A Eurofighter Typhoon mennyire jó vadászgép?
Elég jó a negyedik generációsok között. De sokáig újítani már nem lehet, mert sok fizikai képessége hiányzik, hogy minden modern technikát beépíthess.
De pl amikor asszem 2010-ben volt az a nemzetközi légierős harci szimulációs gyakorlat, akkor az eurofighterek közelharcban mindig legyőzték az f22-eket. Az más kérdés, hogy élesben valószínűleg nem nem jutnának elég közel, de azért ez is bőven jó tekintve, hogy jelenleg csak az usa-nak van működő 5. generációs vadászgépe.
Egy évtizedekkel elcsúszott megkésett fejlesztésű F18-as szintje (4+). Úgyhogy nem rossz, még használható.
Persze a harci edzettség nélkül a jóval kevesebb választható fegyverrel.
5. és lassan már 6. generációs típusokkal nem egy kategória (akkor sem ha az üzemeltetők próbálják úgy eladni). Olyan a logikájuk, hogy a trabant jobb mint a mercedes, mert átfér egy kisebb kapun.
"5. és lassan már 6. generációs típusokkal nem egy kategória (akkor sem ha az üzemeltetők próbálják úgy eladni). Olyan a logikájuk, hogy a trabant jobb mint a mercedes, mert átfér egy kisebb kapun."
Lassan 6.? Ó jaj, hát és mitől hatodik generációs egy gép? Még ötödikből is csak 2 valóban bevethető típus van és mindkettő USA gyártmány.
Úgy tudom se a kínaiak se az oroszok nem állítottak még hadrendbe 5. generációs vadászgépet.
Bár nem lepődnék meg, ha az oroszoknak tényleg nem lenne ilyenjük, a háborús teljesítményük alapján, a kínaiaké meg kétlem, hogy tényleg működik is.
Na itt van egy sor tévedés.
Az amerikai F-22 és F-35 mellett a kínai J-20 is 5. generációs és már hadrendbe állították. Elég gond ez az USA-nak. Tehát ez 3 gép, nem 2.
Az EF a legerősebb, legmagasabb teljesítményű harcigép a Ny-Európában gyártott háromféle '4+" kategóriába sorolt típus közül. (A továbbiak: Rafale, Gripen E/F)
Légiharcban, mozgékonyságban mind a Superhornet, mind az F-16 Block 70 elmarad tőle. Hátránya viszont a magas ár és a különösen magas üzemeltetési költség.
Az. Ami kellett, azt megvásárolták és összelopták hozzá Oroszországból és Nyugatról. A kínai elektronikai ipar fejlettebb, mint az orosz. Értenek a számítástechnikához, ezt ki is használták, amikor ezúton szerezték meg az F-35 és B-21 egyes leírásait, rajzait.
A légiharcrakétája olyan nagy hatótávolságú, hogy az USA kénytelen miatta lecserélni az AMRAAM-ot, mert abban már nincs elegendő fejlesztési potenciál, hogy felülmúlja a kínai típust.
A kínai gép elég nagy hatótávolságú, kifejezetten hosszú repülésekre kialakított típus. Alkalmas a hajók elleni csapásmérésre is. Tajvanról fölszállva a Csendes-óceán feléig berepülhet majd, háború során kinyomva onnan minden amerikai repülőtevékenységet, beleértve a felderítő-előrejelző gépeket is.
Nem mellesleg, olcsóbb, mint az F-22 és az F-35, Kínának -ha szükséges- többször annyi modern vadásza lesz, mint a Nyugatnak.
A jövőt azonban nem az ilyen fejlesztések döntik el, hanem inkább az effélék:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!