Mi értelme van annak orosz szempontból, hogy az orosz hadsereg ukrán civil infrastruktúrákat lő rakétákkal és civil lakóházakat, lakótelepeket?
1. Ha ez a stratégia működne, akkor már az első ilyen komolyabb rakétacsapás után (amikor Lengyelországba is csapódott légvédelmi rakéta) megdöntötték volna a kijevi vezetést az ukránok, az megadták volna magukat és asztalhoz ültek volna tárgyalni a területeiket felkínálva Moszkvának.
2. Ezzel csak erősítik az ukrán hadsereget, mert minden nagyobb rakétatámadás után újabb fegyverszállítmányokat kaptak a nyugati országoktól.
3. Az ukrán hadsereg nem lesz tőle gyengébb, mert nem hadi célpontokat lőttek, szóval újabb területek nem kerülnek orosz ellenőrzés alá és a katonák ugyanúgy ott maradnak a Donbaszban.
"Az ukrán hadsereg nem lesz tőle gyengébb, mert nem hadi célpontokat lőttek"
Nana!
Több oka is van, úgymint:
- morál megtörésére tett igyekezet;
- kontratámadás az orosz hátországot ért támadásokra (ld. a Krími híd elleni terrortámadás után kezdték el intenzívebben támadni az energiahálózatot);
- az ukrán légvédelem széthúzása, hogy kénytelenek legyenek az energiainfrastruktúra védelmére is légvédelmi eszközöket lekötni;
- az ukrán vasúthálózat szállítókapacitásának csökkentése (magas fokon villamosított, ha nincs áram akkor lassabb a szállítás).
Én úgy vettem észre hogy az oroszok minden selejtezésre váró régi ócskaságot kilőnek ami a raktárak aljában porosodik és már sok harcértéke sincs.
A lényeg hogy az ukránok durrogtassák el rá a méreg drága amerikai rakétákat. Az ukrán propaganda pedig elmodja hogy az orosz rakéták 90 százalékát lelőtték. Hát pont ez volt a cél.
A másik érdekes dolog amikor egy kórházban vagy bevásárló központban másodlagos robbanások vannak. Csak nem az ott tárolt lőszer robbant fel a civil létesítményben. Ejnye bejnye. De legalább el lehet mondani hogy az oroszok kórházat támadnak. Persze az erkölcsileg teljesen ott van hogy az ukránok egy kórház alatt tárolnak lőszereket.
A harctéri eseményeket nem tudom, hol-hogyan követed, de az messze nem csak erről szól.
A robotrepülőzések és harcászati rakéták záporozása az ipari, a logisztikai, irányítási és egyéb utánpótlási képességüket hivatottak tönkre tenni.
Tudtommal az ukrán hadsereg nem rendelkezik külön a részére épített elektromos vagy épp vasúti hálózattal (ezek csak példák), így nyilván kettős felhasználású lesz minden.
Ahogy az oroszok is használták a kercsi hidat hadianyag szállítására is, és az ukránok próbálták is tönkre tenni.
Vagy szerinted az infrastruktúrát nem szabad támadni ? Mire találták fel és halmozta mindkét oldal az AGM-86 ALCM, BGM-109 Tomahawk, H-55-ös, és 3M54 Kalibr robotrepülőket ?
Az Index és társai is megírták, az ukrán infrastruktúra elleni légihadjárattal kapcsolatban leginkább a lakosság szenvedéseiről lehet olvasni, hiszen egész városok és térségek maradnak fűtés, világítás, vízszolgáltatás nélkül és nem kapott figyelmet eddig az ipar, és nem is fog kapni, PR okokból, pedig Ukrajna képességét a háború folytatására ez befolyásolja, nem öncélú terrorbombázás, sanyargatás ez, mint ahogy előadják.
Az Euronews / Szabad Európa szerint 10 hónap alatt a szovjet korszakos lőszerkészlet 70 - 80 %-át kimerítették az ukránok, áram nélkül nem működnek a hadianyag gyárak Kijevben / Vinnicjában / Lvov-ban, és a csehektől és lengyelektől könyörögnek.
Az infrastruktúrát kímélték sokáig, az elejétől a sajátjuknak tekintettek, hiszen a zömét még a szovjet érában ők építették.
Az oroszoknak az lenne a legegyszerűbb ha robotrepülőkkel és harcászati rakétákkal bombáznának minden nem nukleáris erőművet (a nukleáris erőművek önmagukban működésképtelenek, kell melléjük kiegészítő erőmű), minden részegységgel (blokkok, generátor, reaktorok), csak akkor az lenne a gond, hogy a győzelmük után évekig telne újjáépíteni az enegetikai szektort. Például a dnyeperi vízerőművet jelentőségre a Panama-csatornához lehet hasonlítani. Ukrajna mezőgazdasági, és erősen iparosított országrész, vigyáznak vele, mint a hímestojással.
Ha az alaperőműveket ütnék ki és azok villamos alállomásait, illetve a szabályzóközpontot, mint nálunk a MAVIR-t (Magyar Villamosenergia-Ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.), akkor az export is megszűnne. Az oroszok ezt maguk sem akarják, ezért egy "kisebb", de látványos rombolást végeznek, ami sokkolja a lakosságot és a kormányt. Ha az alaperőműveket tennék tönkre, akkor akár évekre is súlyos villamos teljesítmény hiány lenne.
A hálózat azon részét amin az atomerőművek vannak, azt nem szabad célpontnak kijelölni, mert az atomerőművek közvetlenül függnek az energiarendszer többi résztvevőjétől, elsősorban a hőerőművektől. Túlterhelődnének az említett blokkok (generátor, reaktor, stb). Azért követik ezt a módszertant, hogy ne vezessen egészen más léptékű balesethez, gyakorlatilag katasztrófa lehetne a vége.
Szeptember 12-én volt az első értékelhető, szervezett légicsapás-sorozat.
Nem kell elpuszítani egy erőművet ahhoz, hogy hogy használhatatlanná tegyék, bőven elég a trafóállomását lebombázni. Az alállomások bombázásával csak "gyorsan" javítható kárt okoznak (1-2 hét), mivel a szekunder kört találták telibe, ha a primer kört találják telibe, akkor hónapokig nem lenne áram, mert egy NAF/KÖF trafót nem tudnak pótolni, ilyeneket nem raktároz senki, kvázi egyedi gyártás az összes.
A haditerv a következő: a trafóállomásokat bombázzák, megvárják míg az ukranok megjavítják őket, majd újra megrongálják. Ez addig fog tartani amíg az ukránok el nem kezdenek kifogyni a javításhoz kellő trafókból, ami már elkezdődött, hisz újabban trafót kérnek mindenkitől ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!