Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sokan mondjátok, hogy ebből a...

Sokan mondjátok, hogy ebből a konfliktusból nem lesz harmadik világháború. Miért gondoljátok így ?

Figyelt kérdés
Tényleg csak érdekelne az érvelés, hogy miből gondoljátok? Én személy szerint abszolút nem látom a kiutat ebből de tényleg lehet csak velem van a baj

2022. okt. 20. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Te miért gondolod úgy, hogy 3. VH lenne belőle? Senkinek sem érdeke vilkágháborúzni most, sem az oroszoknak, sem a nyugatnak, sem az ukránoknak, sem senki másnak sem, akkor mitől lenne? Oroszország egyébként is képtelen lenne az egész világ ellen háborúzni, mások meg nem állnak mellé ahogy látod, kábé senki sem, így nem lesz ebből semmilyen világhábi.
2022. okt. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
1 Mondja ezt egy gyk-s kislibbant.🤡
2022. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Mert közelinek érzed de ez is csak egy háború a sok közül igazából semmi extra nincs benne pontosan ugyan olyan mint eddig az összes csak mi még nem tapasztaltunk valódi háborút Európába így jogosan fél sokunk attól hogy ebből nagyobb is lehet de aki pl már megélte a második világháborút és még most is él az tudja hogy ennyiből nem lesz világháború és ha racionálisan gondolkodunk akkor mi magunk is rá jöhetünk hogy a kubai rakétaválság idején sokkal nagyobb esély volt a világháborúra mint most.


Na meg az atom ez az egyik dolog ami vissza tart mindenkit (ironikus hogy egy tömeg pusztító fegyver kell ahhoz hogy nem öljük le egymást mert amelyik országnak van atomja az tudja hogyha ő dob akkor a másik is dob és akkor persze már a harmadik is és a negyedik is és az ötödik is stb stb stb így átgondolja hogy nincs sok értelme.


Az oroszok bár fenyegetőznek de ők se hülyék nem fogják kockára tenni Ukrajna miatt az egész emberiség jövőjét vagy legalább is a sajátjukét biztos nem

2022. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Annyira nem lehet hülye a Nógrádi ha te is vele példálózol, ergo te is meghallgatod a véleményét.

Én nem vagyok hivatásos rettegő, meghallgatom az okosabbnál okosabb emberek véleményét (Nem csak Nógrádit) és próbálom kitalálni melyik vélemény reálisabb. Persze a világ nem pusztulna el ha bevetnék az összes nukleális fegyvert de inkább nem nézném meg mi marad utána.

Én hajlok Einstein véleményére:

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel"

2022. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Mert ez csak 2 ország háborúja, Oroszország és Ukrajna háborúja. Más még nem szállt be, direktben nem is érdeke senkinek. Azért tolják fegyverekkel az ukránokat, hogy gazdaságilag minél jobban letérdeltessék az oroszokat.
2022. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

"Én hajlok Einstein véleményére:


"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel""


Magyarul akkor mégse lesz vége a világnak, mert maradnak emberek, akik a negyediket megvívják botokkal és kövekkel.

2022. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

A korábbi világrendhez képest van néhány fontos különbség:


1: a nukleáris fegyverek egy olyan, eddig ismeretlen helyzetet teremtettek, hogy a nagyhatalmak nem háborúzhatnak egymással, mert az a kölcsönös pusztulást jelenti. Ez rémisztő, ugyanakkor szerintem ha nem így lenne, Oroszország már simán megtámadott volna egy-egy fegyverszállítmányt a baltikumban, vagy a NATO már csapatokat küldött volna Ukrajnába, és már lehet, hogy kitört volna a világháború.


2: a globalizált világban annyira erős a kölcsönös függés, hogy az agresszió az agresszort és a megtámadottat is lehúzza. Ha Kína és az USA elkezdene háborúzni, az egyszerre rántaná le mindkét gazdaságot. Kína pénze a nyugati exportból származik, az USA gazdasága kínai nyersanyagra és beszállítókra épül. Ha az egyik nekiugrik a másiknak, mindkettő bezuhan.


3: a háborúsdi már nem szexi és dicső dolog, és nehéz előadni a lakosságnak, hogy egy háború jogos. Az USA rengeteget ártott magának az iraki és afganisztáni háborúkkal - de már a vietnamival is - és mostanra rájöttek, hogy a globalizált világban kifizetődőbb inkább gazdaságilag háborúzni. Ezért a nyugat sokkal inkább szankcióorientált, mintsem nyílt háborút indítson.


Ezek nem jelentik azt, hogy nem lehet belőle világháború, igazából az minden konfliktusban benne van, de kisebb a valószínűsége, mint 100 éve. Szerintem azt, hogy kitört-e, amúgy is csak utúlag lehet megmondani. Gyanítom '39 szeptember elsején, amikor a németek lerohanták Lengyelországot, senki nem mondta, hogy na akkor most világháború van.

2022. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
2 es a második világháború kinek volt érdeke ? Szerintem akkor is azt mondtak, hogy senkinek nem érdeke
2022. okt. 20. 17:46
 9/16 anonim ***** válasza:
9# nem mondtak hitler érdeke volt ő maga mondta hogy a háború csak egy eszköz a békéhez
2022. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Minden magyar ember tudja hogy atomvilágháború lesz. Aki mást mond az nem komoly ember.
2022. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!