Ma lenne élet a Földön, ha anno a kubai rakétaválság atomháborúvá vált volna?
#1
Picit bővebben?
Akkoriban ~30 ezer nukleáris fegyver létezett a világon, ennek a nagyon nagy része az USA hadseregében volt, a ruszkiknak volt vagy 3500 nukleáris fegyverük.
Szóval a szovjetek elvesztették volna a háborút.
Az emberiség nem semmisült volna meg, De európa, usa, ázsia eléggé megsínylette volna ezt.
Viszont mára már azóta szinte biztosan újraépítettek volna mindent, szóval a civilizációnk sokban nem különbözne.
A politikai, nagyhatalmi helyzet persze kérdéses, hogy milyen lenne.
#5
Főként arra gondoltam, hogy Európa, Amerika, Ázsia, Ausztrália meg Afrika vajon hogyan nézne ki.
#4
"A politikai, nagyhatalmi helyzet persze kérdéses, hogy milyen lenne."
Az oroszok és a kínaik akkor nem rendelkeznének ennyi hatalommal, és Európa méginkább ki lenne szolgáltatva az USA-nak. Legalábbis szerintem. És nem élne annyi ember, mint most.
Élet volna, valszeg még ember is.
Afrikát, Ausztráliát közvetlen atomtámadás nem érte volna, de hát úgy is kaphatnak elég intenzív sugárzást.
Nem tudtam, hogy annyira assziertikus volt a bombák száma, de 3500 az gombócból is sok, hát még atombombából.
Szóval az sem USA volna egy Édenkert, azóta sem.
Élet lenne, de ember nem biztos... lehet Afrikát, Óceániát, Dél-Amerikát nem szórják közvetlenül meg, de az atomháború "mellékhatásaként" óriási tömegű finom por keveredik fel a légkörbe ami visszaveri a beérkező napsugárzást és rövid idő alatt jelentősen megváltoztatja a klímát. Ezt hívják atomtélnek.
Egy "sima" nagyobb vulkánkitörés is jól mérhető hatást gyakorol pár évig a légkörre, globális klímára, de egy atomháború mintha tucatnyi nagy vulkán törne ki egyszerre. A földi klímának van egy olyan rossz tulajdonsága hogy képes "öngerjesztő" módon, láncreakció-szerűen reagálni. Ha gyors lehűlés miatt kritikusan sok hó, jég csapódik ki az tovább növeli a föld albedóját, már ez hajtja tovább a folyamatot akkor is ha az eredetileg felkevert pormennyiség pár év alatt leülepszik.
A becsült hatás egy újabb jégkorszak, ami folyamatosan "mínuszosra" hűti évszázadokra, vagy ezredekre a mérsékelt égövet. S a forró övezetnek is olyan szinten változik meg a klímája rövid idő alatt ami taccsra vágja az ottani növényzetet, mezőgazdaságot (több hónapos hideg "minuszos" telek olyan területeken ahol százezer éve nem esett hó). Ennyire rövid idő alatt lehetetlen ilyen mértékű változáshoz alkalmazkodni. Pont ezt történt amikor a dínók feje felett villant az a k.rva nagy meteor. A közvetlen hatások utáni klimatikus változások globális kihalást eredményeztek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!