Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO megszálló erők Szerbiáb...

A NATO megszálló erők Szerbiában figyelmen kívül hagyhatják a nemzetközi jogot?

Figyelt kérdés

Az ENSZ Biztonsági Tanácsának 1244-es határozata (amely 1999-ben lezárta a NATO hadjáratát Szerbia ellen) szerint a szerb katonai

és rendőri erők egy része a háború után visszatérhet Koszovóba. Ezt a NATO még nem engedte meg, de Szerbia szeretné elérni, írásban adott be kérelmet.


[link]



2022. dec. 10. 21:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Én is elmagyaráztam, hogy miért jogsértő.

Konkrétan az ENSZ határozatban így szerepel:


A kivonulást (ami 1999-ben volt) követõen, jugoszláv és szerb egységek megegyezés szerinti része engedélyt kap a visszatérésre Koszovóba az alábbi feladatokat ellátása céljából:

– összeköttetés biztosítása a nemzetközi polgári misszió és a nemzetközi biztonsági jelenlét között;

– az aknamezõk megjelölése és mentesítése;

– jelenlét fenntartása a szerb kulturális örökségek területén;

– jelenlét fenntartása a kulcsfontosságú határátkelőhelyeken

2022. dec. 10. 22:02
 12/19 anonim ***** válasza:
25%

#11 Mivel Ukrajnában most pont azt csinálja ugyanez a NATO, hogy az anyaországból nem engedi kiválni azt a részt amin egy másik kisebbség él és hiába van róla népszavazás, akkor is ragaszkodnak ahhoz, hogy Ukrajna területi integritása sérthetetlen, azon az áron is ha ott a kisebbség tagjait elnyomják, bántalmazzák, korlátozzák - így érthető, hogy maguknak is ugyanezt akarják elérni.

Hiszen Koszovó Szerbia része volt, az adott kisebbség akart csak kiválni belőle, nem ismerték el független államként Koszovót sokan azóta sem. Közel száz ország vagy nem ismeri el vagy semleges a kérdésben.

Ukrajnában történtek alapján szeretnék ha velük is ugyanaz lenne amit a nyugati országok most annyira fontosnak tartanak, hogy képesek lennének érte a harmadik világháborút is kirobbantani akár.

Nem azt mondom, hogy igazuk van abban, hogy Koszovó ne legyen független, épp ellenkezőleg. Szerintem az nem helyes amit Ukrajnában tesznek az orosz kisebbséggel kapcsolatban. De nagyon egyforma a két helyzet és mégis pont ellentétes a NATO álláspontja benne.

2022. dec. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12


Vannak hasonlóságok Szerbia, Grúzia, Ukrajna között abból a szempontból, hogy felmerül: vajon a vitatott tartományban élők, a szakadár kisebbség önrendelkezési joga, elszakadási törekvése a fontosabb vagy az adott ország területi integritása, határok sérthetetlensége. A két cél ütközhet egymással.


Viszont fontos különbség, hogy Koszovó NATO megszállását jóváhagyta az ENSZ Biztonsági tanácsa, így jogszerűvé vált, míg a Krím, Donbasz, Herszon orosz megszállását nem hagyta jóvá a BT.

2022. dec. 10. 22:13
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 de miért nem hagyta jóvá?

A helyzet hasonló, a Krím estében legalábbis még az volt és éppen úgy volt ENSZ nagyhatalom aki nem támogatta az elszakadást.

Miért nem vonult be a NATO ugyanígy a Krímbe meg a szakadár államok területére?

Azt nem értem miért ilyen kettős mérce szerint hozták meg a döntéseiket.

2022. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
28%

#10 Az ilyen elcsatolásoknak pont az a lényege, hogy mindig legyen min balhézni.Szándékosan nem független államokat csinálnak az ilyen területekből.

Tipikus angolszász stratégia.Afrikában is pontosan így kavarták a szart mindig, azóta "hála az égnek" mindig garantáltan vannak háborúk, népirtások.Ez egy szándékos stratégia.

2022. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#14


A '90-es években a hidegháború után a nagyhatalmak együttműködésre törekedtek, Oroszország, Kína is inkább engedett Amerikának és a NATO-nak. Jobban rá voltak szorulva a nyugati támogatásra.


A Krím, Donbasz ügyét azért nem vitte Oroszország az ENSZ-be, mert tisztában volt vele, hogy a nyugati nagyhatalmak és szövetségeseik úgy sem hagyják jóvá az orosz intervenciót. Még az olyan orosz szövetségesek, mint Belarusz, Kazahsztán, Örményország sem támogatták Ukrajna területének, határainak megváltoztatását.

2022. dec. 10. 22:47
 17/19 anonim ***** válasza:
40%
#15 Jogos!
2022. dec. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Salamon Bálint ***** válasza:

Az ENSZ 1244 rendelete alapján visszatérhetnek szerb rendőri és katonai erők Koszovóba, ha azt a koszovói nemzetközi katonai erők engedélyezik.

Ezt alapján nincs semmi féle jogtalan NATO jelenlét, épphogy ők azok, akik a szerb erők koszovói jelenlétét engedélyezhetik.

2022. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 MDaniel98 ***** válasza:
Nem, miért hagyhatnák figyelmen kívül?
2022. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!