Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Putin rubelben kéri a...

Ha Putin rubelben kéri a földgáz árát akkor sok vevő ki fog hátrálni, nem fog mégjobban rosszul járni?

Figyelt kérdés
rövidtávon is pár vevő ki tud lépni, illetve hosszabb távon menekülni fog onnan az egész piac.
2022. márc. 24. 14:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%
Rövidtávon ezzel a rubelt akarja erősíteni. Hosszútávon meg meglátjuk mi lesz. Jelenleg Európa abba az irányba mozdul , hogy szabadulni akar az orosz függéstől
2022. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A gond csak az hogy rövidtávon nem kivitelezhető, hosszútávon drága, még hosszabb távon meg megint csak probléma az hogy adott forrásra minél többen csatlakoznak rá annál gyorsabban fog fogyni.
2022. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Rövidtávon minden marad a régiben. Maximum kevesebb gázt vesznek az oroszoktól. Hosszútávon meg más alternatív megoldásban gondolkodnak
2022. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%
Mi abban a probléma, hogy rubelben kéri? Ő határozza meg mennyiért adja, csak pénzt kell váltani és utalni, probléma megoldva.
2022. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%

13) kevesebb gázt nem vehetnek mert Brüsszel kiadta hogy 80%-ra minden ország köteles feltölteni a tározóit.

A magyar tározók már 20%-on sincsenek.

2022. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%
#15 EZ igaz de nem mindegy honnan veszik ezt a gázt. Egyébként Európa Keleti fele és Németország az aki leginkább függő az orosz gáznak. Spanyolország és Portugália pl nem vesz orosz gázt. Hollandia meg Franciaország minimálisan vesz. Jönnek folyamatosan az LNG szállítmányok. Amit Németország hosszútávúvá akar tenni. Norvégia, Hollandia és Algéria is fokozza a kitermelést Európa felé.
2022. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#15


Egyes tározóknak alacsonyabb a töltöttségi szintje.


Az "összes tározó" jelenleg 40 on áll.


Ebben az időszakban 2017-ben állt 35 %-on -ez volt a legalacsonyabb töltöttégi szint.

Egyébként a harcok előtt segítettük ki Ukrajnát 1 milliárd m3-rel.

2022. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a békát ha öklendezve is, de mindenki le fogja nyelni. Minden nagy nyugati fogyasztó folyamatosan azt kommunikálja, hogy 2 max 3 év múlva teljesen leválik az orosz gázról. Nyilvánvaló, ezért sem kötöttek hosszú lejáratú szerződéseket az oroszokkal. Ha két évig megy a bolt, akkor miért ne akarná kisajtolni belőle amit lehet. Kína, India, Pakisztán fele kiépíteni a vezetékeket csillagászati összegbe kerül, valahogy meg kell keresni a rá valót. A másik az, hogy hiába kap a gázért, olajért brutál mennyiségű dollárt, eurót, blokkolva van az egész bankrendszerük, a külföldi számlákon lévő pénzeiket rögtön lenyúlják, zárolják. Kb olyan a helyzet,mintha valaki kapna egy halom pénzt fizetségül, de egyetlen boltban sem szolgálnák ki. Egyedüli lehetősége elkerülni a gazdasági összeomlást, ha megerősíti a belső piacait a rubel talpraállításával. Nyekereghet mindenki hogy szerződésszegés így meg úgy, itt nekik a túlélés a tét, különben is eddig ők kaptak, most kicsit visszatörlesztenek. ha ez sakkjátszma lenne, akkor ez volna a váratlan rosálás, amikor úgy véded a sakkot hogy mindjárt mattot is adsz.
2022. márc. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki ki tudja váltani az már kiváltotta / felkészült rá, de minden fogyasztó - ideértve Németországot is - NEM tudja kiváltani. Nincs sem a norvégoknak, sem más "vezetékes" szállítónak elég felesleges kapacitása (de a vezetékeknek sem elég a kapacitása), sem elég LNG a piacon (de még ha lenne is, nincsenek terminálok amin fogadni tudna az EU ekkora mennyiséget).

Tetszik nem tetszik, ha fűteni akarunk, meg világítani akkor rövid távon kénytelen az EU orosz gázt is venni. Hosszú távon (10-15 év) ki lehet váltani, de rövid távon csak irgalmatlan gazdasági áldozatok árán. A gáz egy olyan dolog, hogy jól jön az oroszoknak ha el tudják adni, de mi szívunk vele még nagyobbat ha bemakacsolják magukat és nem hajlandóak eladni. Egy ügyes fricska - bejelentette előre a nyugat a SWIFT-ből történő kizárást, volt ideje kitörpölnie Putyinnak milyen trükkel vág vissza (van egy olyan rossz előérzetem, hogy van még más a tarsolyában, ti. eddig háború, szankciók ide vagy oda, jött ugyanaz az orosz gázmennyiség).

2022. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!