Ha a NATO és Oroszország nyíltan egymásnak esne vajon Svájc és Ausztria is beállna a háborúba a NATO oldalán ?
Azért van egy érdekes dolog.
A legutóbbi népszámláláskor 6 millióan vallották magukat orosz nemzetiségiűknek, az azt megelőzőn még 9 és fél millióan.
Ezek többsége Kelet-Ukrájnában él. Donyeckben és Luhanszkban. Ezt a részt lőtte 8 évig Ukrajna, mire a ruszkik "ténylegesen" beavatkoztak.
A minszki megálapodásról már ne is beszéljünk...
"Az ukrán kormányt olyan alkotmánymódosításra kötelezték, amely szélesebb körű autonómiát biztosít azokon a területeken, amelyek nem álltak már az irányítása alatt – tehát Donyeck és Luhanszk érintett részein."
"Olvass utána a kubai rakétaválságnak. Az amcsik rakétákat telepítettek törökországba. Válaszként az oroszok rakétákat akartak vinni kubába.
Lett is belőle balhé. Az amcsik balhéztak. De hát miért akartak beleszólni az amcsik hogy az oroszok rakétákat telepítsenek a baráti kubába"
Teljesen más világban élünk, ma már nincs arra szükség, hogy az atomfegyvereket célbajuttató ballisztikus rakéták közel legyenek a célországhoz, köszönhetően a fejlettebb interkontinentális ballisztikus rakétáknak, illetve a tengeralattjárókról indítható ballisztikus rakétáknak. Az USA sem azért vonta ki Európából a stratégiai nukleáris fegyvereit, mert annyira jóarcúak lennének, hanem azért, mert értelmetlen őket ott tárolni, hiszen az amerikai nukleáris triád anélkül is fél órán belül a világ bármely pontjára képes csapást mérni. Az Egyesült Királyságnak, illetve Franciaországnak, a NATO másik két atomfegyverrel rendelkező országának nincs is már szárazföldről indítható nukleáris fegyvere, mindkettő ország esetében a stratégiai atomfegyvereket tengeralattjárókról, a taktikai atomfegyvereket pedig repülőkről indítják.
Ráadásul ballisztikus rakétákat már csak a működésük miatt sincs értelme Ukrajnába telepíteni: ezek a rakéták először elhagyják az atmoszférát, azon kívül utaznak egy darabig, majd nagy magasságban 3/6/12 atomfegyverrel felszerelt ún. MIRV egységeket dobnak a célpontokra. Namost ha Ukrajnából indítják ezeket a rakétákat, akkor azokat egy légvédelmi rakétával le lehet lőni még a felfelé tartó pályájukon, így megsemmisítve az összes atomfegyvert, amit a rakéta szállít. Ha viszont nem Ukrajnából, hanem mondjuk az Atlanti-óceán közepéről, vagy Norvégiából, vagy Franciaországból indítanak egy ballisztikus rakétát, akkor az szépen felrepül több száz kilométer magasra, szétszórja a MIRV-eket, és azokat már csak a visszafelé tartó pályán tudják az oroszok észlelni, célbavenni, és potenciálisan kilőni, ahol sokkal-sokkal nehezebb eltalálni őket az irgalmatlanul magas sebsségük miatt.
#14
"Teljesen más világban élünk"
Ennyi kell csak ahhoz hogy belássuk az amcsik fasza gyerekek.
"Ezek többsége Kelet-Ukrájnában él. Donyeckben és Luhanszkban. Ezt a részt lőtte 8 évig Ukrajna, mire a ruszkik "ténylegesen" beavatkoztak."
Jajj, de kényelmesen kihagytad a 2014-es eseményeket, amikor a ruszkik "ténylegesen" beavatkoztak azzal, hogy felfegyverezték a szakadárokat és katonákat küldtek. Érdekes módon előtte tudtak békében élni...
Ha két atomhatalom direkt háborúba kezdene egymással akkor a föld összes országa "beszállna" - bőszen próbálnának tartalékokat felhalmozni az atomtél teljes beállta előtt.
Egyébként Ausztria "kvázi NATO tag", nyugati fegyverrendszerek, teljes nyugati elkötelezettséggel. Nem maradna semleges. Svájc talán-talán, de ha Svájc területéig eljutna egy háború az azt jelentené hogy Németország már orosz kézen lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!