Amikor az 1.vhba közeledett az USA hadbalépése ezért a németek felvették Mexikóval a kapcsolatot,hogy ha csatlakoznak hozzájuk akkor elismerik az 1848ban elvesztett területeik hozzájuk tartozását stb.. akkor erre mi volt Mexikó válasza?
Kedves kérdező!
Mexikóban 1910 és 1920 között komoly polgárháború volt, amelyben közel egymillió civil halt meg.
Továbbá Ma mexikói polgárháborút vívó felek egyik sem rendelkezett komolyan vehető hadsereggel, csak pár ezer fős milíciákkal és szabadcsapatokkal.
Az USA az I. világháborúban, a hadba lépése után 1917-1918-ban képes volt 4 300 000 katona kiállítására.
Az USA mozgósítható katonai erői legalább hússzor nagyobbak voltak, mint Mexikóé.
Az USA hadserege 2 hónap alatt legázolta volna egész Mexikót.
Kedves kérdező!
Szerinted milyen reális választ adhatott az 1917-ben már 7 éve véres polgárháborúban fuldokló, kimerült, semmiféle komoly katonai erővel sem rendelkező Mexikó, ahol már több százezer halottja volt a belső harcnak, arra a német ajánlatra, hogy támadja meg a nálánál katonailag minimum hússzor erősebb Egyesült Államokat?
Mert ostoba volt a német külpolitika.
Nem ez volt a németek első eszement húzása. Például 1900 után sikeresen halálos ellenségükké tették a németek a Brit Birodalmat, miután már amúgy is volt két nagyhatalmi ellensége Németországnak, Franciaország és Oroszország.
5 És mivel tette azzá? Tudtommal a Berlin - Bagdad vasútvonal sértette halálosan a britek kereskedelmi érdekeit.
És azért a franciák szövetségesei voltak mert féltek a német szövetség megerősödésétől meg Belgiumon keresztül támadtak a nèmetek aminek az angolok garantálták függetlenségét. Az pl szerintem is hiba volt.
# 6
Ezek is közrejátszottak, de a fő ok nem ez volt.
Hanem a német flottafejlesztés, 1900-tól az addig kicsi és gyenge német haditengerészetet 1914-re a világon a második legerősebbre fejlesztette fel Németország, eléggé nyíltan britellenes céllal.
II. Vilmos császár a navalizmus ideológiájának híve volt, mely szerint mindig az a legerősebb hatalom a világon, amely a világtengereket ellenőrzi, mert aki a világtengereket ellenőrzi, az ellenőrzi a világkereskedelmet, amely hatalom pedig a világkereskedelmet ellenőrzi, végső soron a világgazdaság ura lesz. A világtengereket pedig a legerősebb haditengerészettel lehet uralni, ezért Németország célja az lett, hogy letaszítsa az akkor már évszázadok óta a legerősebb brit haditengerészetet a élről.
Ez a német politika viszont Nagy-Britannia létérdekeit veszélyeztette, ezért az addig semleges britek Franciaországgal és Oroszországgal léptek szövetségre, hogy elhárítsák a német veszélyt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!