Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Japán minek támadta meg USA-t...

Japán minek támadta meg USA-t mikor megvoltak egymás mellett?

Figyelt kérdés
Esélyük nem volt ellenük. Ráadásul Kínát sem győzték még le. Plusz az oroszokkal is voltak mini háborúik, csatáik Mandzsuriában.
2023. febr. 12. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az USA szankciós politikája olyan szinten lehetetlenítette el őket, hogy nem volt más választásuk.
2023. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Terjeszkedni akartak a Japánok a csendes-óceáni térségben és azt az USA úgy se hagyta volna szó nélkül.PL.a Fülöp szigetek elfoglalása.
2023. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert Japánnak kellettek olyan területek, amiket az USA birtokolt. Ez azért nem rakétatudomány
2023. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem is tervezték legyőzni az USA-t a céljuk csak az volt vele hogy megbénítsák egy időre
2023. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kürasszír ***** válasza:
100%

# 1


Az USA nem véletlenül vezetett be Japán ellen gazdasági szankciókat:


1.) Japán megtámadta Kínát és egy több millió halálos áldozattal járó háborút folytatott ott.


2.) Japán megszállta Francia Indokínát, ami nyilvánvalóvá tette, hogy a térség brit, holland és amerikai gyarmatainak megtámadására készül.

2023. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fent is írják ütköztek a gazdasági érdek szféráik. Japán egy nyersanyagokban szegény ország. A terjeszkedéshez további területeket kellett volna kontroll alá vonniuk, de azokat már az angolszászok birtokolták. Maguktól nem adták volna oda, s a gazdasági világpolitikában a "tartsunk egy népszavit" módszere nem működik - csak erővel, háborúval tudta volna elvenni. A japán stratégák jól látták hogy a viszony még jobban el fog fajulni. Az egyik fő nyersanyagforrás volt a kulcskérdés: az olaj. Annak a szállításához, a távolabbi olajmezők birtoklásához meg uralni kell a tengereket.

Már évtizedek óta ment az ellenségeskedés ami a '40-es években jutott arra a szintre, hogy embargót hirdettek egymás ellen, kölcsönösen befagyasztották egymás gazdasági javait, szankciók sorait vetették ki egymásra.


A japcsi támadás konkrét oka: az USA-ban háborúellenes hangulat uralkodott (Roosevelt azzal tudott nyerni hogy megígérte nem kapcsolódnak be a II Vh-ba). Ebből a japcsi stratégák úgy gondolták az amcsik besz.riak háborúzni. Kiütik a Csendes-Óceáni flottát, gyorsan kiszorítják az angolszászokat a Délkelet-Ázsiai térségből és majd - a saját feltételeik szerint, az elfoglalt területeket megtartva - jól békét kérnek az USA-tól. Annyira nem voltak hülyék és elvakultak még így sem, hogy ne tudták volna esélyük se lenne az USA-val szemben egy elhúzódó háborúban, mert annak az ipari fölénye bedarálná őket. A b) tervük az volt (ha mégis támadást indítana az USA) hogy létrehoznak egy védelmi ernyőt a Csendes-Óceáni kis szigetekből és azok visszafoglalása okoz akkora veszteséget az amcsiknak hogy jól elmenjen a kedvük a háborútól.

A történelemből láttuk mennyire volt megalapozott ez a stratégiai elképzelés - semennyire. Inkább vágyálmokat fogalmazott meg mint realitást. Semmiféle komolyabb exit tervük nem volt arra nézve ha az amcsi közvélemény hangulata megfordul (ami meg is történt PH után) és keményebben beleáll az USA a háborúba.

2023. febr. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!