Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA, NATO, Oroszország...

Az USA, NATO, Oroszország terrorista államok?

Figyelt kérdés

Az EU, ENSZ szerint a civil infrastruktúra elleni bombázások jogellenesek a háborúban, "terrorizmus", elítélik Oroszország Ukrajna energiarendszere ellen irányú akcióit. Nyugati katonai vezetők szerint az orosz erők támadásainak egyik fő célja, hogy széleskörű károkat okozzanak a civil infrastruktúrában, az ország energiaellátásában. Így próbálnak újabb nyomást gyakorolni Ukrajnára, miután a katonai célpontok elleni támadásokkal nem tudták legyőzni, megtörni az ellenséget, Ukrajna továbbra sem hajlandó kivonulni Kherszonból, Zaporizsjéből, Donyeckből, Luhanszkból és Zelenszkij, az ukrán politikai vezetés ragaszkodik az ország szuverenitásához, területi integritásához.


Hasonló stratégiát folytatott a NATO is az előző nagy európai háborúban, amikor ők voltak az agresszor, megtámadták Jugoszláviát 1999-ben és bombázásokkal próbálták elérni Milosevics bukását és a szerb erők kivonását Koszovóból. A kezdeti, katonai célpontok, repülőterek, légvédelmi állások, koszovói katonai erők elleni bombázási kampány nem volt elég hatékony, a szerb vezetés nem volt hajlandó átadni Koszovót, ragaszkodtak az ország szuverenitásához, területi integritásához. Ezért a NATO úgy döntött fokozzák a háborút és a kritikus infrastruktúra elleni támadásokkal gyakorolnak nyomást a szerbekre, a hidak, olajfinomítók, erőművek, villamos transzformátorállomások, távvezetékek bombázásával megbénítják az ország energiaellátásának, gazdaságának, társadalmának működését. Május végén már az ország 70%-a áram nélkül maradt és villany, szivattyúk nélkül a vízművek, vezetékes vízellátás is leállt. Fél millió ember vált munkanélkülivé a bombázások miatt. Magas rangú NATO tisztviselők elismerték, hogy a cél az volt, hogy a mindennapi élet ellehetetlenítésével, a civil lakosság szenvedéseinek fokozásával elérjék, hogy megkérdőjelezzék a politikai vezetésük hajthatatlanságát, forduljanak ellenük. Azonban ennek a terrornak is volt egy olyan kontraproduktív hatása, hogy sokan Szerbiában meggyűlölték Amerikát és a NATO-t, a szerb hatalom, kormány viszont felmentést kapott a bombázások idejére, a szerbek összezártak, ahogy most az ukránok is. Milosevics külső támogatás hiányában júniusban kapitulált a NATO előtt, de csak a következő évben sikerült a rezsimváltás.


Ukrajna, Szerbia előtt Vietnam is elszenvedte már ezt a fajta kiterjesztett, kritikus infrastruktúrát is nagymértékben támadó terrorista hadviselést, amikor Amerika próbálta Észak-Vietnamot szétbombázni "vissza a kőkorszakba".



2022. okt. 22. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen.
2022. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Csak az USA meg a NATO az.


Szegény oroszok küzdenek az igazságért.

2022. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
2. IGAZ
2022. okt. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

A nato nem is allam, hanem egy szovetseg. Ha mar mindenkeppen muszajnak erezted ezt a blod kerdest kiirni, legalabb EU-t irtal volna bele.

Mellesleg, Kina vagy India (de meg lehetne sorolni) legalabb akkora "terroristaallam", mint amiket emlitettel.

Egyaltalan mi az hogy terroristaallam?

2022. okt. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a képlet, a ruszkik, Észak-Korea, Irán, Kuba, Venezuela szerint az USA a terrorista állam, az USA szövetségesei szerint meg a ruszkik és fent is felsorolt egyéb ellenlábasaik.
2022. okt. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ezért teljesen mindegy, mit mondanak az ilyen sóhivatalok. (ENSZ, EU) Nem tudom, az EU mit mondott, amikor szét lett bombázva Irak meg Szerbia infrastruktúrája... nevetséges kettős mérce.
2022. okt. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Az USA igen, lásd az orosz gázvezeték vagy a krími híd felrobbantása. Oroszország nem.
2022. okt. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
USA igen. Afgánok, irakiak, líbiaiak, jemeniek tudnának mesélni.
2022. okt. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Voltak más háborúk is, de azért meg kell jegyezni, hogy Afganisztánban, Irakban, Líbiában nem folyt olyan kiterjedt bombázási kampány civil infrastruktúra ellen, mint Észak-Vietnamban, Szerbiában vagy most Ukrajnában.


Még nagyobb mértékű terrorbombázásokra a második világháborúban volt példa Amerika részéről, például Hamburg, Drezda, Tokió, Hiroshima, Nagaszaki szőnyegbombázása, foszfofros gyújtóbombázása, nukleáris csapások.

2022. okt. 22. 08:50
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
Civil infrastruktúra ellen most sem folyik "bombázási kampány" Ukrajnában. Csak katonai jelentőségű célpontokat támadnak szándékosan.
2022. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!