Ha véget ér az orosz-ukrán háború, akkor enyhülhetnek
a szankciók vagy a Nyugat már végleg elkötelezte magát,
hogy szét kell zúzni és félre kell söpörni
Oroszországot?
Az attol is fugg hogyan vegzodik, az osztrak kancellar megmondta hogy semmikepp se ternek vissza a volt allapotokhoz.
2022. ápr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 XX.XX válasza:
Szétzúzni és félresöpörni? Az nem fog menni! Az atlanti szövetség maga alatt vágja a fát elkeseredettségében.
Nem Oroszország amúgy a fő céljuk, hanem Kína.
2022. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A kérdező kommentje:
Kína sokat profitálhat belőle, hogy Oroszország meggyengül és még inkább kiszolgáltatott helyzetbe kerül. A kínai tőke, cégek könnyebben gyarmatosíthatják és a moszkvai kormány sem igazán tud majd nemet mondani a patrónus Peking kéréseinek.
2022. ápr. 1. 23:18
4/7 anonim válasza:
Nem fogják az összeset feloldani, csak részlegesen néhányat (ami a nyugati országok részére előnyös). Már régóta szálka volt a nyugat szemében az orosz "terjeszkedés" (befektetések, gazdasági érdekeltségek, technológiai transzfer) most megvan a casus beli ennek blokkolására.
2022. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 Isti22 válasza:
Ahogy a magyar ellenzék sem Magyarország ellen dolgozik az EP-ben, úgy itt sem Oroszország az ellenség, hanem Putyin rendszere.
Mindenki egy gyümölcsöző, baráti viszonyt szeretne Oroszországgal. Putyin nem.
2022. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Oroszország hatalmas területű, nagy népességgel, ásványokban, erőforrásokban gazdag, olyannyira, hogy hét évtizedig ellenált a kapitalista világ nyomásának, nem lehet csak egyszerűen félresöpörni.
Teljesen önellátó is tud lenni, de nem idegen az oroszoknak Kína társadalmi rendje, jól meglehetnek egymással.
Kiegészülve Indiával és a holdudvart képező rengeteg kis országgal ellenpólust alkothatnak a világban, amelynek kettészakadása körvonalazódik napjainkban.
2022. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Amerikai üzleti körök már a 70-es - 80-as években kidolgoztak egy tervet, hogyan kell átvenniük az irányítást a kínai politikában és a távol-keleti ásványi erőforrások felett. Azt is világosan megfogalmazták már akkor, hogy előbb a Szovjetúnióban (ma Orosz Föderáció) kell átvenni a vezetést, majd annak erőforrásait felhasználva Kína felett. Kína nem véletlenül támogatja az oroszokat, tudják jól, hogy Moszkva után Peking következik. Peking számára Oroszország az ütköző zóna.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!