Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Megéri elmennem katonának?...

Megéri elmennem katonának? Megváltozhat ott az életem?

Figyelt kérdés
Semmire sem vittem az életben. Van egy szakmám amit nem szeretek, van egy vagyonőri vizsgám amiben dolgozom, de azért sem vagyok oda. Nem találom a helyem sehol, az emberek között sem. Változni akarok. 21 éves vagyok

2022. dec. 4. 23:30
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hasonló munkám a vasúthoz már most is van 😒
2022. dec. 5. 00:07
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont voltam pszichiátrián túladagolás, öngyilkossági kísérlet miatt..ez akadályt jelent? "

Tisztelt Kérdező Úr vagy Hölgy!

Kizáró okot jelent, az ön álltál említett cselekmény ("öngyilkossági kísérlet") minden fegyveres, és rendvédelmi szervnél!!

2022. dec. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lényegretörő választ! Akkor próbálkozni sem érdemes ezek szerint.
2022. dec. 5. 00:22
 14/26 anonim ***** válasza:
67%
Fölösleges. Kár hiú reményt fűzni hozzá.
2022. dec. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
58%

Az öngyilkossági kísérleted miatt semmilyen fegyveres tevékenységet, vagy munkavégzést nem folytathatsz. Jelentkezned fölösleges nem fognak felvenni.

Egészségügyi, fizikai, és pszichológiai alkalmassági ellenőrzés van. És egyéb feltételeknek is meg kell felelni.

Egyébként is ellenőrzésre kerül az előéletnek az a része, ami a munkavégzéshez szükséges. Bármit eltitkolni felesleges, úgyis kiderül. És következményei is vannak ,ha hazudsz.(A te esetedben ez végleges, de a családban előfordult öngyilkossági eset, vagy kísérlet is ellenőrzésre kerül. Valamilyen más jellegű munkát kell keresned.

2022. dec. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%
Hiába van lepontozva de azonnali kizáró ok a kísérlet is. Szóval felesleges időpazarlás. Nem tudom mièrt olyan furcsa hogy NEM LEHETSZ sem katona sem semmilyen fegyveres szerv tagja ha mentálisan instabil vagy. Ez nem a CSGO meg a többi videójáték.
2022. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A vasúthoz 40 évesen lehet még jelentkezni?
2022. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy ma hogy megy a hivatásos katonaságnál, de amikor engem 19 évesen, 2001 őszén behívtak sorozásra, jelentős részben azért találtak alkalmatlannak, mert '98 tavaszán kezeltek tinédzserkori depresszióval, kényszergondolatokkal. A rólam készült papírok, amiket utoljára, akkor '98-ban láttam a klinikán, ott feküdtek előttük az asztalon, amikor engem beszólítottak. Feltételezem, hogy ma is seperc alatt ki tudnak kérni rólad adatokat, sőt még gyorsabban is, az internetnek köszönhetően.
2022. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
16-os…honnan ez az indulat? Nekem nem furcsa ez. + nem a lövöldözés öröméért jelentkeznék. Egyébként sem vagyok olyan aki videojátékok előtt tölti az életét
2022. dec. 5. 14:42
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Elolvastam a kérdésedet, a válaszokat, a kiegészítő információt, és néztem a potozásokat is.


"Viszont voltam pszichiátrián túladagolás, öngyilkossági kísérlet miatt."

#7 #12 #15 # 18 válasza ezek szerint nem volt érthető számodra (?) és a pontozók számára sem(?), pedig a válaszok érthetőek.

Amennyiben tényleg öngyilkossági kísérletet követtél el nem vesznek fel sem most, sem máskor fegyveres testülethez, "éles" lőfegyverrel kapcsolatos tevékenységet sem folytathatsz, és vadászengedélyt sem kaphatsz. Remélhetőleg! Rendkívül szigorú szabályok vonatkoznak a lőfegyver használatára!!!!


Az ok amiért nem vesznek fel rendkívül érthető. Fegyveres testületnél senki nem fog a pszichológiai alkalmassági vizsgálatodon alkalmasnak találni. (öngyilkossági kísérlet miatt)


Kiképzésedkor és munkavégzésed során is lőfegyver viselésére, kezelésére ,és használatára képeznének ki.(kizárt, hogy ezt megtegyék, az általad említett esetben!!) Fegyveres testületnél irodai, logisztikai munkára sem fognak felvenni. Ugyanazon okok miatt, hiszen lőfegyverek és más hasonló eszközök közelében kellene dolgoznod, és ezekkel kapcsolatos feladatokat kellene ellátnod. Amire alkalmatlan vagy a fent leírt okok miatt !!


Számos eset volt arra hogy, valaki pszichológiailag egészségesen jelentkezett, és az éves kötelező szűrővizsgálatokon is átment.

Mégis maga ellen fordította, a szolgálati fegyverét, vagy más súlyos dolgot követett el.!!! Ezért is fontos ,hogy minden arra alkalmatlan személyt kiszűrjenek!!!!


Néhány munkahely ahova biztosan nem vesznek fel öngyilkossági kísérlet esetén:

Honvédség, Rendőrség, Büntetés-végrehajtási szervezet ,Polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, Országgyűlési Őrség, Nemzeti Adó- és Vámhivatal...stb. (nézz utána)


Nagyon nem jó valakit ilyen kérdésben félretájékoztatni!!!


Lőfegyver: a tűzfegyver, "valamint az a légfegyver", amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető ki.


Ennek ellenére ne keseredj el, hiszen számtalan más munka is van. Lehet ,hogy rengeteg dologban tehetséges vagy. Még nagyon fiatal vagy ,és számtalan lehetőséged van, hogy a számodra megdelelő munkát megtaláld. És abban sikeres legyél. Remélem sikeres ember lesz belőled.

És azt is remélem , hogy érthető volt a fegyveres munkákkal, tevékenységekkel kapcsolatos leírásom. !

2022. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!