Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajnát vagy Oroszországot...

Ukrajnát vagy Oroszországot támogatjátok? Kinek szurkoltok?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 18:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
Pusztuljon mindkettő :D
2022. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

#9

Jól hangzik de az ukrán elnök nem menne bele egy ilyen megoldäsba amíg a nyugat finanszírozza a háborút.

2022. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
9%
Az ott élő nagycsöcsű modelleknek.
2022. nov. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
23%

A nyugat támogatja Ukrajnát, a kelet pedig Oroszországot.

Vajon melyik oldalra kellene állnunk?

Nem értem a propagandát. Előbb utóbb dönteni kell.

2022. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
20%
Csak zavarják már le végre a dolgot.
2022. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%
Ebben az egészben csak azt nem értem hogy ha mindenki kereskedik az oroszokkal akkor miért köpködünk egymásra. Az usa-nak kell az orosz urán másoknak a ritka földfémek az elektronikai iparban vagy az akku gyártásba. Az nem gond. Nekük a földgáz kell mert onnan jön a vezeték. Az már nem elfogadható. Menjenek a P.csába.
2022. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%

Természetesen sajnálom az ott élő embereket, és a mielőbbi békét kívánom.


Egyik félnek sem mondhatnám, hogy "szurkolok", mert a háború az nem egy focimeccs. Ezen túlmenően, geopolitikai szemszögből nézve meggyőződésem, hogy Oroszország indokoltan tette meg a katonai lépéseket.


Kicsit bővebben:


A második világháború után Európa nagyjából Berlin vonalában felosztásra került a NATO és a Varsói Szerződés érdekszférája között. A Varsói Szerződés később megszűnt, a NATO nem szűnt meg. Ezzel együtt Oroszország szóbeli ígéretet kapott arra, hogy a NATO nem fogja befolyását tovább terjeszteni keleti irányba. Ebből mára az lett, hogy Európa nagyjából összes országa NATO-tag, NATO-bázisokkal. Oroszország közvetlen környezetében NATO-tagországok vannak: Bulgária, Románia, stb. A NATO nem védekező, hanem támadó fegyvereket telepített ezekbe az országokba (pl. Tomahawk rakéták).


A helyzet tehát úgy áll, hogy Oroszországot rászedték, és bizony Európa nem orosz, hanem amerikai támaszpontokkal van tele. Oroszországnak teljesen jogos elvárása, hogy az ő biztonsági szempontjait is respektálják. Nem tudom, mit szólna az Egyesült Államok, ha Oroszország támaszpontokat létesítene Kanadában és Mexikóban... (A kubai rakétaválság idejéből talán még emlékszünk, hogyan tolerál hasonlókat az USA...)


Ez ellen a helyzet ellen Putyin nagyjából 8 éve folyamatosan szót emelt, és világgossá tette, hogy Oroszország nem fogja tolerálni, hogy a közvetlen szomszédjában lévő Ukrajna NATO-tagország legyen. Az idén februári fejlemények nem derült égből villámcsapásként érkeztek, hanem Ukrajna majd' egy évtizedes diplomáciai hajthatatlanságának eredménye. Annyit kellett volna mondaniuk, hogy "OK, nem leszünk NATO-tagok". Oroszország még az EU-tagságot is elfogadta volna, csak a NATO-tagságot nem. A regnáló ukrán vezetésnek esze ágában nem volt a jószomszédi viszony kialakítása, s annak ellenére fújták az USA nótáját, hogy Oroszország a szomszédjuk (akikkel egyébként nyelvi, kulturális és történelmi közösségük is van), az USA pedig az óceán túlpartján csücsül. Az egyre fokozódó helyzetre az ukrán vezetésnek még januárban is olyan kijelentések voltak a válaszai, hogy Ukrajnának atomfegyverre lenne szüksége.


Sajnálom, de ami most náluk van, azt bizony maguknak főzték, és teljesen egyértelműen látszik, hogy a Zelenszkij-kabinet úgy ugrál, ahogy azt a tengeren túlon fütyülik, épp úgy, ahogy a nyugat-európai, önszankciózó politikusok is.


Ezzel szemben az USA röhög a markába:


- Megakadályozták a német technológia és az orosz nyersanyagbázis egymásra találását.

- Oroszországot belerángatták egy fegyveres konfliktusba, ami (legalábbis rövid távon) az orosz gazdaság gyengítését is magával vonja.

- Európa gazdasági recesszióba zuhant.

- Európát levágták az orosz nyersanyagexportról.

- Európai piacot csináltak a fegyverexportjaiknak.

- Európai piacot csináltak a palagázuknak.

- Stb.


George Friedman már 2015-ben világossá tette Amerika szerepét Ukrajnával kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=6UcXiUYLgbo


Bizony el kéne gondolkozni azon, hogy a jelenlegi európai és ukrán vezetés vajon kiknek az érdekeit szolgálja.

2022. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

" Ezzel együtt Oroszország szóbeli ígéretet kapott arra, hogy a NATO nem fogja befolyását tovább terjeszteni keleti irányba. "


Én meg szóbeli igéretet kaptam arra, hogy a világ urává koronáznak. Sejhaj!

Komolyan nem értem, hogy ezt a hazugságot ki és miért kezdte el terjeszteni. Soha, senki nem erősített meg semmiféle hasonlót, csak Putyin találta ki, de ő meg semmiféle döntéshozói pozícióban nem volt ekkor. (De ha lett volna ilyen: milyen amatőrség szóbeli igéretekre alapozni? Ilyen egy ovis sem csinál...)


"Oroszország közvetlen környezetében NATO-tagországok vannak: Bulgária, Románia, stb"


Ja, Oroszországnak annyira közvetlen környezete Bulgária meg Románia, mint Magyarországnak Marokkó meg Indonézia. Egy Tomahawk rakéta semmilyen körülmények között sem lő át az említett országokból az orosz határig. (De ha ellőne is, akkor sem lenne ahhoz az oroszoknak semmi köze.)


"A helyzet tehát úgy áll, hogy Oroszországot rászedték, és bizony Európa nem orosz, hanem amerikai támaszpontokkal van tele. "


Hát biztos rohadtul veszélyezteti az oroszokat az a kb. 1-2 tucat, párszáz fős amerikai támaszpont, ami szétszórva van európában. Képzelem, ahogy rettegnek ettől az összevonva talán 1-2 dandár szintű erőtől. Ez majdnem annyi, mint régen a magyar honvédség sorkatonáinak a tizede.


"Nem tudom, mit szólna az Egyesült Államok, ha Oroszország támaszpontokat létesítene Kanadában és Mexikóban... "


Hát valószínűleg rohadtul meglepődne bárki is, ha Kanda vagy Mexikó olyan putri diktatúráknak akarna nyalni, mint Oroszország. Na meg akkor is meglepődnék, ha ezeket egyáltalán fenn tudnák tartani az oroszok.

Másrészt meg még mindig nem értem, hogy mondjuk a 3 országgal odébb lévő Bulgáriában lévő pár tucat irodista amerikai "katona" mitől jelent közvetlen fenyegetést Oroszországra.


"Ez ellen a helyzet ellen Putyin nagyjából 8 éve folyamatosan szót emelt, és világgossá tette, hogy Oroszország nem fogja tolerálni, hogy a közvetlen szomszédjában lévő Ukrajna NATO-tagország legyen."


Senkiben fel sem merült az orosz támadás előtt, hogy Ukrajna NATO tagállam legyen. Sőt, megnyugtatlak téged is, meg a vezéredet is, hogy ennek reális lehetősége most sincs.


" Annyit kellett volna mondaniuk, hogy "OK, nem leszünk NATO-tagok"


Pontosan ezt mondták, pedig már mögöttük volt kettő hadüzenet nélküli támadás orosz részről.


Összességében annyit tudok mondani, hogy olyan mértékben ferdíted a tényket, hogy nem hiszem el, hogy nem fizetett putyinista vagy fideszes troll vagy. Igazából kb. hazaárulás, amit művelsz.

2022. nov. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17%

Oroszországot Fideszesként

Nemzeti, keresztény ország, nézd meg mi van nyugaton lmtq, melegfelvonulás..

2022. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13%
149315. alkalommal is a BÉKÉT!
2022. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!