A kubai rakétaválság volt nevesebb vagy a mostani helyzet?
Úgy van, ahogy az első írta.
Ráadásul tiszta sor volt, hogy az amerikaiak nem engedhetnek, mert Kubába nukleáris fegyvereket kezdtek telepíteni a szovjetek, de végül győzött a józan ész és az oroszok lemondtak az atomtámaszpontjukról, az USA meg végül eltűrte cserébe egy a határainál létrejövő kommunista államot, de hajszálon múlott a nyílt háború egy esélyes világháború formájában, ami szinte biztosan kiterjedt volna atomháborúra is, legalább is nagyon komoly esély volt rá.
Napokig tartott a rémület, az amerikai flotta elálta az oroszok útját, de a szovjet hajók csak haladtak Kuba irányába, ám mielőtt összeértek volna, Hruscsov hátraarcot vezényelt a flottájának.
Azóta van a 'forró drót', hogy diplomáciai időhúzás se tegye ki veszélynek a bolygó életét. A két nagyhatalom vezetői közvetlenül is bármikor szóba elegyedhetnek.
Az 13 napig tartott, és ott volt érdemi kommunikáció a két fél között és próbáltak valamilyen megoldást találni.
Most egyszerűen érthetetlen mód, mintha senki sem lenne érdekelt abban, hogy véget érjen ez a szr, nem tárgyalnak egymással, viszont egyre nagyobb problémát jelent a világnak ez a háború.
A kubai volt neccesebb, ott közvetlen "harcérintkezés" állt fent, most gondosan ügyelnek arra hogy ezt elkerüljék. A NATO felderítő gépek még jóval a határ előtt fordulnak, a ruszkik is csak nagyon óvatosan támadják a nyugati határszélen lévő célpontokat, de ami közel van a határhoz oda nem potyog semmi.
Ez egy szimpla proxyháború - amilyen Vietnam, Korea, Afganisztán is volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!