Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Számítasz rá, hogy hamarosan...

Számítasz rá, hogy hamarosan világháború lesz?

Figyelt kérdés

2023. jan. 16. 07:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%
De mi a fészkes f..sznak kell megkérdezni NAPONTA TÖBBSZÖR hogy lesz-e világháború (nem) meg atomháború (nem)?
2023. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%

#12

Te mi a fészkes f-sznak írod ilyen óriási mellényel, hogy nem lesz?

Van jövőbe látó kristálygömböd esetleg? Ha igen, leírod a lottó nyerőszámokat?

2023. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Azért írom nagy mellénnyel, mert a világon semmi sem utal arra, hogy itt világháború lenne. Ez egy ezredik proxyháború. Ennyi erővel világháború volt a Koreai háború meg a Vietnámi háború is, csak hogy két közismert példát mondjak.

- Hol vannak az egymással szembenálló globális katonai tömbök?

- Hol vannak az olyan hatalmi ambíciók, amik indokolnának bármiféle világháborút? 2-3 vízszintesre lőtt ukrán megyét ne nevezzünk már annak...

- Hol vannak a rohamtempóban fegyverkező nagyhatalmak? 2-3%-okat alig költenek GDP arányosan a hadseregre a kor nagyhatalmai.

- Kicsit konkrétabban: komolyan van olyan őrült, aki szerint az Ukrajnával NEM BÍRÓ Oroszország még annak örülne, ha a NATO is a nyakába ugrana?

2023. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
4%

"Azért írom nagy mellénnyel, mert a világon semmi sem utal arra, hogy itt világháború lenne"


1913-ban az égvilágon semmi sem utalt arra, hogy világháború lesz.


1909-ben egy Norman Angell nevű neves publicista pont ugyanilyen nagy mellénnyel leírta a Great Illusion nevű könyvében, hogy Európában többé nem lesz háború.


Az 1930-as években is sok okoskodó nyomta a szöveget, hogy még egy világháború biztos nem lesz, senkinek nem érdeke ekkora pusztítás, stb.


"Hol vannak az egymással szembenálló globális katonai tömbök?"


USA vs Oroszország már a második világháború óta.

Az utóbbi ~10-15 évben USA vs Kína.


Ráadásul Kína és Oroszország közeledik egymáshoz.



"Hol vannak az olyan hatalmi ambíciók, amik indokolnának bármiféle világháborút? 2-3 vízszintesre lőtt ukrán megyét ne nevezzünk már annak"


Egyszerű vagy, mint egy faék, kisbarátom, az orrodnál nem látsz messzebb.

Ez nem Ukrajnáról szól.

Van ma egy USA által dominált világrend, ami azon alapul, hogy a katonai fölényükkel és gazdasági szankciókkal elrettentsék a riválisaikat a háborúzástól.


Az USA célja ezt a világrendet fenntartani, Oroszország, Irán, Kína, Észak-Korea, Venezuela, és még számos állam célja viszont ezt a világrendet megbontani, mert szopnak a gazdasági szankciók miatt.


És az első lépés már meg is történt, önmagában az a tény, hogy az USA-nak nem sikerült Oroszországot elrettentenie Ukrajna megtámadásától, ez már egy ütés az amerikai világrendnek.


"Hol vannak a rohamtempóban fegyverkező nagyhatalmak? 2-3%-okat alig költenek GDP arányosan a hadseregre a kor nagyhatalmai."


Te hol melyik adót nézed, de komolyan? :D A cseh 2-őt? :D


Az összes nagyobb európai ország fegyverkezni kezdett.

Japán fegyverkezni kezdett.

Kína már régóta komolyan fegyverkezik.

Az USA mindig is ezerrel fegyverkezett.

Az oroszok 2022-ben 40%-al növelték a védelmi költségvetésüket 2021-hez képest.


"Kicsit konkrétabban: komolyan van olyan őrült, aki szerint az Ukrajnával NEM BÍRÓ Oroszország még annak örülne, ha a NATO is a nyakába ugrana?"


Egy dologról elfeledkezel: Oroszország egy USA-val pariban lévő atomhatalom.

Ha beveti Ukrajnában a nukleáris fegyvereit, akkor tök nyilvánvaló, hogy mindenféle arcoskodás ellenére is a NATO semmit nem fog csinálni, mert nem akarnak nukleáris világháborút.


Vagy mondjuk csak pukkant egy kísérleti atomot, és ennek hatására a nyugat kihátrál Ukrajna mögül, és konvencionális haderővel győzni tud.


És ha ez megtörténik, mert az USA még ettől sem tudta elrettenteni Oroszországot, akkor az USA-féle világrendnek gyakorlatilag vége.


Mert mindenki le fogja vonni a logikus következtetést, hogy ha atomfegyvere van, akkor nem működik az USA-féle elrettentés.


Kína kapásból megváltoztatja majd a nukleáris doktrináját no-first-strike-ról arra, hogy bizony a területi integritásának megvédése érdekében bevethet atomfegyvert, és azzal a lendülettel nekiesik Taiwannak, amit ugye saját területének tekint, és a hadműveletbe való USA beavatkozást pedig a területi integritásának megsértésének.


És mindazon országok, akik a hidegháború közben/végén/után önként jegelték az atomfegyver-programjaikat, újraindítják majd azokat.

Iránnak legfeljebb 1 éven belül bevethető atomfegyvere lesz - még az is lehet, hogy az oroszoktól fognak kapni.

Néhány éven belül atomfegyverek bukkanak majd fel Afrikában.

Olyan dél-ázsiai országokban, akiknek eddig nem volt.


És egyáltalán, a nem atomhatalmak is elkezdik majd lejátszani azokat a régóta jegelt konfliktusokat, amiket eddig az USA-tól félve nem mertek.


És ez már gyakorlatilag világháború.


Vagy hát van ugye egy olyan verzió is, hogy az USA/nyugat nem sz-rik be az orosz atomtól, és tényleg beavatkoznak konvencionális haderővel az ukrán háborúba, ahogy ígérte egy jenki tábornok, de akkor az meg már megint csak világháború.


És akkor még nem is említettem azt a tényt, hogy a világban kb. 30-35 évre elég gazdaságosan kitermelhető olajtartalék maradt, az olajról átállás más energia-forrásra pedig a kanyarban sincs.

Az USA saját olajtartaléka mindössze 5 évre elegendő a saját fogyasztásuk fedezéséhez.

Kína saját olajtartaléka még egy évre sem elegendő a saját fogyasztásuk fedezéséhez.

India saját olajtartaléka szintén nem túl vaskos.


Ez pedig előbb-utóbb élet-halál kérdéssé válik minden nagyobb gazdasági-katonai hatalom számára.

És nem lesz olyan megoldás, hogy békésen megosztozunk rajta, mert vagy te vagy én szitu lesz, nem jut majd elég mindenkinek.


Az a helyzet, buta kis f-sz, hogy halvány lila gőzöd nincs arról valójában, hogy mi folyik a világban, csak böfögöd a felszínes ismereteid és a bulvár-média alapján a hülyeségeket.

2023. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

"a világban kb. 30-35 évre elég gazdaságosan kitermelhető olajtartalék maradt"

Ezt mondogatják már évtizedek óta. Először 2020-ra, majd 2035-re, aztán 2060-ra tették az olajtartalékok kimerülését. Érdekes mód mindig kiderült, hogy mégsem. Az lehet, hogy az egekbe fog szökni az olaj ára, de az meg megint csak a fogyasztást fogja csökkenteni, nomeg gazdaságossá teszi majd az olyan források kitermelését is, ami még most nem az (pl. olajpalából rengeteg van, csak baromi drága kitermelni).

2023. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%

"1913-ban az égvilágon semmi sem utalt arra, hogy világháború lesz."


Jól körülhatárolható katonai tömbök álltak egymással szemben, és volt egy világos célja is a készülő konfliktusnak: a gyarmatok újraosztása.


"Az 1930-as években is sok okoskodó nyomta a szöveget, hogy még egy világháború biztos nem lesz, senkinek nem érdeke ekkora pusztítás, stb."


Sokan már konkrétan a világháborút lezáró békék után úgy vélték, hogy ez csak megágyazott egy következő világháborúnak. Továbbá a náci rezsim által vezetett Németország 1933 óta nyíltan fegyverkezett, a vezetője pedig még le is írta a híres könyvecskéjében, hogy az első adandó alkalommal nekiesnek a keleti szlávoknak... :) Ráadásul itt is már a háború előtt megvoltak a katonai tömbök.


"USA vs Oroszország már a második világháború óta."


Tehát neked Oroszország egy "tömb"? Az egy darab nyamvadt középhatalom.


"Az utóbbi ~10-15 évben USA vs Kína."


Kína remekül elvan ebben a globalista, kapitalista világban. Majd pont ő esne neki szövetségesek nélkül az USA-nak?


"Ráadásul Kína és Oroszország közeledik egymáshoz."


A kínai (és az indiai) vezetés is megmondta Putyinnak, hogy ha atomot vetne be, akkor elvágta magát minden minimális támogatásuktól is. Kína pedig semennyire sem támogatja Oroszországot a "különleges katonai műveletben", még a Krím meghódítását sem ismerte el, nemhogy a mostaniakat. Nincs semmiféle formális együttműködés Kína vagy Oroszország között. Ráadásul ha én valakitől félnék az orosz felső vezetés helyében, az nem a NATO lenne, hanem Kína.


"És az első lépés már meg is történt, önmagában az a tény, hogy az USA-nak nem sikerült Oroszországot elrettentenie Ukrajna megtámadásától, ez már egy ütés az amerikai világrendnek."


A NATO és az EU olyan példás összhanggal zárt össze, hogy erre senki sem számított. Nem sikerült semmiféle ütést mérni semmire, sőt: megerősítették az oroszok a fennálló rendet. Persze Ukrajában még pár évig állhat a bál, de már most látszik, hogy az oroszok bicskája beletört.


"Az összes nagyobb európai ország fegyverkezni kezdett.

Japán fegyverkezni kezdett.

Kína már régóta komolyan fegyverkezik."


Aha. Nézd már meg, hogy ezek az országok a költségvetésük mekkora részét költötték a hadseregükre. Meg fogsz lepődni... Kb. semmit. Kína sem.


"Az oroszok 2022-ben 40%-al növelték a védelmi költségvetésüket 2021-hez képest."


Hát egy aktív háborúban azért ez nem meglepő, ebből semmiféle hosszútávú következtetést nem vonnék le. Ők inkább most katonai potenciált veszítenek, nem pedig gyarapítanak.


Na és itt untam bele. Nekiállsz személyeskedni azonnal, közben meg egy fajankó vagy, aki csak idefosik egy rakás féligazságot. Tudod mit, akkor szerinted mikor lesz világháború? Majd visszanézek ide és az orrod alá dörgölöm, hogy nem lett :)


De mindettől elvonatkoztatva: igenis nem komplett az, aki NAPONTA megkérdezi, hogy lesz-e világháború. Ott van a kétbillió másik ilyen kérdés, olvasgassa el őket a kérdező. (Bár gondolom nem érdekli, mert csak egy troll.)

2023. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

"És akkor még nem is említettem azt a tényt, hogy a világban kb. 30-35 évre elég gazdaságosan kitermelhető olajtartalék maradt, az olajról átállás más energia-forrásra pedig a kanyarban sincs."


Van is egy ilyen vicc, hogy 1970 óta 30 évre elég az olaj. Most is. :)

2023. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
41%

"És akkor még nem is említettem azt a tényt, hogy a világban kb. 30-35 évre elég gazdaságosan kitermelhető olajtartalék maradt, az olajról átállás más energia-forrásra pedig a kanyarban sincs."

Én kábé 30 éve ezt hallgatom, hogy 30 év múlva elfogy az olaj. 30 év alatt már hozzáedződtem, hogy ez csak riogatás. Nem az olaj fogy el, hanem az ára fog felmenni olyan mértékre, hogy az alternatívák egyre versenyképesebbé, egyre gazdaságosabbá válnak, és egyre inkább megéri beléjük fektetni, azokat használni. Az alternatív energiaforrások részaránya folyamatosan növekvő tendenciát mutat az elmúlt évtizedekben. Az új generációk megtanulnak együttélni az új energiaforrások használatával, a régi generációk egyre idősödő megcsontosodottjai meg majd lassanként kihalnak. A világ meg megy tovább, mint ahogy eddig is tette.

2023. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

"Én kábé 30 éve ezt hallgatom, hogy 30 év múlva elfogy az olaj. 30 év alatt már hozzáedződtem, hogy ez csak riogatás."


30 hallgatják a klímaváltozást is a magadfajta retardok, de egészen a közelmúltig még az is kamu volt, amíg nem mutatkoztak meg a teljesen nyilvánvaló jelei :DDD


Jajj, hülyegyerekek, lesz itt nagy meglepődés, de nem baj, majd emlékezzetek ezekre :D

2023. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Te retard, ki a fészkes fene állította, hogy nincs klímaváltozás?


Inkább arról van szó, hogy a kitermelési módszerek miatt folyamatosan változik a kitermelhető kapacitások mérete, változik a fogyasztás, új mezőket találnak, a régiek kimerülnek, stb. Nem igazán lehet pontosan megbecsülni, hogy mikor lesz már gazdaságtalan a kőolaj kitermelése. Illetve lehet, de azok csak a jelenlegi viszonyok változatlansága mellett lesznek valamennyire pontosak.

2023. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!