Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sokan mondjátok, hogy ebből a...

Sokan mondjátok, hogy ebből a konfliktusból nem lesz harmadik világháború. Miért gondoljátok így ?

Figyelt kérdés
Tényleg csak érdekelne az érvelés, hogy miből gondoljátok? Én személy szerint abszolút nem látom a kiutat ebből de tényleg lehet csak velem van a baj

2022. okt. 20. 16:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%
Azon már túl vagyunk, - ennyi a titok! A világ nyersanyagkészleteinek újraosztásához ugyan nem tapad látványosan vér, de az volt a III. világháború.
2022. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Minden nagyhatalmak közötti konfliktusnál jött a hápogás, hogy ebből 3. világhábi lesz, Berlini válság, Kubai válság (na akkor tényleg rezgett a léc), Vietnam, Korea, Afganisztán stb.

Aztán miért is lenne világhábi belőle? Szerinted a nyugatnak annyira über fontos Ukrajna hogy bevállalják a kockázatot érte, hogy atombombák potyogjanak a városaik felett? Két különböző dolog direkt harcban állni és fegyvereket, utánpótlást küldözgetni. Persze ettől ha az oroszok nukleáris fegyvert vetnének be még lenne rá válasz - de nem katonai!

Gondosan ügyelnek rá a felek hogy ne kerüljenek közvetlen konfrontációba, nincsenek NATO egységek Ukrajnában (csak "önkéntesek), a felderítőgépek bőven a határ előtt fordulnak és a ruszkik is ügyelnek rá hogy a határhoz közel már ne hajtsanak végre légicsapást, a gépek bőven a határ előtt forduljanak.

2022. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak egy éjszakára!
2022. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
87%

Az igazat megvallva logikus érv hogy senkinek se célja. Ez nyilvánvaló. Az is jó érvnek lenne hogy Ukrajnáért nem éri meg atomháborút kirobbantani. Viszont szerintem ez ennél színesebb.


Ez egy olyan helyzet amiből sem a nyugat nem tud érdekszféra sérüléssel kijutni sem pedig az oroszok. Hogy miért?


Az oroszok végig fenyegettek már mindennel és ha ebből kiszállnak az akkora pofavesztés lenne hogy Oroszországnak túlságosan hátrányos lenne. Nem venné őket senki se komolyan egy ilyen után. Legfőképp a nyugat nem, aminek az egyik kiemelt célja Oroszország gyengítése.


Aztán ottvan a nyugat szemszöge. A nyugatnek meg kell őriznie a NATO és EU integritását. Az USA-nak meg kell védenie Taiwant hisz olyan technológia van ott ami amerikai fegyverrendszerekkel kapcsolatos is. Tehát ha Oroszországot hagyják érvényesíteni az érdekeit akkor Kína meggondolhatja a lehetőségét egy tényleges Taiwani inváziónak. Ha nem segít be az USA akkor csak idő kérdése és megoldják a Kínaiak. Ha besegít akkor 3. világháború. Mellesleg az USA most rúgott bele Szaúd-Arábiába és Kínaába gazdaságilag a napokban. Ami érthető módon tovább destabilizálja a nemzetközi helyzetet.


Ezek lehet hiányos érvek. Ha valaki nem ért egyet nyugodtan írja le, nem veszekedni jöttem hanem értelmesen beszélni erről.


Tehát a konklúzió az hogy pont hogy amiért nem tud kilépni a két nagy fél ezért sokkal valószínűbb a további eszkaláció, aminek a kiindulási pontja most lehet akár Kherson környéki harcok kimenetele, a felette lévő gát esetleges megrongálása/megsemmisítése stb... Egyáltalán nem biztos hogy 3. VH lesz belőle. Bár van aki azt mondja már kitört csak gazdaságilag.


Itt csak tényleg a tárgyalások segíthetnek.


Ja és még valami mielőtt megbélyegeznek: nem vagyok sem ukrán sem pedig orosz párti!

2022. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
86%

#14

"Az igazat megvallva logikus érv hogy senkinek se célja. Ez nyilvánvaló."


Igen, de az első meg a második világháború se úgy kezdődött, hogy az volt a cél, na most akkor kirobbantunk egy világháborút.

Helyi konfliktusok eszkalálódtak tovább.


A többiben nagyrészt egyetértek - kivéve, hogy Kína szerintem nem fog várni már sokáig Taiwan ügyében - ~ 2 napja iktatták be az alkotmányukba, hogy ellenállnak Taiwan függetlenségi törekvéseinek.

Szerintem még az idén komoly lépéseket fognak tenni az ügyben.


Tudom, sokan azzal szeretik ezt a kellemetlen gondolatot elhessegetni maguktól, hogy Kínának most elég baja van belül is, gazdasági, demográfiai problémák, blabla.

Erre én csak annyit kérdezek, hogy Oroszországot ez visszatartotta a háborútól?

Nem.

Pedig nekik is vannak komoly belső problémáik, gazdaságilag is, demográfiailag is.


Én egyébként is épp az ellenkezőjét gondolom.

Egyrészt, egy ország elitje számára a belső problémákra kifejezetten vonzó válasz egy külső ellenséggel való konfrontáció, mert eltereli a figyelmet a belső problémákról.

Másrészt, a kínai gazdaság növekedése már évek óta erőteljesen lassul - a korábbi, 10%-os éves bővülések már a kanyarban sincsenek, 3-4% körül vannak már csak.

Szóval az idő is szorítja őket.

Mert vagy az van, hogy megvárják, míg esetleg recesszióba fordul az ország, kibekkelik valahogy a pár évet, megint növekedő pályára állítják magukat, és majd aztán lépnek Taiwan ügyében, de ez minimum évek, akár egy évtized is lehet, addig meg ki tudja, hogy az USA mit csinál, és hova jut, lehet, hogy 10 év múlva már messze nem lesznek ilyen közel egymáshoz a kínai és amerikai erőviszonyok, mert ha Taiwan a következő 10 évben is az USA aranytojást tojó tyúkja marad, és a high-techben ezzel behozhatatlan versenyelőnyre tesz szert az USA, akkor a kettejük közti erőviszonyok visszatolódnak oda, ahol mondjuk 50 éve voltak, hogy az USA sokkal-sokkal erősebb.

Most van rá lehetőségük, hogy Taiwant annektálják.


És végül, én úgy látom, hogy globálisan az egész világot szorongatja az egyre durvább tüneteket mutató klímaváltozás és az energiaválság, ami az olajkészletek kimerülése miatt - is - van.

A klímaváltozás okozta károk elhárítására/mérséklésére költött pénzek már most is jelentősek, és a jövőben erre még sokkal többet kell majd költeni, ami csökkenti a gazdasági növekedését.

Az olaj EROEI-je már most 10 körül van, és csak tovább fog romlani, ebből következően a nyersolaj árának érdemi csökkenése hosszú távon biztos nem várható, sőt, épp ellenkezőleg, további drágulás lesz.


Itt mindenki csúnyán szopni fog, USA, Európa, Kína, ruszkik, ststb, ezért mindenkinek most van még lehetősége terjeszkedni, mielőtt nagyon nagy gáz lesz.


Ezért én valószínűbbnek tartom, hogy a háborús konfliktusok száma csak növekedni fog, és biztos nem csökkenni.

2022. okt. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Semmi esély nincsen rá ,hogy 3. Világháború következne be.

Senkinek nem érdeke háborúzni.

A mai fejlett technikákkal egy gomb nyomás és vége a világnak. Ezt senki sem akarja.

2023. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!