Atomháború egyszer lehetséges azon elvi gondolat miatt, hogy még eddig nem volt?
Nem tudom érthető e a kérdésem.
Mindenki tudja, főleg a legnagyobb vezetők, hogy mivel járna.
De mivel VAN rengeteg atombomba, ÉS mivel még nem volt atomháború az emberiség történelmében, ÉS tegyük fel az egyik fél meglépné a támadást. Akkor a másik fél mondhatja azt, hogy állj, most egyet kilőttél oké, de itt hagyjuk abba, mert különben kipusztul az összes ember. Vagy pedig mivel még nem volt ilyen háború, ezért csapjunk bele?
Nem konkrétan most kérdezem, hanem bármikor.
Ez nehéz kérdés, de alapvetően az atomháborút mindenki szeretné elkerülni.
Működik a kölcsönös elrettentés.
Japán ellen azért tudott az USA nukleáris háborút indítani, mert nem kellett tartani semmilyen válaszcsapástól, következményektől. Japán addigra már teljesen kimerült, a hadiipar, a flotta is a végét járta.
Most Ukrajna kapcsán merülhet fel, hogy nem tudna nukleáris válaszcsapást adni Oroszországra, viszont a NATO, EU, Nyugat egyéb módon is be tudna keményíteni, fellépni Oroszország érdekeivel szemben és Ukrajnát is fel tudnák úgy fegyverezni, hogy egyéb módon adjon kemény válaszcsapást.
Két atomhatalom közti nukleáris háború esetén különösen nagy a kockázata a kölcsönös megsemmisülésnek. Lehet, hogy az egyik fél szándékosan, tesztelésnek vagy véletlen indít egy csapást. A másik fél mérlegelheti, hogy erre milyen választ adjon. Lehet arányos válaszcsapás vagy mindent elpusztító totális csapások sorozata, de ezt szerintem egyik ország vezetői sem mernék meglépni. Ezek csak elméleti fejtegetések, reméljük a gyakorlatban nem merül majd fel ez a dilemma.
Tudják a következményeket, például nukleáris tél, sok helyen tesztelgették is, hogy mire képesek élesben.
A kígyó nem harap a saját farkába...
A japanoknál se volt a tanúk szerint se:
"! Csak a Hirosima középső részének 95%-át kitevő fa/papír/szalma kunyhók égtek le... szőnyeges napalmbombázások következtében. Ahol a tüzek megszűntek, ép házakat lehetett találni. Sokan a folyóba ugrottak, hogy túléljék a tüzet, és azt vallották, hogy egyetlen A-bomba sem robbant fel."
A történelemben mindig volt egy első alkalom, kismillió ilyen első alkalom előtt meg lehetett volna kérdezni ugyanezt.
Az első világháború előtt pl. fel lehetett volna tenni a kérdést, hogy "Lehetséges-e egy világháború, ha eddig még nem volt?"
A római birodalom létrejötte előtt fel lehetett volna tenni a kérdést, hogy "Lehetséges-e, hogy egy birodalom elfoglalja egész Európát?"
Stb-stb.
Igen, lehetséges az atomháború.
Pláne, hogy az az érv, amivel a köztudatban szoktak dobálózni, hogy azért nem lehetséges, mert akkor vége a világnak, kihal az emberiség, nukleáris tél, nos, ez szimplán nem igaz.
Nem lenne vége a világnak. Nem halna ki az emberiség. A nukleáris tél pedig inkább csak egy enyhe nukleáris ősz lenne a tudomány mai állása szerint.
5-ös:
Az nagyon nem mindegy, hogy viszonylag egy időben robban 2000 atombomba vagy pedig 50 év alatt. És az sem mindegy milyen bombáról beszélünk, mert ezek között van olyan, ami csak 1-2km-es hatótávolság, meg van olyan ami 60km.
Kétségek ne legyenek, hogy kipusztulna az emberiség, mert ez biztos.
Nem Japán a kérdés, az ma már egy bólogató kiskutya az USA-nak, meg ebben a kérdésben nem mérvadó amúgy sem. Ha atomháború lenne, ő is kapna nem kettőt, hanem 100-at kb. Itt most a két atomhatalomról van szó.
#5
Eddig 520 légköri atomrobbantás volt 510 megatonna nagyságban. Ebből egyedül a cár bomba kitett 50 megatonnát.
A taktikai atomfegyverek csak néhány tíz kilotonnásak, ezek bevetése merülhet fel végső esetben a háborúban, de ezt is mindenki szeretné elkerülni, mivel egy ilyen precedens rossz irányba vinné a világot.
"Kétségek ne legyenek, hogy kipusztulna az emberiség, mert ez biztos."
Őszintén nekem vannak kétségeim, sőt szinte kizártnak tartom, hogy az egész emberiség kipusztuljon. Ez a nukleáris tél se hinném, hogy olyan apokaliptikusan bekövetkezne, sőt szinte kizártnak tartom. De ha ilyen kérdésre keressük a választ, tudományosan kéne indokolni.
Vagyis hát nem tudom, van olyan érzésem is, hogy az egész emberiség kipusztulna de józanabb gondolatnak tartom, hogy hatalmas károk lennének de erősen túl van lihegve. Az is jó kérdés, hogy lenne e apokaliptikus nukleáris tél vagy sem. Ezt hangoztatják a gyakorin, de lenne e ilyen abban a formában, amiben a neten írnak róla.
A nukleáris tél szerintem is, lehet h nem következne be, de franc tudja.
Azért nálunk okosabb szakemberek mondják ezeket a dolgokat, ahogy mondod tudományos megközelítéssel. Én ezért gondolom hogy nagyjából igazuk lenne.
Jelenleg kb 13 ezer atombomba van összesen. Ezek között van olyan ami olyan hatótávolságú, mint egész Budapest, aminek a sugárzása is sokkal nagyobb, mint egy "kis" atombombáé. Utána az a rész a következő 200 évben lakhatatlan, úgy mint Csernobil.
A folyamatok, amik utána következnének... élelemhiány, víz.. ezekbe halna bele rengeteg ember. És nem 1 hónapon belül, hanem 1-3 éven belül. Európa, Észak-Amerika, Oroszország, Kína, de Ázsia nagy része is lakhatatlan lenne, de élből eltűnne mondjuk 3-4 milliárd ember (!)
Talán fekete Afrika nem kapna atomot, meg egy két szigeten maradna élet.
De ez őszintén, valóban a 8 milliárdról lecsökkenne, hát ténylegesen pár millióra, azt gondolom...De hogy az 1 milliárdot nem érné el a létszám a Földön, az tuti biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!