Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet, hogy ahogy Oroszország...

Lehet, hogy ahogy Oroszország türelme elfogyott Ukrajnával szemben, amiért nem teljesítette a követeléseket, úgy Izrael és Amerika türelme is elfogy Iránnal szemben és megindítják a háborút?

Figyelt kérdés

Vagy most a világban lévő gondok, válság, kockázatok miatt ők inkább nem támadnak?


Irán nincs olyan jól ellátva modern fegyverekkel, mint Ukrajna és az Izrael-USA tengely is jóval erősebb, mint Oroszország, de szerintem Irán is tudna meglepetéseket okozni, lehet mód a visszavágásra az agresszorokkal szemben.



2022. aug. 18. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Izsrael bukni fog,ahogy megjósolták.
2022. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

"izrael és Amerika türelme is elfogy Iránnal szemben"


Nem is tudtam hogy iránban gyilkolják a zsidó és az amerikai kisebbséget.

2022. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Előbb-utóbb valóban elfogy majd a türelme az Egyesült Államoknak és Izraelnek, de szerintem egyelőre még nem értük el azt a pontot. Izrael ugyan szinte bármikor hajlandó lenne egy katonai csapásra a teheráni rezsim ellen, de az amerikai vezetés inkább még várna egy ilyen drasztikus lépéssel a jelenlegi helyzetben. A világpiacon már így is az egekben vannak az energiaárak és többek között Európát is egy kisebb energiaválság fenyegeti. Egy esetleges fegyveres konfliktus Iránnal szinte biztosan súlyosan érintené a Hormuzi-szoros forgalmát is. Márpedig ott halad keresztül a világ szükségletének 25%-a és a csepfolyósított földgáz egyharmada is. Ha bármilyen módon fennakadások következnének be a szoroson keresztül haladó szállítmányokban, az nagyon súlyos következményekkel járna az egész világra nézve.


Pont ezért az Egyesült Államok kitartóan megpróbálja rábírni Teherán egy új nukleáris egyezmény aláírására. Persze Teherán érzi, hogy most kedvező számára a helyzet és megpróbál annyi engedményt kizsarolni az USA-tól, amennyit csak tud. Sok új követeléssel is előállt és a tárgyalások is megrekedtek egy jó időre. Bár most úgy tűnik, hogy ismét lendületet kaphatnak ezek a tárgyalások, miután beleegyezett az amerikai kormány néhány újabb engedménybe. De az is lehet, hogy csak az időt húzza Irán, mert közben rohamtempóban halad előre a nukleáris programjával. Nyugati jelentések szerint már csak hetekre van egy nukleáris töltet létrehozásától.


Az biztos, hogy Izrael nem szeretne egyedül, az Egyesült Államok teljeskörű támogatása nélkül támadni. De ha úgy érzi, hogy Irán tényleg veszélyesen közel jutott a nukleáris fegyver előállításához, akkor akár egyedül is csapást mér, Washington engedélye nélkül is. Persze valószínűleg kelletlenül ugyan, de így se hagyná egyedül az USA a szövetségesét és beszállna a konfliktusba.


Irán nem lenne méltó ellenfele az Izrael-USA tengelynek. A két ország egyesített légiereje órák alatt eltörölné az Iráni légierő és légvédelem többségét, ezzel egy időben brutális légikampány indulna az iráni katonai infrastruktúra ellen nemcsak Iránban, hanem szerte a Közel-Keleten. Az iráni nukleáris létesítmények és a rakéta- és drónprogramjának a központjai az elsődleges célpontok között lennének. Az amerikai haditengerészet jókora erőket mozgósítana, hogy megpróbálja megvédeni a Hormuzi-szorost és amennyire csak lehet biztosítsa a forgalom szabad áthaladását.


Irán dróncsapásokkal és ballisztikus rakétatámadásokkal válaszolna főleg. Ezek többnyire Izraelt, a közel-keleti amerikai támaszpontokat és az arab menti országok olajkitermelő infrastruktúráját érhetik. A térségben lévő iránbarát milíciák és terrorszervezetek is akcióba lépnének. Tömeges rakétatámadások JEMENBŐL és a Gázai-övezetből, valószínűleg a Hezbollah északról, Libanon felől próbálkozna meg akciókkal. És természetesen a sziriai és iraki síita milíciák is megpróbálnának végrehajtani kisebb-nagyobb támadásokat. Akár palesztin felkelések is lehetnek Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben. Látható, hogy a válaszcsapások többsége Izraelt érné, neki lenne a legfájdalmasabb. De mivel az iráni rezsim nem zárkózik el a terror alkalmazásától, ezért még az is elképzelhető, hogy iráni ügynököknek és általuk fizetett terrorszervezeteknek adja parancsba terrortámadások elkövetését nyugati országokban.

2022. aug. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kretens ***** válasza:
0%
Irán Oroszország és Kina kijárata a közel keletre.Egy Irán elleni támadás esetén mindenkinek számolnia kell azzal hogy könnyen belefuthatnak az sz-400-as légvédelmi rendszerekbe melyet úgy terveztek hogy csak komoly veszteségek árán lehet kiiktatni és abban is biztos lehet mindenki hogy Oroszország igy élesben is tesztelheti.Oroszország és Irán több fegyverüzletet is lebonyolitott az elmúlt években és ebben az iráni légvédelem megerősitése is szerepelt ami persze sokaknak nem tetszett. Irán 2005-óta több saját műholdat is föld körüli pályára állitott.Ez azért érdekes mert egy nagyobb támadás előkészületeit érzékelni fogják és persze fű alatt ebbe besegitenek az orosz és kinai műholdak.Izrael és az Usa nagyon magabiztos Iránnal kapcsolatban de pont ezért könnyen belefuthatnak egy méretes pofonba.Irán már több mint húsz éve a ballisztikus rakéták fejlesztését helyezi előtérbe mert újgenerációs vadászgépek terén nem veheti fel a versenyt.Egy Irán elleni támadásba azt is be kell kalkulálni hogy irán könnyen megsemmisitheti a közel keleti kőolaj kitermelő és feldolgozó létesitményeket a rakétáival.
2022. szept. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kretensnek

1. Oroszország az utóbbi hónapokban mindenhonnan visszavonta azokat a modern légvédelmi rendszereket, amelyek iráni támaszpontokat védtek.

2. Irán drónok hadát adta át Oroszországnak, és ezek egymás után potyognak le az ukrán háborúban, szinte teljesen használhatatlanok.

3. Oroszország követeli Irántól és Sziriától, hogy vonják ki Sziriából az iráni bázisokat, mert a zsidók ezek elleni támadásai szándéktalanul is veszélyeztethetik az ottani orosz bázisokat.

4. Az oroszok arra számitanak (és várnak), hogy Izraelben novemberben újra Natanyahu veszi kézbe az ország vezetését.

2022. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"azt is be kell kalkulálni hogy irán könnyen megsemmisitheti a közel keleti kőolaj kitermelő és feldolgozó létesitményeket a rakétáival."


Hogy könnyen, azt kétlem. Szaud Arábiának pld legalább olyan jó fegyverei vannak mint Iránnak. De pont ez a fenyegetés okozza azt, hogy Izrael (és esetleg az USA) mellé a szunnita arab államok is beszállnak.

2022. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kretens ***** válasza:
0%
Azért valamit vegyünk figyelembe.Ha Iránt megtámadják akkor Irán lesz a megtámadott fél mint most Ukrajna.Ukrajna esetében az orosz kisebbség ellen elkövetett atrocitások vezettek az orosz támadásig ami nem mellesleg már 2014-ben elkezdődött.Igy most Oroszország az agresszor.Egy Irán elleni támadás esetén pedig ha Izrael-Usa közös támadás lesz akkor Izrael és az Usa lesz az agresszor.Nem hivatkozhatnak önvédelemre mert azzal hogy Oroszországot agresszornak bélyegezték azzal elvették a jogát az Ukrajnai orosz kisebbség megvédésére.Tehát ha Iránt megtámadják kiváncsi leszek hogy milyen szankciók lesznek ellenük.Szóval kiváncsi leszek a kettős mércére.De nincsenek illúzióim viuszont lehull a fenevad álarca.
2022. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!