Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitler (és úgy általában a...

Hitler (és úgy általában a tengelyhatalmak) legnagyobb hibája/bukásuk okozója az volt, hogy nem használták ki az USA lakosságának jelentős részében az I. világháborús amerikai emberveszteség óta erősen élő háborúellenes és izolacionista érzületet?

Figyelt kérdés
Feltüzelve az amerikaiak többségét az Európában és Ázsiában való háborús szerepvállalásra-beavatkozásra?

2022. márc. 31. 10:56
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon hibának látom azt, amikor kirobbantott egy háborút, illetve ha már kirobbantotta, akkor nem kellett volna a szövetségesét is megtámadni. Ezeket a hibákat én a lista élére raknám.
2022. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
*nagyobb
2022. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Hogy ne használták volna ki? Hiába akarta támogatni az USA elnöke a Briteket, csak nehezen tudta és csak korlátozott mértékben, mert a közvélemény háborúellenes volt. Csak volt egy agyhalott Japán is az oldalunkon, aki megadta a tökéletes casus bellit, és megváltoztatta a közhangulatot. Pearl Harbor után mindenki revansra vágyott, és hírtelen háborúpárti lett.
2022. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Japán-nak az olajembargók miatt nwm volt választása.
2022. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
A háborút az USA robbantotta ki, Hitler az amerikai kormány embere volt, mint most Zelenszkij. Járjatok már utána, he!
2022. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Próbálta kihasználni, de Pearl Harbor után egy szemvillanás alatt megfordult az amerikai közvélemény. Ráadásként Németország üzent hadat az USA-nak, így már semmi akadálya nem volt hogy harcoló csapatokat is küldjenek.

Hitler legnagyobb hibája (katonailag) az volt, hogy elkezdte a háborút. Nekiment a fél világnak, a gazdaságilag, ipari kapacitásokban, erőforrásokban sokkal-sokkal erősebb országoknak.

2022. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

#5

Javaslom, ne igyál többet.

2022. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kürasszír ***** válasza:
82%

# 4


Az amerikai embargót Japánra Kína megtámadása és területe nagy részének megszállása után vetették ki.


További kemény amerikai büntetőintézkedések követték Francia Indokína 1940. szeptemberi japán megszállását.


Nyilvánvaló volt, hogy Francia Indokína japán megszállására a térség nyugati, azaz brit (Brit Malájföld, Brit Burma), holland (Holland India - a mai Indonézia) és amerikai (Fülöp-szigetek) gyarmatai elleni tervezett japán inváziók katonai felvonulási területeként van szükség.


Vagyis Japán teljesen nyíltan készült az USA és a Brit Birodalom elleni háborúra, így az amerikai szankciók jogosak voltak.

2022. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kürasszír ***** válasza:
70%

# 3


EZT ÍRTAD: "Hogy ne használták volna ki? Hiába akarta támogatni az USA elnöke a Briteket, csak nehezen tudta és csak korlátozott mértékben, mert a közvélemény háborúellenes volt."


BOCS, DE EZ NEM IGAZ.


Az USA ugyanis már 1939-től egyértelműen a brit-francia szövetséget támogatta. Az USA korlátlan lehetőséget biztosított a brit-francia szövetségnek amerikai fegyvervásárlásokra.


Például Roosevelt elnök 1939 őszén hagyta jóvá 4000 db amerikai vadászrepülőgép megvásárlását Franciaország számára, ugyanakkor Roosevelt megtiltotta, hogy Németország bármilyen fegyverzetet vásároljon az Egyesült Államoktól.


Vagy 1940. szeptember 2-án az USA átadott Nagy-Britanniának 50 db egyenként 1200 tonnás rombolót az amerikai haditengerészet (US Navy) állományából, néhány jelentéktelen, az amerikai kontinens brit gyarmatain fekvő támaszpont használati jogáért. a nagyságrendeket nézve, az akkori világ harmadik legnagyobb haditengerészetének, a japánnak összesen 115 db rombolója volt.

2022. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha van Hitler, ha nincs Hitler, az USA és NBr. vezető körei egy megerősödött Németországra megsemmisítendő vetélytársként tekintettek és háborút készültek indítani ellene. Ebben Rooseveltet tényleg lassította az amerikai közvélemény, amelyet csak fokozatosan lehetett megdolgozni. A Japán támadás sokat segített ebben, felkerült a pont az i-re. A német hadüzenetnek nincs túl nagy jelentősége, kb. 2 hónapon belül úgyis beállt volna a hadiállapot.

(Roosevelt már korábban is megsértette a semlegességet.)

2022. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!