Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem omlott össze az...

Miért nem omlott össze az ukrán hadsereg a támadás napján?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 10:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem, inkább a rakéták okoztak nagy pusztítást.
2023. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Háborús készültség volt 2014 óta. Továbbá az amerikai hírszerzés közvetlenül az invázió előtt elég pontos infókat adott nekik az orosz támadásról, így az akkor még meglévő fegyverarzenáljuk nagy részét meg tudták menteni, amivel aztán védekezni tudtak. A vezetés bár napokkal korábban tudta, hogy az invázió egyre biztosabb, nem kommunikálták a lakosság felé, hogy a katonakorú férfiak menekülését megelőzzék. Meg lehet mindent mondani Zelenszkijről, de az, hogy ő meg az emberei nem menekültek el, és összeszedetten irányítottak, növelte az emberek bizalmát és az összefogást.

A másik oldalon meg az oroszoknak mintha csak "A" tervük lett volna, mégpedig az, hogy nem lesz ellenállás, a kormány elmenekül és puccsal saját embereiket ültetik oda. Mintha csak az első pár hét után érkezett volna meg a Kremlből a "B" terv.

2023. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A) Az ukrán hadsereget tudatosan felkészítették ("némi" nyugati segítséggel) egy esetleges orosz invázióra, operatív műveleti kísérletre. Eltávolították az oroszbarát tiszteket. Megerősítették a parancsközvetítési lánc stabilitását, részben korszerű nyugati híradástechnikai eszközökkel (ezeket nem tudták az orozok az első napokban kiiktatni), részben protokollokkal (több ilyen műveleti gyakorlatot is tartottak az elmúlt években).

S amit a #12-es is írt, megkapták előtte az információt a várható támadásról. Így csak a már bekészített forgatókönyveket kellett elővenni és végrehajtani. Egyetlen példa a sok közül, a mobil légvédelmi egységeket a támadás előtt 4 órával elkezdték széttagolni, pozíciót váltani. Értelemszerűen kikapcsolt radarral átmozgatva, így az elégtelen orosz műholdas felderítési kapacitás nem tudta lekövetni.

Az ukrán hadsereget pont arra a félasszimetrikus hadviselésre is felkészítették amit a háború első szakaszában vívtak (eredményesen). Pontosan tudták, kiszámolták, hogy az első 48 óra a legkritikusabb. Ha megőrzik a parancsközvetítési lánc stabilitását, az egységek ütőképességét akkor azokkal olyan "rugalmas hálóba" tudják fogni az oroszokat ami lelassítja a haladásukat amíg felkészülnek, mobilizálnak/mozgósítanak és beérkezik a nyugati segítség (fegyverek). Nem hasraütés-szerűen mentek a csomagok, hanem előre bekészítve erre az esetre, szinte kész allokációs terv alapján (mikor, melyik egység kapja).


B) A rengeteg hiba amit az oroszok elkövettek. A bevetett erőkhöz képest túl sok célt jelöltek ki az elején, széttagolták az erőiket koncentráció helyett. Rossz volt a prognózis, hibásak voltak az elemzések amik az ukrán lakosság átállásával számoltak. Ha az első 48 óra elúszik, akkor a harccselekmények egyre inkább a támadó ellen hangolja a lakosságot.


Mivel jelen esetben A) > B) volt, így eredménytelen volt nem csak az első hullám, de a második fázis is.

2023. jan. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!