Japán földrajzilag mennyire védhető ország?
Nagyon. Az egyik nagy előnye, hogy sok kicsi sziget van az ország körül. A 2. világháborúban rejtett tüzérségi állásokat építettek ki mindenhol. Lényegében a kis szigetek védik egymás és a nagy szigeteket. A nagy szintkülönbség is jellemző az országra, nagyon nehezen lehet partra szállni.
Támódan lenni ilyen körülmények között egy rémálom.
Erről is született már több kérdés.
Sok apró sziget, szinte mindegyiket magashegységek, erdők és nagyvárosok szabdalják. Kiválóan alkalmas védekezésre és gerillaharcra. És nagyon kevés olyan síkság van, ami a mai modern harckocsikat elbírná és lenne is értelme őket ott bevetni. Sőt, szerintem még a helyi vasút is kisebb teherbírású javarészt, mint amik Európában megszokottak.
Nagyon-nagyon jól védhető! Azon túl hogy egy sziget és sok száz v. ezer km óceán veszi körül, a japán domborzat az "igen tagolt terep" kategória. Magas hegyek, közte szűk átjárók, völgyek, gyors folyású patakok, rengeteg horhos, árkok fedezéknek, rejtett/védett állások kiépítésére, s sűrű növénytakaró.
Nem véletlen hogy Okiwanán a sokszoros tüzérségi és technikai fölény ellenére is jelentékeny volt az amerikai veszteség.
S még ott van maga a "japán ember". A szinte elvakult kötelességtudatával, szívósságával. Szégyen a megadás, akkor sem teszi ha nyilvánvaló az ellenállás értelmetlen és meg fog halni. Képes étlen-szomjan napokig gubbasztani az állásában teljesen reménytelen helyzetben is csak azért hogy egy lövést leadjon.
6. Gratulálok, nagyon nagy ész vagy hogy ezt leírtad...
Azokkal bármit be lehet venni, de semmi baj..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!