Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi előnyünk van abból, ha nem...

Mi előnyünk van abból, ha nem küldönk fegyvereket Ukrajnába?

Figyelt kérdés

Tudom elsőre hülye kérdésnek tünik, de én nem értem a fidesz propagandát. Orbán Viktor azzal kampányol egy ideje, hogy MZP küldene fegyvereket és akkor háborúba sodródunk. Az más dolog, hogy ez ugye nem igaz, MZP annyit mondott, hogy ő a NATO álláspontot támogatja. Nade... tegyük fel..


Más európai országok küldenek fegyvereket. Magyarország nem. Putinnak elborul az agya, megtámadja a NATO-t.. akkor mindenkit támadnak csak minket nem, mivel mi nem küldtünk fegyvereket?? Vagy mit gondolnak az emberek?


Mi ez a hatalmas dolog a fegyverszállítással kapcsolatban, hogy a fidesz a kampány végén erre helyezi a hangsúlyt?


Szimplán ezzel meg lehet fogni az embereket, hiszen a legfontosabb tényező a biztonság és hogy ne legyen háború? De abba nem gondolnak bele, hogy MZP de még Orbán is annyira kicsik ehhez, hogy nem rajtuk fog múlni, hogy lesz-e háború vagy nem?


Ha ennyire félnek attól, hogy Putin más országot is megtámad, akkor nem kellene inkább minden téren más európai országok álláspontját támogatni és jó kapcsolatokat építeni? Hiszen ők a szövetségeseink.


Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket.

Várom fideszes és ellenzékik gondolatait is.



2022. márc. 30. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Putin életben hagy minket.
2022. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindeki mást megtámad, kivéve minket? :D
2022. márc. 30. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Ahogy átért a lengyel határon multkor egy fegyverszállítmány, szétbombázták az oroszok.


Ha Kárpátalján megy át fegyverszállítmány, akkor ott bombázhatjká szét az oroszok.


Mi van akkor ha a bombák célt tévesztenek és pl a néhány kilóméterre arrább lévő magyarlakta kárpátaljai faluba csapódnak be? Hát meghal sok ezer magyar...

2022. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
És megfordítva a kérdést: minek küldjünk és egyáltalán mit? Nincs normális hadseregünk se. Másrészt akkor mi van? Kapunk egy hátbaveregetést nyugatról aztán csá. A keleti kapcsolatoknak meg lőttek.
2022. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Viszont a fidesz propaganda azt szajkózza, hogy béke vagy háború? Fegyverszállítások által háború még nem lenne. Nekem nem azzal van bajom, hogy nem küld, hanem azzal, hogy ezzel kampányol. Hogy az ellenzékkel háború lenne, a fidesszel béke. Ez a kampány a választások előtt. Viszont ez az állítás hülyeség, ha az ember jobban belegondol.
2022. márc. 30. 12:40
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

A többieknek majd kétszer annyi lesz a gáz, kivéve nekünk, mert mi nem fordultunk Putyin ellen.


A gazdag EU-s országok ha nyögve is, de ki fogják gazdálkodni az USA palagázt, majd ráfogják a covidra meg hogy így legalább keresztbe szankcionálták a csúnya gonosz diktátort.


Mi meg szépen csendben örülünk az olcsó (titkosított) gáznak és mivel titkosított, nem lehet ránk húzni papíron azt, hogy lepaktáltunk az oroszokkal.

2022. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

A többiek már leírták a lényeget...


A kárpátaljai városok még most is a háború 1. hónapja után szinte békések (1-2 légvédelmi riadót leszámítva), míg több ukrán nagy várost xarrá bombáztak illetve ahonnan nyugati fegyver szállítmány jutott be Ukrajnába, bizony azokban a régiókban is vtak támadások.


Illetve a másik ok valóban az orosz gáz és olaj amit Magyarország máshonnan nem tud beszerezni és a gazdaság illletve a mindennapi életünk nélkülözhetetlen része.

2022. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Az hogy megmarad nekünk. Az ukránok nem fizetnek lófszt sem érte
2022. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Az USA, a Britek, a Kanadaiak, a Törökök, a Lengyelek a NATO-tól teljesen függetlenül, önálló nemzeti hatáskörben küldtek fegyverszállítmányokat, nem kell ahhoz NATO-parancs, ahogy Márki-Zay hárít.


Márki-Zay beszállna ebbe a klubba.


És Putyin meg azt mondta, hogy aki egy nyamvadt RPG-7-est is küld, az meg fogja keserülni.


Kell ez nekünk ?

2022. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

nem kell 9 es


Megszokhattuk hogy az oroszok füttyentenek és fekszünk nekik mint a pincsik.

56-ba is jobb belátásra térítettek minket egy speciális katonai művelet alatt......

2022. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!