Mit szereznél be a Magyar Honvédségnek?
Az alábbi listából mit szereznél be a Honvédségnek? De úgy, hogy csak két pontot (két vásárlást) lehet megoldani- a többiről (átmenetileg?) a forráshiány miatt le kellene mondani.
1. Még egy vadászrepülőgép-század.
2. A már rendszerben lévő Carl Gustavhoz képest bonyolultabb, nehezebb, és ami fő, nagyobb lőtávolságú gyalogsági páncéltörő rakétarendszerek. (Például Javelin az Egyesült Államokból, Milan ER Franciaországból, Spike
Izraelből.)
3. Az eddigieken felül még 50 db továbfejlesztett Leopard II harckocsi.
4. Több száz élvonalbeli felderítő és csapásmérő drón.
5. Gyorsabb és erősebb fegyverzetű, az AN-eknél nagyobb hadihajók.
6. Új, nagyon korszerű, a páncélvadász feladatkört minden időjárási körülmények között/napszakban ellátó "csatahelikopterek".
(Pl. T-129 Atak, AH-1W, AH-64D, vagy nem utolsósorban az olaszok által fejlesztett, 2025-re ígért új generációs A-129 utód.)
7. A jelenlegi Mistral változatnál modernebb és hatékonyabb (alkalmasabb) könnyű, "vállról indítható", a drónok leküzdését is megoldó "gyalogsági" kézi légvédelmi rakéták.
8. 40 km feletti lőtávolságú, nehéz rakéta sorozatvetők.
9. Három kisebb AWACS gép egész modern rádiólokátorokkal.
8. Négy rádióeletronikai zavaró-elnyomó célokra specializált vadászbombázó rg. (F-18G Growler, Eurofighter különleges változata?)
9. Patriot-ütegek, kb. 100 rakétával.
10. Az orosz Pancírhoz hasonló teljesítményű, lánctalpas vagy kerekes, páncélzattal védett légvédelmi harcjárművek, 50 db.
11. Gepard légvédelmi gépágyús páncélos, 50 db.
12. Az orosz Iszkanderhez hasonlítható, több 100 km-re elrepülő, pár méteres körön belül becsapodó amerikai harcászati-hadműveleti rakéta, 200 példányos mennyiségben.
Gyakorlatilag mindegy.
Egy valós háborúban a mérete miatt úgy sem fog tudni helyt állni. NATO tagként védheti a hazát Afganisztánban és egyéb 'isztánokban'. Ismeretlen okból a magyar katonáknak nem megengedett a fegyverhasználat ezekben a missziókban. (Nem ismerem az ilyen erők szervezését, de ennek biztos, hogy oka van.)
Ha én kezdeném a fejlesztést, nem eszközöket szereznék be, hanem elit kiképzésre költenék. A jól képzett katonákat már lehet értelme felszerelni drága technikával.
A "honvédelem számára" nehéz fegyverzetre kár költeni. Magyarországot Ukrajna vagy Románia felől érkező támadás esetén esélytelen megvédeni önerőből. Szándékosan irányt és nem országot írtam, mert Ukrajna felől Oroszország is támadhat, Románia pedig NATO tag.
Egy ütőképes expedíciós haderő azonban hozhat gazdasági és politikai hasznot, amikor a NATO kereteiben tartják fent a békét.
Izraeltől
500 ezer
Namer páncélozott személyszállító.
Merkava IV közepes méretű harckocsi.
Soltam M71 tűzérség.
800 ezer
Iron Dome légvédelmi rakéták.
100 ezer
IAI Heron pilóta nélküli légi jármű.
Japántól
200 ezer
Kawasaki OH-1 helikopter
500 ezer
X-2 Shinshin vadászgép
A poén kedvéért -hamár úgyis hülyeségekre költik az adófizetők pénzét! Nagy Britanniától
5 millió
Trafargar osztályú tengeralattjárót és a Balatonon katonásdit jáccunk.
2 amerikai dandár-harccsoportot. Beszerezhet a honvédség mindenből annyi nagyvasat, de az soha nem lesz közelítőleg sem hasonlóan ütőképes rendszer.
Itt szereznének be sok mindent, ez sok munkahelyet teremtene, meg persze a vendéglátó szektor, kurvák, stb. is ezzel jól járnának.
Csak előtte megkonzultálnám az oroszokkal, hogy ezt eltűrik-e vagy elzárják a gázt...
A fenti listában szereplő tételek nagyon nincsenek egy árban.
Mindazonáltal ami kellene drón-drón-drón + a drónok elhárítására alkalmas csapatlégvédelmi eszközök (rakétás üteg és csöves eszközök egyaránt).
Először is normális fizetéssel használható embereket.
A Honvédségben jelenleg a legkevesebb aki harcolni is tud, tele van léhűtővel, meg a cimboráikkal és szeretőikkel.
Ha van egy értelmes és elhivatott állomány, akkor őket lehet felszerelni, ám először is ki és mi ellen fejlesszük a haderőt?
Ha NATO műveletekben veszünk rész nem kell önállóan mindenből egy kicsi, az nagyon drága megoldás.
Amiket írtál az mind szükséges lehet, a sorrend szerintem: drón, drónelhárító, nagy hatótávolságú tüzérség, Gripenek darabszámának növelése, fejlesztésük (pl. AESA radarral) és elektronikai zavaró képesség (külső konténerrel) hozzájuk. Aztán a vállról indítható csodák, két AWACS, két tanker, tizenkét AH64.
De a legjobb ha az oroszokat nem hagyják a határaikon túl garázdálkodni, az jó üzenet mindenkinek aki hasonlót forgat a fejében.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!