Az USA miért üzemeltet többféle tartalékosságot ?
Nemzeti gárda: Ez a régi "milícia" modern megfelelője. Az USA közvetlen területét védik. Amolyan...polgári védelem. Volt is balhé, mikor külföldre is kezdték vinni őket.
A többi, eltérő tartalékos meg a külön álló fegyvernemek saját emberei. Pl.: Ha te a légierő tartalékosa vagy, akkor nem hívhatnak be a haditengerészethez.
A Nemzeti Gárdistákat sokáig milíciaként kezelték. Sokáig bevált a legelavultabb fegyverzet és harcjárműpark, és a havi egy hétvége felkészítés. Azonban 2001 szeptembere után megszüntették a különbséget a hivatásos / szerződéses állomány, és a Nemzeti Gárda felszerelkezése, és kiképzettsége között, ugyanazokkal a fegyverekkel bírnak, és a hétvégi kiképzéssel is sokat nőtt a képzettségük, és elérik az alapszintet.
És már külföldre is viszik aktívan harcolni őket.
Az USA-ban alapból minden haderőnem "állam az államban", külön haderőnemi zászló, kitűzők, rendfokozatok, díszegyenruha stb. Ez nagyon sok - nagyobb hadsereggel rendelkező - országban is így van.
Bizonyos szempontból logikus is, a partraszálló hajókon imbolygó, le-fel dobált hajókon hánykolódva szállított/várakozó tengerészgyalogság mit kezdene egy szárazföldi tartalékossal aki lehet előtte csak egy órás kényelmes sétahajókázáson vett részt? Bár lehet átjárás a feladatkörök között (a lövész az mindenhol lövész), de az alegységek felállítása, feltöltése egyszerűbb ha a már megszokott "környezetbe", harceljárásokba kell visszailleszteni a tartalékost.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!