Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Asperger szindrómás lehet...

Asperger szindrómás lehet önkéntes katona?

Figyelt kérdés

Már általános iskolába gondolkoztam azon hogy katonának menjek, ezen a téren is szerettem volna tovább tanulni viszont nem éreztem magam elég erősnek hozzá, viszont mára sikerült elég optimális helyzetbe hozni magam. Több vészhelyzetet is átéltem az utóbbi pár évben és megtanultam ezt a helyén kezelni, például az alkoholista nevelőapám is amikor ránk akart támadni, sikerült megőrizni a hidegvérem és lecsillapítani. Anya is támadt rám többször is, azt is megtanultam kezelni a végére hisz tudom vészhelyzetbe milyen érzelmekre kell odafigyelni, és meggátolni hogy eluralkodjanak. Igazából attól jobban félek hogy megnézik a kortörténetem, mert voltak érdekes diagnózisaim, igazából mindenki mást mondott mielőtt rájöttek hogy aspergeres vagyok, és ez lehet alapból kizáró indok lenne. Pedig nagyon meg szeretném próbálni, hisz már gyerekkorom óta ez a vágyam. A csapatmunkával se biztos hogy lesz gondom, pár évig esportoltam és ott se volt ezzel baj(volt amikor én kordináltam a csapatot, én állítottam össze a taktikát, tudom ez nem olyan mint élesben, de jobb mint a semmi). Meg ami még plusz pont lehet, mivel rajongok a katonaságnál kapcsolatos dolgokért voltam bemutatókon ahol lőttek, vadászgépek mentek, rengeteg ember volt, ebben a helyzetben egyik dolog sem zavart amit furcsálltam is először, főleg akkor azért fiatalabb voltam és sok dolgot még nem tudtam kezelni/értelmezni ezzel a diagnózissal kapcsolatban. (ezek ugye minket szoktak zavarni, bár személy szerint engem a magasabb hangok zavarnak, pl ha egy tacskó hangosan ugat xD)


Először önkéntes szeretnék lenni, aztán meglátom hogy valóban nekem való ez a dolog e vagy sem.


És igen tisztába vagyok vele, hogy milyen geopolitikai helyzetben állunk és lehet éles bevetésre is sor kerülhet.



2022. nov. 24. 02:19
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
2022. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha felvételi eljárás során úgy állapítják meg, hogy alkalmas vagyok, akkor semmi akadálya? (Még csak az elejét olvastam el, ahogy görgettem le már másról szólt, de majd ha ráérek gépen megnézem rendesen, ha a későbbiekben kitérnek erre hogy pl speciálisan emiatt nem lehet, akkor tekintsd ezt a választ semlegesnek :D )
2022. nov. 24. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Sok aspergeres magáról sem tudja hogy az, a környezetének meg végképp nem tűnik fel.
2022. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!