Szép a színe..Ott a cikkben.De tessék:
"A HAAWC elve egyszerű: az összecsukható szárnyas készlet tartalmaz egy repülésirányító számítógépet és GPS-t, és “nyakörveken” keresztül csatlakozik egy Mark 54-es torpedóhoz. Indítás után a HAAWC széttárja szárnyait és elindul a távoli célpontja felé. Amikor eléri a kijelölt célterületet, a szárnykészlet elereszti a torpedót, és ejtőernyővel a tengerbe ereszti. A Mark 54-es torpedó a tengerbe merülve aktiválódik, és önállóan vadászik a tengeralattjárókra, pontosan úgy, mintha repülőgépről vagy hajóról indítanák, és közvetlenül a célpontra juttatnák.
A HAAWC-készlet nélkül a Mark 54-es torpedót repülőgépről kell alacsony magasságból ledobni. A HAAWC a bevetési taktika és képességek terén jelentősen megnöveli rugalmasságot és biztonságot. A HAAWC azt is lehetővé teszi a P-8 és más ASW repülőgépek számára, hogy felszín alatti célpontokat kövessenek anélkül, hogy kockáztatnák a tengeralattjáró vagy a tengeralattjáró műveleti területének közelében esetlegesen telepített légvédelmi eszközökkel való érintkezést. A P-8-as akár 9000 méter magasan is támadást indíthat anélkül, hogy időt kellene eltöltenie alacsonyan az óceán fölé ereszkedve.
A HAAWC-készlet segítségével a P-8 egyfajta arzenálhajóként is működhet más tengeralattjáró-elhárító eszközök, köztük hajók, helikopterek és akár baráti tengeralattjárók számára, mivel szükség esetén nagy távolságból is képes lesz torpedókat kilőni anélkül, hogy magát az ellenséges tengeralattjárót is követni kellene. A P-8 a szárnyas torpedókat különböző forrásokból származó “harmadik féltől származó” célzási adatok segítségével irányíthatja.
A szakértők úgy vélik, hogy a HAAWC-rendszer átalakítható a partra telepített indítóállások általi használatra is, és így sokoldalú és viszonylag olcsó part menti védelmet kínálnak a lopakodó tengeralattjárók ellen. Ily módon az országok a HAAWC alkalmazásával az ellenséges tengeralattjárókat az egész partvidékükön veszélyeztethetnék anélkül, hogy repülőgéprajokat vagy torpedókkal felszerelt járőrhajókat kellene bevetniük."
Csak a szokásos egonövelő erőfitogtatás amerikai oldalról. Az oroszok meg pont a tengeralattjárókat szeretik.
Micsoda véletlen egybeesés! 😅
Le van írva a cikkben mi benne az újdonság - nagyobb magasságokból indítható mint az eddigi elhárító fegyverek (torpedók).
A szárazföldi önálló indítás lehetősége egy opció, amilyen képességekkel nem rendelkezik az eszköz. Főleg hogy teljesen más dolog a kettő. A cikkben egy siklóbomba van, a szárazföldi indításhoz meg egy, a hordozására alkalmas rakétát kellene először fejleszteni és integrálni a két rendszert.
Ez inkább csak egy üzenet a ruszkik/kínaiak részére, hogy egy ilyen fegyverrel veszélyeztethetők lennének a Fekete-tengeren / Tajvani szorosban operáló tengeralattjáróik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!