Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Japán mennyire erős katonailag ?

Japán mennyire erős katonailag ?

Figyelt kérdés
Japán mennyire erős katonailag ? Mennyire modern és fejlett ? Egy invázió esetén megtudnák magukat védeni ?

2022. márc. 6. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés első fele egyszerű: [link]

Ebben a rangsorban a nukleáris támadókapacitásokat nem veszik figyelembe.


A kérdés második fele pedig nyilván attól függ, hogy milyen invázióról beszélünk, de több olyan esetet tudok elképzelni, amikor meg tudják magukat védeni, mint olyat, amikor nem.

2022. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
1-es: a Globalfirepower-t nem szabad komolyan venni, egy viccportál az egész tulajdonképpen. A finneket még nálunk is hátrább sorolja, holott a The Military Balance 2021-es kiadványa szerint (ami a világ egyik, ha nem a legnívósabb katonai szakfolyóirata) az ő hadseregük Európában az egyetlen, amelyik kérdés nélkül képes lenne széjjelverni az oroszokat egy defenzív háborúban.
2022. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Igen erős és fejlett is. Emellett Japán iparilag világ egyik legfejlettebb országa. Sokat költenek hadseregre, főleg mivel Kínát és Észak Koreát sem kedvelik.
2022. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kürasszír ***** válasza:
44%

# 2


Finnország rendelkezik:


55 db F/A-18 vadaszbombázóval


200 db Leopard 2 tankkal


Ez messze nem elégséges egy Oroszország elleni sikeres defenzív haborúhoz.


Oroszország légierő terén durván 22:1, tankok terén durván 60 :1 arányú fölényben van a finnekkel szemben.


Mellesleg a finnél több jóval erősebb haderő van Európában.

2022. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kürasszír: nem velem kell vitatkozni, hanem a Military Balance szakíróival.


A légifölénnyel az oroszok sokra nem mennek, ha az ország háromnegyedét erdő fedi, és a gépek egyszerűen nem látják a potenciális célpontokat. A finn hadtáphálózat úgy van kialakítva, hogy ellenséges légifölény esetében is működőképes legyen. A teljes nemzetbiztonsági doktrína kizárólag arra van felkészítve, hogy az oroszokat minél messzebbre vigyék a hadtáphálózatuktól csomópontjaitól, így ne tudjanak sehol lokális erőfölénnyel harcolni. Hiába van az oroszoknak nagyságrendekkel több tankjuk, tüzérségük, akármilyük, ha azokat nem tudják összpontosítani a finn védelem felszámolására.

2022. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kürasszír ***** válasza:
29%

# 5


Bocs, de nonszensz, amit írsz.


Oroszország hadereje idő kérdése lenne, hogy, végezzen Finnországban.


Élőerőben mozgósítás esetén 40:1 lenne az orosz fölény.


Így semmi akadálya a döntő erőfölény kialakítasának.

2022. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MolotovPunk ***** válasza:

Azért 1939-ben Finn-orosz háborúban finnek szívatták rendesen az oroszokat. Az 1904-es japán orosz háború is érdekes volt.



[link]

2022. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kürasszír ***** válasza:

# 7


Az orosz-japán háborúban nem volt döntő orosz erőfölény, mert az oroszok a 7 000 000 fős mozgósítható hadseregükből az óriási távolságok és a logisztikai problémák miatt csak 1 356 000 főt tudták felvonultatni az 1 200 000 fős japán haderő ellen.


A finnek elveszítették a háborút a Szovjetunió ellen, Finnország jelentős területeket engedett át a szovjeteknek, továbbá Dél-Finnország stratégiai pontjait megszállhatta Vörös Hadsereg.


A finnek eredménye, hogy Finnország nem került teljes szovjet megszállás alá és fennmaradt az szuverén finn kormány, de mint írtam, jelentős területeket veszítettek, illetve Dél-Finnország stratégiai pontjain szovjet katonai tàmaszpontok és helyőrségek létesültek a békeszerződés értelmében.

2022. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MolotovPunk ***** válasza:
A Finnek elvesztették a háborút, de rengeteg orosz katona halt meg. Tehát nagy ára volt az orosz győzelemnek. Ezzel szemben a japánok nagyon megverték az oroszokat 1905-ben. Így akkoriban ők lettek a gyarmatosítók jó ideig Ázsiában.
2022. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kürasszír ***** válasza:

# 9


Ázsiát a britek uralták 1905 után is, Japán az orosz-japán háborúban Korea birtoklasát és a mandzsúriai befolyását biztosította. Japán továbbá megszerezte a nagyhatalmi státuszt, de gazdasági ereje akkor még az Osztrák-Magyar Monarchiáét sem érte el.


1906-ban Japánnak például 7 db nagy csatahajója volt, a briteknek 42 db.


Az orosz-japán háborúra eleve a britek fegyverezték fel Japánt, az összes nagy japánn hadihajó (csatahajó, páncélos cirkáló) Nagy-Britanniában épült. A japán hadikiadásokat brit bankok hitelezék.


A brit távlati cél Oroszország meggyengítése mellett az orosz birodalmi ambíciók Ázsiából Európa felé fordítása és a megroggyant cári rendszer bevonásávak előkészítése volt a formálódó brit-francia antant szövetségbe. Utóbbit megkönnyítése, hogy Oroszország és Franciaország ekkor már kétoldalú katonai szövetségben álltak egymással.

2022. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!