A japán vagy az orosz haditengerészet erősebb?
Erre a kérdésre is az a legjobb válasz, mint az összes hasonlóra: attól függ.
Ha megszámoljuk az eszközöket és rátesszük őket egy képzeletbeli mérleg nyelvére, akkor lehet, hogy az orosz. Azért mondom hogy lehet, mert a legerősebb hajóik hadrafoghatósága kérdéses, a többinek a karbantartása is valószínűleg borzasztóan elhanyagolt lehetett az utóbbi évtizedekben. Nem véletlenül szokta az orosz flottákat mindig több hajóvontató kísérni, legendásan gyakran döglenek be a hajóik...
Másrészt a japán hajók sokkal modernebbek és hadrafogható állapotban is biztosan több van, továbbá jórészt védekezésre vannak berendezkedve, ahol pedig egy támadó orosz flottának nem csak a hajókkal, de a japán légierővel is küzdeniük kéne, amiben bizony modern tengeralattájó elhárító képesség is van.
Továbbá japánhoz közel alig van orosz hadikikötő, ha azokat lebombázzák, akkor hogyan tovább?
Egy biztos: az egyik korábbi válasszal ellentétben Oroszország évtizedek óta nem rendelkezik olyan és akkora mennyiségű technikával, amivel bárhol a világon képes beavatkozni egy katonai konfliktusba. Egy japán elleni támadás az orosz flotta részéről felérne egy szó szerinti öngyilkossággal. Semmiféle esélye sincs arra az oroszoknak, hogy legyőzzék a védekező japán flottát, majd pedig sikeres partraszállást tudjanak Japánban végrehajtani.
Nézzük már meg, hogy jelenleg a közvetlen szomszéd Ukrajnával is milyen nyögvenyelős háborút vívnak.
# 4
Bocs, de a japán nyílt tengeri felszíni flotta jóval nagyobb, mint az orosz.
Ugye a nyílt tengeri hadviselésre alkalmas felszíni hadihajók a repülőgép-hordozók, helikopter-hordozók, cirkálók, rombolók és fregattok. Ezekből sokkal több van Japánnak, mint Oroszországnak, és a japán hadihajók jóval modernebbek is.
OROSZ-JAPÁN NYÍLT TENGERI HADIHAJÓK:
REPÜLŐGÉP-HORDOZÓ:
Orosz: 1 db közepes hordozó (üzemen kívül, felújítás alatt)
Japán: 2 db könnyű repülőgép-hordozó
HELIKOPTER-HORDOZÓ:
Japán: 2 db
CIRKÁLÓ:
Orosz: 3 db (+ 1 db felújítás alatt, üzemen kívül)
Japán: 8 db
(A japán Maya, Atago és Kongo osztályok 8 db egysége hivatalosan, politikai okokból "romboló" néven fut, de a valóságban méretük és fegyverzetük alapján a cirkáló kategóriába tartoznak.)
ROMBOLÓ:
Orosz: 7 db (+ 3 db felújítás alatt, üzemen kívül)
Japán: 28 db
MODERN FREGATT:
Orosz: 4 db
Japán: 2 db
ELAVULT FREGATT:
Orosz: 4 db (+ 3 db felújítás alatt)
Japán: 3 db
Az orosz felszíni hadihajók problémája, hogy zömükben öreg, elavult szovjet hadihajók. Amit a Moszkva cirkáló elsüllyesztése is bizonyított az ukrajnai háborúban.
Az orosz felszíni flotta 80 db korvettel is rendelkezik, de ezek nyílt tengeri hadviselésre a kis méreteik miatt nem alkalmasak, elsősorban partvédő kishadihajók.
Az orosz haditengerészet legendásan pocsék. Ez már az Orosz Birodalomban is így volt. Alaszkát is azért adták el, mert be voltak sz@rva, hogy nem fogják tudni megvédeni Nagy-Britanniától, a britek pedig fél kézzel tönkreverték volna akkor az orosz hadiflottát. Az oroszok rettegtek akkoriban egy háborútól a britekkel.
Jelenleg (főleg az ukrán háborút nézve) szinte biztos, hogy Japán egymaga leverné az orosz haderőt a tengeren. A japán hadihajók modernek, felkészültek, precízek. Az oroszoknál meg még az is kérdéses, hogy melyik lenne képes elmenni Japánig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!