Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország hadserege tényleg...

Oroszország hadserege tényleg annyira ramaty állapotban van, hogy Irántól kell fegyvereket beszereznie?

Figyelt kérdés

2022. okt. 20. 19:39
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
34%
45. Te a vegletekig turod, hogy provokaljanak meg hulyet csinaljanak beloled? Van az a szitu, amikor pofan kel zuzni azt, aki ugy viselkedik veled. Aztan meg persze az illeto sirva rohan a tanito nenihez arulkodni. Mindenki atelt hasonlot.
2022. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
93%

46. Globalis egybe nyitott vilagban elunk. Sza eve is mar globalis vilagban eltunk. Mindenki bizniszel mindenkivel. A hatterben meg jot rohognek az ilyen szerencsetlen egyszeru balfacanokon, akik mi is vagyunk. Azok kb. mehetnek a sarba megdogleni, meg harcolni a hulye haborujukban.

A vilagot ideologiak meg lozungok menten felosztani nem lehet. Ezt mar a kommunista is tudta. A plebsznek eljatsszak a haragszom radot es a hatterben meg megy az uzleteles. Az USA uraniumot pl. most is vesz Oroszorszagtol. Aztan meg meg ki tudja mi mast is.

2022. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
93%
47. Hagyjuk mar ezt a korrupcio dumat! Tudod mi a korrupcio baratom? Az, amibol teged kihagynak! Az EU vezetok a legdurvabban korruptak. Az a penz, amit nem lopnak el, majd gondolod, hogy brki mas majd az ehezo csillogo szemu kisgyerekeknek fogja leosztani? Ugyan mar! Teszek en ra, hogy mennyit lopnak. Lopjanak! Lopjanak ketszer ennyit. Csak ne vegyek el az alapveto eletfelteteleinket.
2022. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon elkanyarodtunk a tematol. Roviden osszefoglalva! Aki ugy erzi, hogy buzog benne a hevulet es jatszani akarja az igazsag bajnokat, annak tessek: [link] Lehet huzni a surcit es menni. Mindenkit szivesen latnak. Valaszthatsz, hogy agyutoltelek leszel, vagy golyofogo. Hulye sok van, a temetok uresek! Sok sikert es jo szorakozast!
2022. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
87%

50! Az a baj, hogy te nem tudod értelmezni, amit én írtam! Vagy érted, de nem arra írsz!

Akkor mondod: TŐZSDE! Tudod mi az? Az határozza meg a világpiaci árakat! Mi Magyarország ezen az áron veszi az orosz gázt! Pont annyiért, amennyiért mindenki veszi, akinek ilyen szerződése van! Európába az oroszok mindenkinek így szállítottak, szóval az "olcsó orosz gáz" egy hazugság!

Egészen pontosan az ún. holland gáztőzsde -ide jön a norvég, és brit gáz is a döntő! Az amcsi LNG gázt az ún. Henry hubos ár határozza meg -de ez is amúgy brutál nagyot esett.

Németország már most fogad LNG hajókat -mert bérel több un. mobil terminált -ezek lényegében véve tankerek, amiket erre a célra átalakítottak.


ui. ha olcsó gázt akarnánk mondjuk szabályozni kéne az árakat és nem a tőzsdére meg a spekulánsokra bízni az árakat -ezt mondjam pont egy elvileg mi hazánkosnak???, de látom te is ott tartasz, hogy "akkorfingjááá".

2022. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
0%
51! Te a végletekig tűröd, hogy valaki dirigáljon neked, csak mert erősebbnek hiszi magát, sosem gondolkodsz el azon, hogy nem lenne jobb megszabadulni az elnyomódtól? Valószínűleg de, majd ha valaki segítene ebben, nem fogadnád el a segítségét? Valószínűleg de, majd ha a korábbi mestered pattog és verekszik, és még neki áll feljebb, ki hinne neki? Ha azt mondaná, hogy "provokált, mert nem akar nekem csicskázni többet és megy a maga feje után" neki adnál igazat?
2022. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
43%
56. En egy egyen vagyok. En barhova elkoltozhetek. Ukrajna egy orszag. Egy orszagot nem lehet elkoltoztetni. Tudod. Vannak realitasok. Ez is egy ilyen realitas. Oroszorszag Ukrajnat 2014-ig az erdekszferajaban tudhatta. Mint nagyhatalom nyilvan nem fogjak benyelni azt, hogy tervesztest szenvedjenek el. Raadasul, ha a NATO-nak is tagjai akarnak lenni, akkor az Uki hatartol mar Moszkva sincs messze. Ez ebben a formaban mar kokemeny fenyegetes is. Ukrajna ha letezni akar kompromisszumokat kell kosson. Az meg amugy mivel jobb megoldas nekik, hogy az Amerikai birodalomnak arusitjak ki az orszagukat? Ukrajna kivalo adottsagokkal es eroforrasokal bir. Megis mindenki menekult onnan eddig is. Nem ezen a szinten kellene annak az orszagnak tartani.
2022. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
55. Az olcsot ertsd ugy, hogy masnal olcsobb. Norvegia olcsobban adja? USA olcsobban adja? Mielott a tozsdevel jossz, tanulj rola kicsit te tobbet papa! Nem a tozsde hatarozza meg a piacot. A tozsdere minden hatassal van es forditva. A gaz jelenleg az egyik olyan energiahordozo, ami egyenletesen all rendelkezesre (normal korulmenyek kozott) es tud kiszamithato energiat biztositani. A szel, a viz, a nap stb. nem. Azok sok dologtol fuggenek. Az europai ipar is nagyban epult a gazra. Nem csak arrol van szo, hogy Mariska neni valaga telen majd fazni fog.
2022. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

57! Látom, te körbe-körbe futkározol, leírod ugyanazt, és el se gondolkodsz...

Kérdés! Van egy olyan, hogy Baltikum!

Hova tartozik? volt szovjet tagországok, amik totálisan benne vannak az orosz érdekszférában, mégis NATO meg Eu tagok, egyikük sem támadta meg Oroszországot, ja és ha itt tartunk Ukrajna szinten pont ugyanolyan messze van Moszkvától mint mondjuk a lett vagy litván határ. Mégsem érzem azt, hogy az oroszok nem tudnak alufni a litván fenyegetéstől...

Továbbá írod, hogy hát miért is lenne jobb az ukránoknak a nyugati érdekszféra?

Mondom újra Baltikum! Hol jobb ma élni Észtországban vagy Ukrajnában? A vicc, hogy korábban pont te írtad ezt érvként az ukránok ELLEN! Tehát Ukrajna ki akart törni az orosz érdekszférából, hogy fejlődhessen, mint a balti államok, érted már?

Ukrajna pont azért van annyira lemaradva, mert Oroszország előszobának használta 23 évig Európa felé.


58! Az olcsót értsd úgy, hogy másnál nem olcsóbb!

Tényleg nem érted, hogy mit mondok? Van egy holland gáztőzsde, az ottani árak alapján kapja például Magyarország az oroszországi gázt is! Nem, nincs külön spéci-magyar-orosz gázár, hanem van a világpiaci ár -egész pontosan ez esetben a hollandiai (bár ez együtt mozog a többi nagy gáztőzsde árával) és mi ennek megfelelően fizetünk a Gazpromnak. Ezt kéne megértened, csak nem akarod.

Amúgy nyugi én jól ismerem a tőzsdét, ellentétben veled, aki csak hallott róla én néha még szoktam kereskedni is, igaz jellemzően olajjal nem gázzal és csak kis, pár százezres összegekben. Jobb hónapokban bejön belőle egy plusz 100-150 ezres mellékes is, de köszi, hogy azt mondod nem értek a tőzsdéhez. Néha én is így érzem, mikor bukok egy pozíción! De a nagy átlag pozitív.

Tehát marha vicces nekem, mikor a brókerem engem, meg az összes tőzsdés ismerősömet hívogatnak, hogy most spekuláljunk gázár növekedésre, ja még véletlen sem mi hajtjuk fel az árakat...

Csak egy példa még bőven jött a gáz Oroszországból Németországba is márciusban, de a traderek bepánikoltak és alig két hónap alatt a semmire megdupláztuk a gáz árát! Mert már arra készült a piac, hogy Oroszország elzárHATja a gázt! Tehát csökkenő gázfelhasználás -mert ugye tavasz volt- stabil gázellátás mellett, megduplázódott a gáz ára. miért? mert a tömegpszichózis beütött a tőzsdén! Semmi más oka nem volt! A világ röheje, hogy Putyinék éppen azért tehették meg azt, hogy csökkentik a gázexportot, meg elzárják a vezetékeket, mert tudták, hogy a bevételük így is megmarad, fele annyi gázt kellett csak szállítaniuk ugyanannyi pénzért! na mindegy, úgyse fogod ezt se megérteni, se elhinni, mert nyugi én se hittem ameddig nem fogtam bele magam a tőzsdézésbe, tudod ti széljobberek mindig valami kergettek, aki uralja a világot, tudod mi uralja a világot?

A tömegpszichózis meg a hisztéria...

2022. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%
59! Ugyanazokat a koroket futjuk unos untalan. En kiszalltam. Tok jo, hogy te ekkora penge vagy, csak engem meg jol nem erdekel. En meghatarozo termelo iparvallalatokba fektetek be, nomeg a tech ipar (nem ilyen Meta fele hypeolt szutyvadekok) ETF meg crypto. Amit sajnalatosan nem ertesz. Leszarom a kib@szott tozsdedet. Ez nem egy kib@szott foci merkozes. Ezt is mar sokadjara irom le. Szurkolok a szimpatikusabb csapatnak. Rohadtul nem. En Magyarorszag es a regionk partjan allok. Es barmelyik forgatokonyv is lesz a nyertes, mi vesziteni fogunk. A foldrajz meg igen egyszeru. Akiktol a leggyorsabban es legegyszerubben kaphatjuk az energiat, az Oroszorszag. Az alternativ energiak meg nem adnak stabil kiegyenlitett ellatast.
2022. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!