Az amcsik a 2.vhba miért nem támogatták a németeket,ha sok dologban egyetértettek? Pl ők a feketékre, indiánokra, egyéb bevándorlókra stb voltak rasszisták meg kb az egész világ antiszemita volt akkor.
Figyelt kérdés
2022. dec. 2. 19:27
1/10 anonim válasza:
Rengeteg amerikai vállalat konkrétan támogatta is a náci vezetést, és nem véletlen nem szálltak be az európai háborúba sem. Végül Németország üzent hadat az USA-nak, miután az USA háborúba került Japánnal. Szóval olyan távol azért valóban nem álltak egymástól, csak aztán a háború máshogy alakult.
2/10 anonim válasza:
Mert már akkor is azok irányították az USA-t, akik a nácik legnagyobb ellenségei voltak.
3/10 anonim válasza:
Mert a gazdasági érdek volt az első. Márpedig az USA (az atlantista-angolszász világ) pénzügyi-gazdasági köreinek nem állt hosszútávú érdekében, hogy az európai szárazföldön létrejöjjön egy erős, hegemón, domináns, hatalom, amely átveszi Európa vezetését és így versenytárssá válhat az egész világ leigázását-bekebelezését célzó "játékukban". A hozzáértő, szorgos munkaerővel minőségi árut termelő Németország mindig is útban volt az angolszászoknak.
4/10 anonim válasza:
1-es, köszönjük a dezinformációs változatot.
5/10 anonim válasza:
Nem szálltak be az európai háborúba se...(Gondolom, a korai évekre, 1939-40-re célzol.) ÁÁ, nem, csak már Franciaországnak elkezdtek fegyvert szállítani, és Nagy-Britanniával folytatták... Közben mennyi fegyvert is szállítottak Németországnak?
6/10 anonim válasza:
Pedig a Luftwaffénak milyen jól jöttek volna az angliai csatában a P-38-asok... :)
7/10 anonim válasza:
Reader tengernagy is örült volna pár am-i rombolónak:)
8/10 Isti22 válasza:
Hát mondjuk mert Japán lebombázta őket.
9/10 A kérdező kommentje:
Az még nem minden. Németekkel azután keveredtek háborúba miután ők hadatüzentek nekik.
2022. dec. 2. 22:12
10/10 anonim válasza:
#9: Miért nem tudsz róla, hogy szigorúan az EGYIK oldalnak az USA hadiipara akkor már évek óta szállította a hadianyagot. A Bismarck utáni hajszában is részt vettek az amerikaiak. Nem hivatalosan és nyilván nem teljes erővel az USA legkésőbb 1941 nyara óta brit szövetségesként kivette a részét az atlanti-csatából, azaz a Németországgal vívott háború ezen részletéből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!