Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tengeralattjárók elleni védelem?

Tengeralattjárók elleni védelem?

Figyelt kérdés
Tengeralattjárók ellen léteznek olyan fegyverek amiket szárazföldről lehet bevetni? Vagy nem igazán?

2022. aug. 27. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem igazán.
2022. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tengeralattjárók ellen leginkább helikopterről vagy repülőről ledobott torpedókkal lehet harcolni. Előbbiek nyilván szárazföldi repülőterekről is indulhatnak.
2022. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Búvárszivattyú. Lassú de hatékony.
2022. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Ezt hogy gondoltad? Karakószörcsögről kilőnek egy rakétát, és 5.000 km-re levő 400m mélyen levő tengeraltjárót telibe talál? LOL A tengeralattjárókat felderíteni is kihívás speciális eszközökkel nem hogy kilőni. Egyébként, még ha sikerül felderíteni egyet, tele vannak elektronikus zavarókkal amik a torpedókat el tudják téríteni. Ami ki tudja lőni őket az vagy valamilyen speciális erre a célra tervezett tengeralattjáró vadász (katamarán, helikopter, repülő, fregatt) vagy egy másik tengeralattjáró.
2022. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Jól képzett építészekkel lehet felvenni ellenük a harcot.

Ezek az építészek képesek arra, hogy akár több ezer kilométer távolságból is felderítsék a tengeralattjárók tartózkodási körzeteit és a gyorsaságuknak köszönhetően olyan gyorsan képesek torlaszokat építeni a tenger fenekén az éppen arra haladó tengeralattjárók előtt, hogy azoknak már nem marad idejük kikerülni az útjukban semmiből felbukkanó beton építményeket, így az ütközés elkerülhetetlen mivolta miatt elsüllyednek.

2022. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem létezik, mert nincs értelme. Ha ráapplikálnának egy szárazföldről is indítható rakétára egy torpedót (+ a rávezetéshez szükséges "bevilágító" szonárt, megoldják ezek ütemezett érkezését, becsapódás előtti lassítását stb.) ahol a hordozóeszköznek teszem fel 400 km a hatótávolsága akkor a tengeralattjáró 450 km-nél nem menne közelebb és ott támadná a felszíni egységeket / teherszállítókat. Technikailag sok-sok fejlesztési pénz felhasználásával megoldható lenne, de az eredményként kapott eszköz a fentiek miatt max. demonstrációs eszköz lenne és ott porosodna a szárazföldi indítóállomásokon - ahhoz meg túl drága. Sokkal olcsóbb és hatékonyabb inkább egy repülőgépet emelni és arról "szórni" a tengeralattjárót mint egy egyszer használatos rakéta.
2022. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!