Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tankok belsejéről miért...

A tankok belsejéről miért nincs kép?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok béna, de a Leopard 2a7+ és az M1 abrams parancsnoki állásáról miért nincs kép? Vagy csak én nem találom? Ha ti tudtok linket küldeni, azt megköszönném!

2022. márc. 29. 22:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Mindenről van kép.


Most az orosz agresszió miatt pl az orosz harcjárműveket igen jól meg lehet tekinteni belülről is, igaz amit anno a belsejének szántak sok esetbe "kívül van". De hát azt is láthatjuk mit tesz velük egy páncéltörő rakéta legalább :)

2022. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Jeffrey Spender ***** válasza:

#11


Abrams-szel is lehetett látni, hogy mit tett a PCT rakéta, de az túlélte, a hermetikusan különített lőszertároló miatt.


https://www.youtube.com/watch?v=FAmox1E_6bs



Az Oroszok ezt szerették volna a T-80U-n alapuló Black Eagle-vel, és az Ukránok is a T-84-es Oplot / Jatagán / T-72AG / MP / 120-assal, csak azok a költségvetés elsikkasztása / nemtörődömség miatt 2 - 2 - 2 példányos gépek, nem tömeggyártott, mint az Abrams.

2022. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
[link] időközben a Leopard 2 A7+ ról is találtam képet, ezek erintő képernyők lennének?
2022. márc. 30. 13:56
 14/35 Jeffrey Spender ***** válasza:

#13 / Kérdező


Ez nem a Leopárd 2A7-es, hanem a Leopard 2SG / A4 Revolution, a Szingapúri változaté.

2022. márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy érintőképernyők lennének...


Gondolj bele, megy a tank és zötykölődik ide-oda, kissé nehéz lenne jó helyre nyomni :D:D


Jeffrey, igen: az orosz tankok a mostani autoloader rendszerrel öngyilkos kategória, nincs jövője.

Az armata már nem lett volna ilyen, dehát ugye az befuccsolt projekt lett.

T80 Eagle mellett még ott lett volna a T90 Burlak is szintén hasonló elven :)


De én még mindig azt mondom, hogy a legjobb az Abrams féle manuális töltés elszeparált lőszerrel.

2022. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
#14 a Haditechnika folyóiratban találtam: a Harcmezők nagymacskái a Leopárd 2-es harckocsicsalád 3. részében
2022. márc. 30. 15:24
 17/35 Jeffrey Spender ***** válasza:

#15


Nem az automata töltőgép a rossz, hanem hogy a ha a harckocsi teknőjében van a lőszerkészlet. A Leopárd 2-es kézitöltős, 27 lőszer a teknőben, a Sofőr mellett, és láthattuk, Mire képes az is ...


A T-64-es / T-72-es / T-80-as olyan korszakban született, amikor nem volt reális lehetőség átütni a teknőfrontot, a tandemes PCT rakéták 1988 utániak.



A Leclerc, a Type 90-es Kyū-maru autotöltősek, de toronyhátulosan hordozzák, és ugyanaz a funkció működik náluk, mint az Abrams-nél.


Az Abrams-nek is tervezték autotöltős modernizációját, csak T-55-ös meg Export T-72-es szintű ellenfelekkel kerül rendre szembe, azok ellen teljesen felesleges.


" 34 rounds, 120 mm ammunition are stored in an automated bustle rack, behind a blast-proof door, all of them are instantly accessible. The transfer unit works and rests in the shadow of the recoil of the gun, taking up no usable space in the turret. It was designed to fit within the existing space claim of today's Abrams. "


https://www.youtube.com/watch?v=Xr7TsajOSng


2:40-nél kezdődik.



Miközben manőverez a harckocsi, meg az ellenség is visszalő, stresszel, fárad a személyzet, főleg a 20 kilós cucctól, és a lövegzár visszarúgása is fokozott veszélyes üzem, addig az Autotöltő teljesen mentesíti az ilyen problémákat.

2022. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
[link] találtam még egyet, ez már az a7+ parancsnoki állása?
2022. márc. 30. 21:23
 19/35 Jeffrey Spender ***** válasza:

#18 / Kérdező


Ez már reálisabb.


Elfelejtettem, a Leopárd 2A5 + fölötti valamelyikről is csináltak a Spanyolok egy, a nyilvánosságnak szánt, részletes bemutatófilmet:


https://www.youtube.com/watch?v=1xNLRnkTGBI

2022. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Jaja a TTB :)


Azért szerintem még mindig egyszerűbb és jobb a kézi töltés.

A mai világban úgysem a töltéssel lesz gond hanem az ATGM-ek leküzdésével...

2022. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!