Miért halmoztak fel egyes országok ezerszámra nukleáris fegyvereket? Egyet sem vetnek be valószínűleg soha. Egyszerűen nekünk legyen több?
Képzeld azt, hogy betörő vagy, és van előtted két ház. Melyikbe törsz be?
a) Egy régi kertes ház, amiben két idős ember él. Nincs riasztó, kutya, viszont ékszer az igen.
b) Egy nagyobbacska villa, tele minden földi jóval. 8K-s TV, a legmodernebb eszközök tonnaszámra, sportautók... és egy komplett házőrző rendszer kamerákkal, csendes riasztóval, távoli felügyelettel.
Na így gondolkodnak az államvezetők is. Ja, és ha a b-t választanád, annyit mondok, hogy Putyin is ezt tette, és láthatod mit ért el vele.
Egy potenciális világháború esetén ezek a fegyverek fontos célpontok. Ha az, aki először támad sikeresen kiiktatja az ellenség összes atomfegyverét, akkor a kölcsönös megsemmisítés elve nem működik.
Ezt elkerülendő különböző megoldásokat alkottak, mint a folyton a levegőben tartózkodó bombázók, atomtengeralattjárókra telepített fegyverek, mobil kilövő állomások, melyek helyét folyton változtatják, stb. És végül, de nem utolsó sorban a darabszám növelése, hogy biztos "túlélje" elegendő atomfegyver az elsőcsapást, az ellencsapás biztosításához.
Ettől függetlenül tényleg túltolták a dolgot a hidegháború alatt, és be kellett látniuk, hogy mindkét oldal érdeke a fegyverek számának csökkentése. Így a csúcsidőszakhoz képest jó pár csökkentést végrehajtottak.
Az előző a #2-nek szólt, egyszerre írtunk.
Hát igen, erősen túltolták, ráadásul beszállt a buliba még tudtommal India, Kína, Irán, Franciaország... Nem értem, hogy képzelték 1-5-10 ezer atombomba/rakéta célba juttatását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!