelésre gyártottak 270 példányt, addig otthoni megrendelésre mindössze 5 példányt. Idővel rendeltek 60-at, és 30-at, el is készültek, de nem vitték túlzásba hozzájú a TV-s / lézeres vezérlésű rakéták és bombák sorozatgyártását, van mennyiség, de nagyon korlátozott darabszámban, arra tartalékolják ezeket, ha az ukránok komolyabb fegyvereket kapnak, mint nyugati, 2. generációs harckocsikat (Leopárd 2-es, M1 Abrams), meg vadászrepülőket is, hogy a földön elintézhessék azokat.
Alulfinanszírozott a vadászrepülőket használó légierejük, viszont a Tupoljevekre szabályosan, rendeltetésszerűen költenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!