Ennek vajon mi lesz az eredménye, szerintettek is nagy a baj?
Itt ezen a ponton már ki is robbanhat a 3. világháború.
Magyarország részéről, ez egy nagyon rossz döntés volt, hogy bele ment ebbe. Oroszország mögött ott áll Kína is, aki bármilyen katonai segítséget biztosít neki.
Én itt már kezdek aggódni!
"Orbán Viktor szerint sikerült megvédeni Magyarország érdekeit azzal, hogy a NATO nem hoz létre repüléstilalmi övezetet Ukrajna fölött."
Tehát Viktor szerint az Magyarország érdeke, hogy kárpátalját is lebombázzák az oroszok...
Kérdező, Magyarország részéről ez a legjobb döntés.
Egyik oldalról mi a NATO tagjai vagyunk és határosak azzal az országgal ahol most háború van. Vagyis pont most van szükség erre a szövetségre, hogy a többi NATO tagállam is kifejezze, hogy egységet alkotunk. Ehhez nekünk itt fogadnunk kell ezeket a katonákat - nekik meg ide kell küldenie ezeket a katonákat.
Ugyanekkor viszont minden létező fórumon elmondják Magyarország vezetői, képviselői, hogy nem fogunk beszállni a háborúba, nem szállítunk fegyvereket és a magyar-ukrán határt nem is fogja átlépni más országtól sem fegyverszállítmány.
Vagyis egyszerre fejezik ki, hogy Magyarország nem csak egy gyenge kis ország egyedül a térképen ami jó lenne célpontnak, meg hogy nem is potenciális ellenség, sem katonáktól, sem fegyveres támadástól nem kell felőlünk számolni - ezért sem kell hogy célpont legyünk.
A most meghozott NATO döntések világosan megmondják az oroszok számára, hogy mire számíthatnak. Az oroszok nem akarnak a NATO-val háborúzni és a NATO most, legalábbis rövid távon, szintén kifejezte, hogy nem akar háborúzni az oroszokkal. A két övezet között a határvonal a NATO tagjainak a határa és nem az orosz-ukrán határ. Ez első közelítésben egyébként az oroszok legfontosabb követelésének a hallgatólagos elfogadása is. Persze végre valaki elkezdhetne érdemben tárgyalni is az oroszokkal, a háborús héják és a nyugati hivatásos “jóemberek” lelki sérüléseinél nagyobb baj abból nem lehetne.
Ennek a konfliktusnak a NATO és az EU szempontjából sincsen katonai megoldása, az első iraki háborúnál sokkal nagyobb méretű felvonulásra lenne szükség ahhoz, hogy itt reálisan megnyerhető hagyományos háborúban gondolkodhasson bárki is. Ez itt és most szinte bizonyosan atomháborúhoz vezetne. A Magyarországra is érkező további NATO erők tényleg védelmi jellegűek, nem lehet őket igazi katonai fenyegetésként értelmezni. Ezekkel a lépésekkel egyébként a NATO semmi szokatlant nem tesz, a tagországai területén azt csinál, amit akar és amit azok megengednek neki. A NATO fegyvert sem szállít Ukrajnának, fegyvert a tagállamok a saját szakállukra szállíthatnak az ukránoknak, ahogy ezt mondjuk az USA nyilván meg is tette már és teszi is folyamatosan.
A NATO dolga az, hogy a tagjainak a területi integritását és szuverenitását a nem provokált katonai támadásokkal szemben megvédje. Ennek semmi köze ahhoz a világcsendőri szerephez, amit egyébként az USA visz. Egyelőre ez az előbbi álláspont győzedelmeskedett a katonai szövetségen belül, tehát még az USA sem akar kilépni ebből a keretrendszerből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!