Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA, NATO, EU elérheti,...

Az USA, NATO, EU elérheti, hogy Kína, India hajlandó legyen lecsökkenteni a gazdasági termelését, olajfogyasztását és csatlakozzanak az Oroszország elleni szankciókhoz?

Figyelt kérdés
Ezek az országok energiaellátására is hatással vannak a szankciók. Az Oroszország elleni embargós célok miatt a Nyugat, főként Európa és Japán, Dél-Korea elkezdte nagy ütemben felvásárolni a közel-keleti olajat kiszorítva a korábbi vásárlókat, dél-ázsiai, kelet-ázsiai országokat. Így ezek a fejlődő országok a saját ellátásuk, gazdasági működésük érdekében kénytelenek növelni az importot Oroszországból. Ezt India, Kína nyíltan fel is vállalta. Viszont így gyengítik a nyugati szankciók eredményességét, mivel így a nyugati szankciók hatására a világkereskedelem, olajszállítási piac nem áll le, csak átrendeződik.

2022. ápr. 30. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem tudnak nekik mit kínálni.
2022. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Nyugati technológiák nélkül jó eséllyel az orosz kitermelés idővel csökkeni fog. A cél az lenne, hogy a többi kitermelő futtassa fel a kitermelését, mint a szaúdiak, vagy az amerikaiak. Ezt kicsit könnyebb is elérni, mint az általad javasoltat. Illetve annyit azért érdemes elérni, hogy az oroszok csak nyomott áron tudják értékesíteni az olajat.
2022. ápr. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 XX.XX ***** válasza:
63%
Kína tudja hogy fő ellensége az USA, mindig is az volt, ill előtte a Brit birodalom
2022. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Az USA a történelemben soha nem fenyegette, támadta Kínát, így lehetne természetes szövetségese is Pekingnek. Velük szemben például a gyarmatosító Nagy-Britanniával, Franciaországgal, Portugáliával, Németországgal, Japánnal és Oroszországgal, a Szovjetunióval is voltak fegyveres konfliktusok.

Az USA és Kína a második világháborúban is szövetségesek voltak, csak a kínai kommunista hatalomátvétel után kerültek szembe egymással és a hidegháborúban volt ellenséges a viszony. A '70-es évektől viszont fokozatosan enyhült a szembenállás, javultak a kapcsolatok, csak az utóbbi 5-10 évben kezdett el ismét nagyon elromlani, mivel az USA felismerte, hogy Kína egyre inkább a fejére nő, túlzott gazdasági, katonai megerősödése veszélyeztetheti az amerikai érdekeket Tajvanon és a nemzetközi kapcsolatokban az amerikai globális hegemóniát.

2022. ápr. 30. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!