Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a mai legjobb tank?

Melyik a mai legjobb tank?

Figyelt kérdés

Nekem a Leclerc, leopard 2, M1, challenger 2 közül tűnik valamelyik a legjobbnak, az orosz tankok egyáltalán versenyezhetnek ezekkel a típusokkal, az Ukrajnában látottak után?

Illetve a fent említett típusok közül melyik a legjobb?



2022. ápr. 18. 12:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

Legfejlettebb jelenleg az Armata de abból csak egy maréknyi létezik, valószínű sokáig nem is fog több. (a ruszkiknak nincs pénzük a sorozatgyártásra)


#9 a Leo 2 egy export piacra tervezett tank. Igazából nem több az orosz t72 seknél csak lánctalpon mozgó valami, ami éles harci helyzetben lebőg (például szíriában)

2022. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem toronymagasan az Abrams SEPV4 a legjobb mindenben, de ez saját vélemény.
2022. ápr. 18. 22:27
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kérdés az amiben a szakértők véleménye is igen erősen megoszlik. Többek között azért is, mert nem minden információ publikus, ami a valós harcértéket meghatározza. Az Abramsre és a Merkavára "szavaznék", részben azért mert rengeteg valós harci tapasztalat áll rendelkezésre amivel folyamatosan továbbfejlesztik, részben azért mert nehézhackocsik magas túlélőképességgel.
2022. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
#11: Szíriában nem az eszköz, hanem az alkalmazás módja csődölt be. Beásva, statikus "kiserődként" alkalmazták, nem pedig harckocsiként.
2022. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha a védelmet nézzük, közel azonos szinten vannak a nyugati tankok. A tűzerő és mobilitás viszont a Leo2 felé dönti a mérleget. Ami miatt szerintem még kiemelkedő, az a fejlett technológia. A felderítés és tűzvezetés terén nincs jobb nála jelenleg.


Tudom nem ide tartozik, de a legjobb választás volt a honvédségnek. Támadni nyilván nem fogunk, de ezeket a tankokat beásva (a megfelelő támogatással) lehetetlen kiszedni.

2022. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha fejlett technológia akkor már inkább a Type10-et említeném :)


Nekünk meg teljesen jó a leopard 2.. nem oszt nem szoroz, hogy milyen tankjaink vannak/lesznek.

2022. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
61%

Orosz tankok persze hogy lejáratják őket hirtelen minden ami orosz az rossz lett.


Olyan meglepő hogy lőnek ki tankot a háborúban?

2022. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!