Ukrajna és a NATO hajlandó lenne belemenni egy tűzszünetbe, ha Oroszország meggyengülve felajánlaná, hogy visszavonja a keleti megyék annektálását és visszaintegrálnák azt Ukrajnába? Vagy már csak az orosz kapituláció az elfogadható?
Egyfajta Minszk III egyezményre gondolok, melyben a tűzszünet utáni béketárgyalásokon kell eldönteni a szakadár/elcsatolt területek jövőbeni státuszát, helyzetét Ukrajnán belül.
Amíg viszont nem hajtják végre az oroszok a kivonulást, maradnak a szankciók.
Igen, ez elég bizonytalan rendezésnek tűnik, de több előnye is lenne egy ilyen tárgyalásos megközelítésnek.
Olcsóbb lenne, mint a harcok folytatása. Az ukrán GDP nagyon alacsony és eddig főként csak raktáron lévő, Nyugaton felesleges fegyvereket kaptak, de azért Ukrajna működésének finanszírozása, az egyre modernebb fegyverek szállítása egyre többe kerül, Nyugaton is felmerülhet a szavazókban, politikusokban, hogy a háborúzás helyett más, talán hasznosabb dolgokra is lehetne költeni odahaza.
Másrészt Ukrajnában is el kell gondolkodni, hogy a háborús pusztulás, halálozás megéri-e, jó-e a végsőkig harcolni. Ugyan Ukrajna 2014 és 2022 között is elutasította, hogy tárgyaljon a szakadárokkal, autonómiát adjon a Donbasznak, viszont inváziót sem indított a terület visszafoglalására. A városi harcokban nagy veszteségek várhatók és az ukrán vezetés akkor nem akart beáldozni 10-20 ezer katonát sem egy ilyen háborús kísérletben, maradt a befagyott konfliktus. Az ukrán közvéleményben is más lehet a megítélése, hogy a fiaiknak, férjeiknek, testvéreiknek a haza, családjaik védelmében kell meghalni vagy azért, hogy a Donbasz ne kapjon autonómiát és teljesen felszámolják az orosz befolyást, orosz kultúrát a régióban.
Putyin szava annyit ér, mint Hitleré, vagy Orbáné, azaz semmit.
Vágjátok ezt, fidesznyikok?
#5
Most így tűnik, de lehet, hogy ez a háború még eltart 2-3 évig. Szerintem nagyon bizonytalan, hogy hogyan lesz vége. Ukrajna kapja a NATO támogatását, Oroszország készletei fogynak, egyáltalán nem biztos, hogy végül Moszkva diktálja a békefeltételeket.
Az a forgatókönyv is nagyon valószínű, hogy egyik fél sem tud teljes győzelmet aratni és csak egy tűzszünet, befagyasztás jön létre, mint 2014-ben. Utána is felmerül ugyanez a dilemma, hogy mi legyen később, újraindítsák a háborút egy kiterjedt hadművelettel vagy béketárgyalásokon próbáljanak megegyezni valamiben vagy csak üljenek és várjanak valami változásra, csodára (mint például a görögök Cipruson várják, hogy a törökök eltűnjenek a szigetről).
"Szerintem nagyon bizonytalan, hogy hogyan lesz vége."
Nem bizonytalan az egyáltalán. Mindenképp világháborúval lesz vége és ez biztos.
"és ez biztos."
Ah, bárcsak rendelkeznék még én is a 16 éves hadtörténészek magabiztosságával. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!