Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Oroszok miért nem ilyen...

Jeffrey Spender kérdése:

Az Oroszok miért nem ilyen kiterjedt léptékű robotrepülőzéssel indították a háborút mint most ?

Figyelt kérdés

[link]


Szerdán Oroszország 70 rakétát indított infrastrukturális célpontok ellen egész Ukrajnában, így az ország mintegy 80 százaléka sötétben és víz nélkül maradt. Ukrajna mind a 15 atomreaktorát lekapcsolták, mert az áramellátás instabillá vált. Az elnöki hivatalban, ahol szintén nem volt vízellátás, Zelenszkij elmondta: „Nem is tudom, hány éve nem történt ilyen eset, talán 80-90 éve: Egy ország az európai kontinensen, ahol egyáltalán nincs világítás.”


Ezzel a hadviselési móddal elkerülhetők lettek volna a saját veszteségek, és Ukrán oldalon is nagyon kevesen haltak volna meg.


2022. nov. 25. 13:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#10


Az USA sem úgy háborúzik, hogy fejjel a falnak a gyalogsággal harckocsikkal helikopteres deszanttal, hanem 1 hónapig légihadjárat.


Mi az hogy hiszitek ? Miért többesszámban beszélsz, lenézően ?


Az USA / Orosz / más nagyhatalom egy tetszőleges ország infráját leradírozza, onnantól mit lehet tenni, hogy lehet ellenállni ? Mire fel ez a sok menekült, kapásból 7,5 millió ember, és újabb 5 - 8 millió megint ?

2022. nov. 25. 23:39
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem olcsó mulatság, azért.

Az élőerő a szárazföldön majd ráér komótosan elfoglalni a pozícióit, amikor már fáklyákkal kommunikálnak, mászkálnak az ukránok.

2022. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A Hidegháborúban 3,500 + robotrepülőt is felhalmoztak.


És lézeres bombát és TV irányítású rakétát is mindenre.


A nagyokkal vívott, soha be nem következő háborúra kell tartogatni, az idők végezetéig, vagy helyi háborúkban ellövöldözni őket ?

2022. nov. 26. 14:02
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

"Az USA sem úgy háborúzik, hogy fejjel a falnak a gyalogsággal harckocsikkal helikopteres deszanttal, hanem 1 hónapig légihadjárat."


Oszt' melyik modern háborúban volt 1 hónapos légihadjárat? Irak megszállása mindennel együtt mennyi volt? 1 hónap? És mennyi idő alatt dőlt el az egész? 1 hét? Annyi se?

Na, ez a háború meg már lassan 1 éve tart, nem fog itt már semmi sem múlni azon, hogy van áram vagy nincs. Sosem nyert még senki sem azzal háborút, ha civileket lőtt.


Egyébként meg a kérdésre te is nagyon jól tudod a választ:

- Az oroszok azt hitték, hogy nem lesz szervezett ukrán ellenállás, hanem szétszalad a fél hadsereg, mint 14-ben.

- A legrosszabb esetben is arra számítottak, hogy ha mégsem fut egyből mindenki nyugatra, akkor a háború eleji intenzív rakétázás (amit hiányolsz), majd akkora zavart kelt, hogy menetből elfoglalják az országot.


De hát a muszka úgy látszik nem képes tanulni jó egy évszázada. Az egyik baromságból esnek bele a másikba. Most lövik el trafóházakra meg játszóterekre a sokkal drágább eszközeiket, amiket javarészt már gyártani sem tudnak. (Az Armata programot is pár napja állították le hivatalosan.)

2022. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%

"A Hidegháborúban 3,500 + robotrepülőt is felhalmoztak."


És ebből mennyi van bevethető állapotban és mennyi az, ami jobb esetben el sem indul, ahelyett, hogy még orosz területen állna földbe? :)

2022. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A robotrepülők azok 1980 óta léteznek modern és nagyon is hatásos modelljeikkel, a közismert Tomahawk, vagy kevéssé ismert, de ugyanaz AS-15 Kent-ként.


Az USA 1991 óta számtalan háborúban használta a robotrepülőket, és a légierőt, felváltva.


Az Öbölháborúban ellőtt 300-at, az ilyen légtérzáras / béke-kikényszerítő műveleteknél is egy 50-et, a magányos terrorista bázisra és kiképző központra 50 - 80-at, Szerbiában 300-at, 2003-as Irakinál 800-at, és 2018 óta 200-at, náluk a robotrepülő arra való, hogy felhasználják, ne pedig idétlen időkig takargassák.


Az eredményes védekezéshez ismerni kell az ellenséges egységek megtett, és jó eséllyel kiszámítható útvonalát.


Ha romokban hevernek az előrejelző radarok, a távközlés, és zavarva is van, kapcsolatfelvétel helyett csak hangyás / kásás / interferenciás / nincs vétel, akkor hogyan lehet harcolni ?

2022. nov. 26. 19:47
 17/22 A kérdező kommentje:

A Szovjetunióban a COCOM lista ellenére mindent gyártottak, az űrrepülőgépig is eljutva. Az Armata is a Szovjetunió idejéből ered, és a szétesés nem volt jó hatással a projektre.


A másikra válaszolva, a robotrepülőket nem a szabad ég alatt szokás tárolni, hanem hangárokban, raktárakban, maguktól hogy bomlanának el ?


És az is ezerszer el lett sütve az oldalon: Kína, Vietnám, és India az Oroszoktól vesz PGM-et. És még Pakisztán is.

2022. nov. 26. 20:02
 18/22 anonim ***** válasza:
58%

"A robotrepülők azok 1980 óta léteznek modern és nagyon is hatásos modelljeikkel, a közismert Tomahawk, vagy kevéssé ismert, de ugyanaz AS-15 Kent-ként...."


Imádom ezeket a kisregényeket. Ez hogy jött a bárki válaszához? Igen, az USA-nak is vannak ilyen eszközei, és?


"Az eredményes védekezéshez ismerni kell az ellenséges egységek megtett, és jó eséllyel kiszámítható útvonalát."


Pont az egész háború annak az ékes bizonyítéka, hogy mennyire fontos a felderítés és a hirszerzés. Az oroszok pánikolva lövik össze-vissza a rakétáikat, a vadászbombázóikat meg jóformán bevetni sem merik. Vagy teljesen idióták, vagy egész egyszerűen fingjuk sincs az ellenség valós idejű helyzetéről. Nem így a másik oldalon: emlékezzünk csak, hogy pár HIMARS mekkora káoszt és kárt okozott orosz oldalon.


"A másikra válaszolva, a robotrepülőket nem a szabad ég alatt szokás tárolni, hanem hangárokban, raktárakban, maguktól hogy bomlanának el ?"


Többek között igen, "maguktól". Vagy te mégis mit gondolsz, ezeket csak úgy legyártották, aztán 40 évig lehet hagyni a spájzban?


"És az is ezerszer el lett sütve az oldalon: Kína, Vietnám, és India az Oroszoktól vesz PGM-et. És még Pakisztán is."


Igen, és most mennyit? Nem az érdekel, hogy 10 éve, szankciók, háború és gazdasági összeomlás nélkül mennyit, hanem hogy most hogy áll az export. Az Indiának szánt T-90-eseket a legjobb tudomásom szerint már hónapokkal ezelőtt elkezdték szétlövetni az ukrán fronton.

És még egy gondolat ehhez, amit már szintén többen elmagyaráztak neked itt: teljesen már dolog exportra, profitért fegyvert gyártani, mint saját felhasználásra, amikor az egész cehhet te állod... főleg most, hogy a legtöbb dolog importját feketén kell megoldaniuk, ami még drágábbá teszi az egész mutatványt. Könyörgöm, önerőből egy 80-as évek színvonalán lévő nyugati városi kisautót nem tudnak legyártani...

2022. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

" Vagy teljesen idióták, vagy egész egyszerűen fingjuk sincs az ellenség valós idejű helyzetéről. "


1990 - 2002 között anarchia volt Oroszországban. És Putyin maffiózóból lett elnök, és a sereget is oligarchikus alapon szervezi.



" Többek között igen, "maguktól". Vagy te mégis mit gondolsz, ezeket csak úgy legyártották, aztán 40 évig lehet hagyni a spájzban ? "


Mennyi egy robotrepülő vagy egy lézeres légibomba / rakéta lejárati / tárolási / selejtezési ideje ?



"Igen, és most mennyit? Nem az érdekel, hogy 10 éve, szankciók, háború és gazdasági összeomlás nélkül mennyit, hanem hogy most hogy áll az export. "


Iránt az Iszlamista forradalom visszarepítette, meg azon kívül szankciózzák, és specifikus fekvésű ország, 40 éve léteznek így, mégis tudnak saját hajtóművet, elektronikát és sokmindent gyártani, az F-14-es Tomcat a büszkeségük, és az volt a legnagyobb dobásuk, amikor leszállítottak eredeti Amerikai Reaper / Predator / Sentinel UAV-ket, és 1 : 1 másolatokat sorozatgyártanak.


Pedig egy páriaország.


Nekik van szándékuk, akaratjuk, és meg is tudják oldani a dolgokat, nem pedig nevetségessé teszik magukat mint Oroszország.



"Vagy teljesen idióták, vagy egész egyszerűen fingjuk sincs az ellenség valós idejű helyzetéről. Nem így a másik oldalon: emlékezzünk csak, hogy pár HIMARS mekkora káoszt és kárt okozott orosz oldalon."


Igen, az, hogy a HIMARS ekkora gondokat jelent, az az Oroszok újabb unintelligens hozzáállása.


A HIMARS ellen Reaper / Predator kéne, nagy hatótávolságú és hosszú repülési idejű UAV-kre Orosz részen, méghozzá több tucatos nagyságrendben. Szépen járőrözne az adott terület felett, eldurran egy HIMARS szalvó, a röppálya adatai alapján az indítási pont / a kilövés helye gyakorlatilag pillanatok alatt megvan, lehet indítani a válaszcsapást. UAV és drón részt nagyon elrontotta a hadvezetés, kellő erőforrások mellett simán felkészülhettek volna, és ezt még mindig nem pótolták.


Iránnak meg van sajátja, mind a 30 milliós UAV, mind a 800 dolláros egyszerhasználatos drón, ez jó tárgyalási alap.



"Az Indiának szánt T-90-eseket a legjobb tudomásom szerint már hónapokkal ezelőtt elkezdték szétlövetni az ukrán fronton."


Az Indiai T-90-eseket 2008-ban szállították le, nincs azoknál mit mozgósítani, max az 1993-as előszériát is jobb híján előkeresik maguknak.



"És még egy gondolat ehhez, amit már szintén többen elmagyaráztak neked itt: teljesen már dolog exportra, profitért fegyvert gyártani, mint saját felhasználásra, amikor az egész cehhet te állod... "


Az USA kinek exportál százas készletben vadászrepülőket / és ahhoz való több ezres / tízezres bomba és rakétakészletet ? Vagy az Abrams az export terén kudarcot vallott.


A legnagyobb F-16-os Falcon rendszeresítők azok Izrael, Törökország, Egyiptom, és a hasonló országok, nem a Belga / Holland / Dán / Norvég / Román Légierők 20 - 40 géppel, amelyek F-16A/B szinten vannak, nem tudtak okosbombázni, kaptak egy update-et, azután "igen", de élesben nem használták őket, csak békeidős gyakorlatra tessék-lássék kaptak valamit. Nem ők pörgetik az USA fegyveriparát.


És Izrael / Törökország / Egyiptom is az ilyen Israeli / Turkish Aerospace / Military Industries cégekkel önellátók lettek. És még Egyiptom is helyben meg tudja oldani a saját gépei alkatrészeit és fegyverzetét.

2022. nov. 26. 22:15
 20/22 A kérdező kommentje:

A Leopárd 2-esből is szétosztogatták a Bundeswehr 2,100, és a Holland 500 gépes Hidegháborús flottákat, jelképes árakon, nem pedig újonnan gyártottak és lett dedikált exportsiker.


Az Abrams-et 4 - 5 országon kívül nem tudták elpasszolni, és a saját hadseregre gyógyítása mennyire jövedelmező ?

2022. nov. 26. 22:26
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!