Az Oroszok miért a harcászati rakétákat favorizálják, mint az Iszkandert, miért nem a precíziós irányítású fegyvereket ?
Az Iszkander az repülőtér méretű célpont ellen való, mint az ősrégi Scud-ok, pontatlanok, a belvárosi iroda méretű célpontot nem fogja eltalálni. Helyette bárhova becsapódhat. Ellenben a lézeres bombákkal, rakétákkal, és a robotrepülőkkel lehet "sebészi pontosságú" légicsapásokat végezni, mint ahogy az Öbölháborúban demonstrálták az Amik. Mégis a hírek az Iszkanderek eszetlen lövöldözéséről szólnak.
Pedig az Oroszoknak is ugyanúgy vannak lézeres bombáik, rakétáik, és robotrepülőik, legalábbis bemutató jelleggel, csak nemigen használják azokat.
"Pedig az Oroszoknak is ugyanúgy vannak... legalábbis bemutató jelleggel..."
És le is írtad a választ. Csak bemutatójelleggel vannak modern fegyvereik. Azok gyártására nincs pénzük. Így van ez az Armatával, a SZu-35-el, a SZU-57-el és sok más fegyverrel is. Fejlesztenek, mert nem akarnak totál lemaradni, de a tömeggyártásra már nincs pénz.
Bocsi testvérem, de az orosz köznév, szóval kisbetű. Ráadásul a legtrógerebb nép. MEgtámadta a szabad és független Ukrajnát.
Neked egy dolgod van, ordítasz a patkány oroszok ELLEN.
NEm okoskodsz, hogy miképp öljenek meg még több becsületes ukránt.
Okés tesó? Szedd össze magad.
Az Iszkander már nem a Scud. Precíziós fegyver, képes pályakorrekcióra, a szórása hivatalosan 10 m, a valóságban inkább 20 m, de a töltet nagyságához képest ha egy épület a célpont ez nem oszt, nem szoroz. Alkalmas ballisztikus és félballisztikus célmegközelítésre is (annak függvényében milyen messze van a célpont az indítási ponttól).
Három okból alkalmazzák a ruszkik:
1) A nagy sebesség miatt nehezebb leküzdeni. Kisebb a radar-keresztmetszete, nagyobb a sebessége.
2) Biztonságosabb a saját erők szempontjából. Ha le is lövik akkor is csak egy rakétát veszítettek nem egy repülőgépet. Elég aktív még az ukrán légvédelem "mélységben" a védett objektumok környékén, folyamatosan kapnak SZ-300-asokat is, amiket be-bekapcsolnak közeledő légicsapás esetén (arról megkapják a drótot kívülről).
3) Gyorsabban lehet egy adott célpontra csapást mérni. Egy repülőgép felkészítése, indítása, a célmegközelítés sokkal több időt vesz igénybe. Ha a védők folyamatos infót kapnak hol mi közelít akkor nem mindegy milyen gyorsan ér oda a csapás.
Egyébként nem az aktív harctéren vetik be őket, hanem a mélységi csapásmérésekre, stratégiai célpontokra (lőszerraktárak, légvédelmi állások, fegyverszállítmányok raktárai, üzemanyag-tárolók stb.).
#7
Az Sz-300-ashoz többféle rakéta meg alváltozat létezik, nem csak 200 - 400 km-esek vannak, hanem 40 - 70 km-esek is. És az Ukrán Légierő és Légvédelem állapotát jelzi, hogy a saját rendszereikre hagyatkozás helyett külföldről koldulnak fegyvereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!