Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent az orosz tankokon...

Mit jelent az orosz tankokon a "Z" és "O" jelzés?

Figyelt kérdés
Van más is? Képeket nézegetve eddig csak ezt a kettőt láttam.

2022. márc. 5. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

A következő a jelképek jelentése az ukrán fegyveres erők szerint:


a „Z” a keleti orosz fegyveres erőket jelölő szimbólum, akik a Donyec térsége felőli műveletekben vesznek részt,

a négyzetbe vagy körbe írt „Z” a Krím felől érkező orosz járműveket azonosítja,

a kör vagy "O" a Fehéroroszország felől érkező járműveket azonosítja – egyes értelmezés szerint ezek belarusz járművek, de ez nem megerősített információ,

a „V” a tengerészgyalogosok és / vagy a deszantosok jelképe – más értelmezések szerint a Belarusz Breszt régiójából érkező fegyveres erők jelölése,

az „X” jelképet a csecsenek használják,

az „A” a különleges műveletisek (szpecnaz) szimbóluma.


Forrás: [link]

2022. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pont most találtam meg én is ezt a cikket, de a végén említik, hogy ez nem biztos, csak ezt feltételezik, mert így logikus. Én viszont kételkedem benne, mert mi értelme van megjelölni a harckocsikat, ráadásul ennyire logikusan, hogy az ellenség is értse a jelölést?
2022. márc. 5. 22:11
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Za Pobedu. Az O-t nem tudom, fehéroroszok használják.

Amit az első ír kamu, nincs köze ahhoz ki milyen műveletben vesz részt vagy épp hol.

2022. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

22:26


Te azt mondod az enyém kamu, mikor forrádom is van, de elismered hogy az O fehérorosz miközben az én posztomban is az O fehérorosznak gondolják.


Ugye Fideszes vagy?

2022. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%

Nem. Mi hazánkos. Komolyan annyira lusta vagy hogy még forrást is én keressek neked, úgy hogy te meg belinkelsz ide egy magyar forrást aminek zéró valóságalapja van? Ügyike vagyol. xD


[link]

2022. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

"de elismered hogy az O fehérorosz miközben az én posztomban is az O fehérorosznak gondolják."


Mért ne ismerném el, ha egyszer az.

2022. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Bocs hogy beleszólok, de volt már ez a kérdés és akkor ott is linkelték ezt a fals cikket. Teljesen hihető, hogy egy magyar újságíró aki talán még a nyelvet sem beszéli jobban tudja mint maguk az orosz katonák, hogy nekik mit szimbolizál. A nyugati propaganda színvonalát tükrözi ez a cikk is, meg hogy valaki ezt még képes is tényként, vagy hiteles forrásként tárni elénk.
2022. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

[link]



Van baj forrásimádók. Biztos az orosz védelmi minisztérium hazudik és a ti újságírótok tudja jól. :D

2022. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
És hogy beigazolódik megint hogy a helyes választ pontozzák le és a kamut fel. xD
2022. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

[link]


[link]



Mennyi forrás kell?

2022. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!