Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ezeket a területeket miért...

Ezeket a területeket miért mondják nehezen védhetőnek ?

Figyelt kérdés
Néztem a neten egy műsort ahol az NKE egyik kutatója mondta azt, hogy Oroszország Európai része eléggé nehezen védhető. Nem akarok hülyeséget írni de mintha azt mondta volna, hogy egy nagy puszta. De ez miért nehezen védhető ? Az oroszok nem az a tipikus tömegtámadó hadsereg ahol mindenki kivonul a saját erejével aztán majd akinek több eszköze meg katonája van az nyer?

2022. márc. 27. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hgy egy offenzíva esetén nem tudsz védvonalat kialakítani, tehát ha lerohannak, akkor mire össze tudod vonni a csapataidat és felkészülni, addigra már az uralnál vannak. Nem tudsz a saját határaidon egy fix védvonalat kiépíteni, hanem egy dinamukus front alakul ki, ahol nem lesz a védkező félnek előnye. Egy klasszikus "nyugati" hadviselésnél minimum 3:1 vagy 5:1 fölény kell egy védekező csapat ellen, míg ha ilyen, mindenki kint van a pusztán helyzet alakul ki akkor ennél sokkal kisebb fölénnyel is lehet sikeres offenzíva.
2022. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Te értelmi szintedre fejlesztve: Pusztában nincs fedezék. Max áshatnak lövészgödröket ami kb semmitől sem védett már ez első VH alatt sem. Úgy bepirickázták a klórgázt mint a szél.
2022. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Mert nincsenek természetes akadályok (olyan nagyok, mint például a Kárpátok).

De ez ma már alig számít. A légi fölény a döntő (rakéták, drónok, bombázók) és ott nem akadály egy hegyvonulat, vagy egy folyó.

2022. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
3! Mond ezt Afganisztánban, ott ugyanis pont a "földrajz" miatt mennek haza a megszállók siker nélkül legyenek azok britek, oroszok vagy éppen a fél NATO.
2022. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

4! Részben igen és még inkább a gerilla harcmodor miatt.

De nézd meg most az Ukrán háborút. Az oroszok anélkül semmisítették meg az ukrán légierő és bázisok nagy részét, hogy földi egységeket küldtek volna azokhoz.

Nézz meg videókat, amelyeken Putyin nyilatkozik arról, miért tart a NATO-tól. Rakétákat emleget. Amelyek közül szerinte már a Lengyelországba és Romániába telepített rakéták is túl közel vannak Moszkvához és a tengeralattjáróról kilőtt rakétáktól is tart. Ezek a modern rakéták már több ezer kilométert képesek megtenni.

2022. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
5! Oké, és? Mármint ez hogy jön ide? Rakéták akkor is célba találnak, ha ott hegyek vannak, a gond nem itt van. A gond ott van, hogy rakétákkal nem lehet irányítani egy országot.
2022. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6! Akkor nézd meg a térképet. Ukrajna még mindig a síkság része, a Dnyeperig. Mégis ellen tudnak állni az ukránok.

Utána megint egy síkság a Kárpátokig, de ezek felett, Lengyelországon keresztül végig síkság van egészen Németországig.

De mint írtam, Putyin többször annak adott hangot, hogy ő a rakéták miatt aggódik.

2022. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
7! Ez ennél jóval bonyolultabb...
2022. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ös: ezt írtad:


"Rakétákat emleget. Amelyek közül szerinte már a Lengyelországba és Romániába telepített rakéták is túl közel vannak Moszkvához és a tengeralattjáróról kilőtt rakétáktól is tart"


Sem Romániában, sem Lengyelországban nincsenek amerikai rakétabázisok, és egyik ország sem rendelkezik ballisztikus rakétákkal. Sőt, Európában SEHOL nincsenek amerikai rakétasilók, vagy amerikai ballisztikus rakéták. Becslések szerint 100db amerikai taktikai atomfegyver van Európában, Hollandiában, Belgiumban, Olaszországban, és Németországban. Ezen túl még Törökországban vannak amerikai atomfegyverek. Ezek nem rakétákra szerelhető stratégiai atomfegyverek, hanem repülőkről ledobható taktikai nukleáris töltetek.


"Ezek a modern rakéták már több ezer kilométert képesek megtenni."


Nem "több ezer", hanem több tízezer: mind az USA, mindpedig az Oroszok a világ bármelyik pontjára le tudnak dobni egy atombombát fél óra alatt, interkontinentális ballisztikus rakétákkal.


Putyin állítása, miszerint ha Ukrajna NATO-tag lenne, akkor ott amerikai rakétasílók lennének, teljesen ellentmond a valóságnak, egyszerű propaganda.

2022. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert nincsenek nagyobb természetes akadályok. Vannak ugyan folyók, de egy modern hadsereg fel van készülve a partváltásra. Azokat leszámítva, meg gyakorlatilag egy sík terep. Az egyetlen hadászati előnye hogy nagy, baromi nagy. Több 100 km-kben kell mérni az utánpótlási útvonalak hosszát, amiket biztosítani kell.

Ezzel együtt nem fogják Moszkvát soha elfoglalni. Az ok - az oroszoknak van "vörös vonaluk" (ahogy a NATO-nak is) és már az előtt nukleáris fegyvert vetnének be hogy egy támadó hadsereg csak megközelítené = elkezdődne az atomháború, pár nap és totális nukleáris háborúba fordulna az emberiség pusztulását hozva. A hidegháborús forgatókönyvek a harcérintkezés felvételét követő 5-7. napra becsülték ennek időpontját.

2022. márc. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!