A világ atomhatalmai még mindig megnyerhetetlennek tartanak egy atomháborút, vagy már kezdenek eljátszani a gondolattal, hogy egy ilyen jellegű konfliktusból akár győztesen kerülhetnének ki?
Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 11:53
1/9 anonim válasza:
Az a gond, hogy azért megnyerhetetlen, mert szerencsés esetben is rajtad (a te országodon) kívül minden elpusztul és lakhatatlanná válik.
És ez bizony nem győzelem.
2/9 anonim válasza:
Mégis mit jelentene szerinted győztesen kikerülni egy atomháborúból?
3/9 anonim válasza:
Definiáld, szerinted ki számít győztesnek egy atomháború esetén! Mert a kölcsönös megsemmisítés biztosított. Akinek marad valami poros falu a prérin vagy a tajgán, amit nem pusztított el a másik?
4/9 anonim válasza:
Nem.Mert aki utoljára marad talpon az is cseszheti a "győzelmét".
5/9 anonim válasza:
Még mindig megnyerhetetlen, mert az ellencsapást nem lehet kivédeni. Hiába a Thaad és egyéb rakétaelhárító rendszerek mindkét oldalon amik bár szórványos tölteteket el tudnak csípni, de nem képesek a tömegével indított, egyszerre több száz töltet leszedésére. Ha teszem fel 90%-os hatékonysággal dolgozna (ami már brutál jó!) egy elhárító rendszer akkor is 1000 indított töltetből betaláló 100 bőven elég arra hogy szétkapja az adott országot.
6/9 anonim válasza:
Győztesen az kerül ki akik átvészelik a luxus atombunkerükben 5-12 hónapot. A pórnép pedig bebukta...
7/9 anonim válasza:
Bár létezhet a Halott Kéz, ami kioldja az atomrakéták indítását magától, ha már minden emberi indító halott, lehet, hogy azok nem indulnak el és nem is robbannak fel. Mióta láttam, hogy Putyinnak milyen használhatatlan, ellendrukker alárendeltjei vannak, akik behazudták neki, hogy az ukrán nép repesve várja az orosz felszabadítókat, továbbá a szupersebes cirkáló atomrakéta egyik tervezőjét is áruláson kapták, nem vagyok meggyőződve, hogy nem tud a NATO vezetés beépített emberei révén - elsősorban áloroszok jöhetnek szóba - a megfelelő pillanatban akadályt gördíteni az atomrakéták többségének kilövése elé. Még a nagyobb atomrobbanásoknak sincs világhatása, semmit nem éreztünk Nagaszakiból...
8/9 anonim válasza:
Az USA fenntartotta magának az atom elsőként való alkalmazásának jogát.
9/9 anonim válasza:
#8 honnan veszed ezt a baromságot? Mindkét atomhatalomnak hasonló a nukleáris fegyverekre vonatkozó doktrínája. Nukleáris csapást mér a) válaszcsapásként ha a területét nukleáris, vagy nagyobb vegyi, biológiai támadás éri, b) ha konvencionális háborúban a támadó átlép egy bizonyos "vörös vonalat".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!