Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-EU és Oroszország...

Az USA-EU és Oroszország miért nem kezd kiterjedt fosztogatásba egymás ellen a háború alatt? Mire várnak még? Meg fogják lépni szerintetek?

Figyelt kérdés

- Nyugaton befagyasztották az oroszok eszközeit, Oroszországban befagyasztották a nyugatiak pénzügyi eszközeit, befektetéseit, de még nem kobozták el őket. Az orosz jachtok, repülők, ingatlanok is egyelőre még csak zárolva vannak Nyugaton.


- Néhány kivétel van, például egy orosz oligarcha hajóját a földközi-tengeren elfogták, lefoglalták, majd végleg elkobozták és elárverezték a britek a hírek szerint, de ez világviszonylatban nem egy hatalmas zsákmány. Az oroszok pedig elvették, kisajátították egy ír légitársaság oroszországi repülőgépeit.


- De Nyugaton és Oroszországban is vannak olyan vélemények, hogy bele kellene vágni a kiterjedt, szerteágazó fosztogatásokba. Például Nyugaton van befagyasztva az orosz jegybank devizatartalékának fele, 300 milliárd dollár, melynek elkobzása hatalmas háborús zsákmány lenne. Oroszországban pedig azt pedzegetik, hogy a kivonuló, működésüket felfüggesztő nyugati cégek oroszországi eszközeit kellene államosítani.


- Az USA-ban már van is rá precedens, korábban Irán, Afganisztán, Venezuela befagyasztott pénzügyi eszközeiből is kobzott el Amerika, hogy azokból fizessen kártérítéseket. Az EU egyelőre még vonakodik egyoldalú lépésektől, inkább jövőbeli tárgyalásokon rendezné a vitákat. Svájc pedig határozottan azt mondta, hogy tiszteletben fogja tartani a tulajdonjogokat, így washingtoni, brüsszeli kérésre sem fogja támogatni a kormányok, képviselők által elrendelt fosztogatásokat, nem koboznak el semmit, csak a befagyasztásban hajlandók részt venni.



2022. nov. 1. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Az oroszok nem olyanok hogy fosztogassanak. Nekik a becsületük még az életüknél is fontosabb.
2022. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyugati országoknak kellene példát mutatniuk a szerinte elmaradott oroszoknak hogy minden törvényt betartanak.
2022. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 DK-s ***** válasza:
96%
Most komoly, hogy #1-et felpontoztátok? XD
2022. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az EU-ban nálunk például a Dunaferr van orosz tulajdonban, melyet egy kifosztási kampány keretében ellentételezés, fizetés nélkül elvehetnének. De a magyar kormány sem lépi ezt meg.
2022. nov. 1. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: fogalmad sincs a Dunaferr állapotokról...ha elkobozná valaki, akkor arra csak rábaszna..itt nincs semmi lenyúlnivaló, amivel jól járna az állam, vagy bárki.
2022. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert elég komoly következményei lennének a jövőre nézve. Nem csak az orosz-nyugat kapcsolatok hosszútávú jövőjét illetően, de tanulságos precedenst jelentene minden nem 100% baráti ország számára mennyire vannak biztonságban a befektetései "nyugaton" ha feszülté válik a viszony. Van azért még 1-2 nagyobb ország amivel bármikor lehet feszkója a nyugatnak pl. Kína, India. Ha szöget üt a fejükben hogy hohó prückös lehet túl sok befektetést tartani nyugaton annak komoly világgazdasági következményei lennének. Sokkal fájóbb kihatással mint amennyi zsetont most elkaszinóznak a háborúban.
2022. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


Szerintem már most is kialakult egy ilyen nézet a szankciók, befagyasztások miatt, akár történnek szerteágazó elkobzások, akár nem. A mostani hidegháborúban is a világ két tömbre szakad és egyre korlátozottabb a tőkeáramlás. Amerikában már egyre elterjedtebb vélemény, hogy Kína is "uninvestable", Kína is vonja ki a tőkét az USA-ból, csökkentik a kitettséget.

2022. nov. 1. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 csökkentették de nem megszüntették, nagyon nem ugyanaz. Az a bibi, hogy az USA külker mérlege masszívan deficites, Kínáé meg masszívan szufficites. Azaz az USA fogyasztását, az ottani jólétet nagyrészt Kína finanszírozza jelenleg. A szufficitet részben elrakják tartalékra, részben pedig tőkebefektetések formájában visszaviszik az USA-ba, meg amcsi állampapírokat vásárolnak. Ha viszont a befektetések helyett inkább nekiállnak vásárolni a világpiacon az elég keményen megtolná jónéhány alapanyag, termék árát ami inflációt gerjeszteni az egész nyugaton.

Azt már a kisebb diktatúrák megtanulták ne parkoltassanak túl sok zsetont "nyugaton", csak számukra szövetségesnek gondolt országban. A lépték változik, ha azt látják a "nagyok" (BIRC országok) hogy biz' kardcsörte esetén az dellájuk sincs biztonságban.

2022. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!