Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna és a NATO hajlandó...

Ukrajna és a NATO hajlandó lenne belemenni egy tűzszünetbe, ha Oroszország meggyengülve felajánlaná, hogy visszavonja a keleti megyék annektálását és visszaintegrálnák azt Ukrajnába? Vagy már csak az orosz kapituláció az elfogadható?

Figyelt kérdés

Egyfajta Minszk III egyezményre gondolok, melyben a tűzszünet utáni béketárgyalásokon kell eldönteni a szakadár/elcsatolt területek jövőbeni státuszát, helyzetét Ukrajnán belül.

Amíg viszont nem hajtják végre az oroszok a kivonulást, maradnak a szankciók.



2023. jan. 31. 20:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a story nem önmagában az Ukrán szuverenitásról szól, az csak egy harcterület, felvonulási mező. Ha a ruszkik mea culpa visszavonulnának - ideértve Krím visszaadását is - tűzszünet talán lenne, de hozzá azonnal egy csomó követelés, jóvátétel, leszerelés, piacnyitás, privatizáció (=Gazprom eladása külföldieknek) stb. stb. stb. soha nem a vesztes fél diktálja a feltételeket. Azért persze nehogymár megsajnáljuk szegény oroszokat, akik háborút indítottak egy szomszédos ország ellen 😃
2023. febr. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A szankciók mindenképpen maradnak, újraértelmezésük lehetetlen és amúgy sem függenek csak valamelyik féltől.

Minden kereskedelmi kapcsolat két oldalú, kell hozzá a vevő és az eladó is. Tekintve, hogy a gazdaság mindig a felmerülő nehézségek leküzdésére törekszik, azt az árut, amit nem vesznek meg, megpróbálják másnak eladni és ez előbb-utóbb sikerül is és ez fordítva is igaz, ha valamiért egyfajta árut nem lehet már a korábbi eladójától megvásárolni, akkor mástól kell beszerezni, ha az szükséges, de akkor ha az eredeti akadályok elhárulnak, már nem fog visszaállni az eredeti kapcsolat, mivel addigra már máshová tendálódott el a beszerzés, vagy az eladás, így teljesen mindegy, az ukrajnai háború miképpen ér véget, az oroszokkal való nagy arányú kereskedelem a múlté, ezt csak hosszú idő elteltével lehetne megint apránként kiépíteni, ha lenne erre egyáltalán szándék.

Talán ránk ez kevésbé vonatkozik, mert mi nem szakítottunk meg eddig minden kapcsolatot, de az EU-ra nagy általánosságban vonatkozik és ahhoz a volumenhez mi eltörpülünk.

Ezért a szankciók, mint befolyásoló tényezők semmit nem érnek a háborúval kapcsolatban, nincsenek vele többé kapcsolatban, mert ez két különböző dolog.

A tárgyalások egyenlőre kizártak és a háború további menete teljesen mástól függ.

2023. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!