Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet úgy háborút indítani,...

Lehet úgy háborút indítani, hogy veresége esetén ne végezzék ki még csak börtönbe se zárják azt aki kezdte?

Figyelt kérdés
2022. márc. 11. 03:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem indítani és végigvinni
2022. márc. 11. 03:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyugati vezetőknek, pl. az USA elnökeinek, a történelemben ez többször bejött.
2022. márc. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fsms ***** válasza:
100%
Igen. Gondolj Afganisztán Orosz lerohanására , vietnami háború, de sok példa lehet meg.
2022. márc. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem olyan veresegnél ahol a megtámadott fel bevonul a támadó országba és megszallja azt, tehát magát az országot győzi le foglalja el nem csak hagyja visszavonulni.
2022. márc. 11. 05:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyenkor rendszerint vagy elmenekul, vagy elhallgattatjak valami modon (bortonbe zarjak, lelovik, vagy hasonlo). Ket dudas egy csardaban nem fer meg.
2022. márc. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De olyan nincs hogy kinevezik helytartónak mert betartott minden háborús törvényt genfi egyezmény satöbbi? Természetesen a megszállónak behodolva kell kormányoznia szabadságharcról nincs szó.
2022. márc. 11. 06:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A történelemben volt ilyen, Nagy Kürosz aki az óperzsa birodalom hódító királya és megalapítója volt, a lüd uralkodónak, Kroiszosznak nemcsak megkegyelmezett legyőzése után, hanem hatalmas javadalmakkal tanácsadójává tette.

Különleges ember volt, gyakran meghagyta a birodalmához csatolt városok, országok uralkodóinak életét, például Babilon királyának is, illetve olyan verzió is van erről, hogy a korábbi régenst nevezte ki helytartónak.

A fennmaradt Kürosz tekercsben egyfajta ókori emberjogi charta olvasható, jóval megelőzve korát és kegyességét az is bizonyítja, hogy a korábban fogságba hurcolt zsidóknak megengedte a hazatérést ősi földjeikre, mikor az uralma alá kerültek.

Kurust ma is elismerik az emberi jogok, a politika, a hadászat területén elért sikerei, valamint a keleti és a nyugati civilizációra gyakorolt hatása miatt.

2022. márc. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egészen a Nagy Francia Forradalomig nem volt szokás a legyőzött uralkodók életét elvenni. Később Napóleon is meghagyta nemegyszer az általa legyőzött országok uralkodóinak az életét, pedig sorra összeesküdtek ellene és koalíciókat alkottak, de Ferenc Habsburg császár és magyar király életét nem csak meghagyta, pedig minden ellene szőtt koalícióban meghatározóan részt vett, hanem a lányát is feleségül vette, gondolván, hogy majd azzal tartós békességet teremt.

Őt sem tették hidegre, amikor a lipcsei népek csatájában vereséget szenvedett, hanem Elba szigetének uralkodójává tették, majd később Waterloo után szent Ilona szigetére száműzték, mert különös veszélyessége bebizonyosodott, de még kkor sem végezték ki, holott parvenü uralkodónak tartották.

2022. márc. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szent Ilonán nem végezték ki, csak aránylag lassan ölő szerrel mérgezték.
2022. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!