Van valóságalapja annak az elméletnek, hogy az orosz-ukrán háború lényegében a nyugat és az oroszok haditechnikájának éles főpróbájáról szól valójában és nem a háború megnyerése a célja se a nyugatnak, se az oroszoknak?
Nincs.
A fegyvereiket nem ilyen konfliktusokban szokták próbálgatni a nagyhatalmak, Oroszországnak is marhára drága ez egy éleslövészetnek, pénzben és emberéletben is.
Plusz azért sincs létjogosultsága ennek az "elméletnek", mert a bevetett orosz és nyugati fegyverek 99%-a vagy sok évtizede áll hadrendben, vagy leváltás alatt áll, esetleg már ki is vonták az aktív szolgálatból.
# 4
Ez így nem igaz.
Az 1995-ben szolgálatba állt német 155 mm-es PzH 2000-es önjáró páncélozott löveget például komoly háborúban még soha nem vetették be Ukrajna előtt.
A 2010-ben szolgálatba állt amerikai M142 HIMARS önjáró rakétatüzérségi-rendszer szintén új eszköz.
A NATO gépparkja publikus, ugyanis a NATO tagországok több nemzetközi egyezményt is aláírtak, amelyekben vállalták, hogy nem titkolják, milyen és mekkora mennyiségű fegyverzettel rendelkeznek. Ilyen egyezmény a CFE, a Conventional Forces in Europe, a Hagyományos fegyveres erők leszerelése Európában, tehát a NATO tagok fegyverzete nyilvános adat.
Sok európai NATO-tag azok 40 - 200 gépes harckocsiflottákkal bírnak, a Leopárd 2-es ezek többsége.
F-16-os Falcon-ból meg 14 - 40 gép közöttiekkel bírnak.
Ha ezekből 20 / 30 / 50 %-okat adnak Ukrajnának hadisegélyként, leharcolják azokat, és otthoni haderőt is demilitarizálják.
És mégis harckocsizókat is kell lasszóval fogdosni, nem csak gépeket adni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!