Ha Oroszország tűzszünetet hirdetne, ajánlana a következő hetekben, Ukrajna és Amerika hajlandó lenne elfogadni vagy folytatnák a harcot a teljes győzelemig?
#8
Lehet hogy szolgalelkű leszek de élni fogok. Mint az a sok menekült akik az életet és a biztonságot választották amikor elhagyták ukrjanát. Szerinted ők is szar emberek ?
5
Te biztos összehúzod magad, gyáva nyúl!
#12
Látom téged sem vertek el rendesen túlerőben levő agresszív bűnözők, azért ekkora a szád.
#9 nem "halálba küldeni", hanem harcolni a szabadságodért. Tudod, amit ünneplünk márciusban, meg októberben. Vagy a márciusi ifjak, meg a pesti srácok is ostobák voltak, hogy felálltak az érdekeikért?
Én inkább halok meg szabadon, mint hogy orosz elnyomás alatt éljek.
14
Az ilyeneknek nem jár ám golyó, a gyávákat akasztják.
Az ukrán hadseregnek is nagyok a veszteségei, kezdenek fáradni, az oroszok folyamatosan támadják az utánpótlási vonalakat, pusztítják a hidakat, utakat, vasúti csomópontokat, katonai létesítményeket, ezért most még nem tudnak átütő sikert elérni az ukránok ellentámadással. Az ukrán gazdaság is mélyponton van, felére esett a gazdasági termelés. Sok millióan menekültek külföldre, illetve az ország más részeibe. Szerintem érdemes lenne megfontolni a tűzszünetet az ukrán vezetésnek is, ezt a német, francia vezetés is támogatná és azért valószínűleg az amerikai, brit kormány sem tiltakozna. A tűzszünet lehetőséget adna az ukrán hadsereg újjászervezésére, a következő években még rengeteg hadianyag érkezne a NATO-ból, széleskörűen leválthatnák a szovjet technikát modern nyugati fegyverekre, modern légvédelmet, légierőt szerveznének és így már egy nagyon erős regionális nagyhatalomként szállhatnak majd szembe Oroszországgal és ha nem is heteken, hónapokon belül, de pár év múlva meglenne a lehetőség, hogy kiszorítsák a megszálló orosz erőket Ukrajnából.
Másrészt viszont a tűzszünet Oroszországnak is lehetőséget adna, hogy beássák magukat, erős védelmi vonalakat építsenek ki egy későbbi ukrán offenzíva ellen, jól felépítsék a pozícióikat.
Ezért könnyen elképzelhető, hogy a konfliktus még évekig, évtizedekig elhúzódik, alacsony intenzitású háborúvá szelídül, mint ahogy folyt a donbaszi háború is 2015-2021 időszakban vagy az Azerbajdzsán-Örményország katonai konfliktus a '94 óta 2020-ig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!